Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 Leon FR Hakkında

adogooder_fr

Kayıtlı Üye
2016 model leon fr 125 bg aracımı geçen hafta teslim aldım. Araçtan çok memnun kaldım, yakıt çekiş kalite çok güzel yalnız bir kaç sorum olacak. Aracımın jantları 17 inç fakat bozuk yollarda aşırı derecede sarsıntı hissediyorum. Bir çukurdan geçerken sanki araba kaldırımdan yere düşermişçesine tepki veriyor. buna alışmalı mıyım yoksa zamanla süspansiyonların alışmasıyla geçer mi? 2nci sorum sürüş profillerinde sport mod ve eco mod arasında pek bir fark göremedim bu sizde de aynı mı ? 3ncü sorum ise kolçak ileri geri çekildiğinde kilitlenmiyor en öne çekiyorum az bir baskıda arkaya kayıp gidiyor bu normal mi?

Ben 2015 model fr kullanıyorum arasında pek fark olmadığını varsayarak sadece 2. soruna yorum yapabileceğim. Ben sport moda alınca direksiyon sertleşiyor ve gaz pedalım hafifliyor. Eco modda ise tam direksiyon yumuşuyor ve gaz pedalı normale dönüyor. Bunların farkını net anlaşılıyor aslında ama sende olmuyor ise aldığın yere bir sor istersen.

Ben 2015 model fr kullanıyorum arasında pek fark olmadığını varsayarak sadece 2. soruna yorum yapabileceğim. Ben sport moda alınca direksiyon sertleşiyor ve gaz pedalım hafifliyor. Eco modda ise tam direksiyon yumuşuyor ve gaz pedalı normale dönüyor. Bunların farkını net anlaşılıyor aslında ama sende olmuyor ise aldığın yere bir sor istersen.
aslında şöyle eco modda da gazı kökleyince araba baya baya gidiyo sporttaki gibi. yani gaza basınca biraz tepkisiz kalmalı araç eco modda benim bildiğim ama benim araçta her türlü yapıştırıyor.

Süspansiyon olayı genel olarak bence olması gerektiği gibi çünkü spor tasarım bir araç sertlikten ziyade bir gerginlik hakim araçta. Güzel bir lastik ile biraz daha vurmasını engelleyebilir yumuşatabilirsiniz bence. Tabi güzel ülkemin güzel yollarında keyifli sürüş mümkün mü orası tartışılır :)

Bende spor olduğunu düşündükçe bunu normal karşılıyorum fakat o kadar çok sarsıyor ki acaba bu aracın şasesine, alt takımına zarar verir mi? iç trim seslerini tetikler mi diye de düşünmeden edemiyorum : ( 17 inç için lastik basıncı kaç olmalı?? en iyisi bn biraz basıncı azaltayım tedbir olarak.

Lastik basıncından olabilir.önler 35 arkalar 32 olması lazım....Depo kapağında yazması gerekir ama mk3 te bilemiyorum...

Teşekkürler bakıp ona göre ayarlayacağım. Bu arada sport modda direksiyon sertleşiyor gaz pedalı yumuşaklaşıyormuş az önce denedim. Benim kafamı karıştıran eco modda gaza basınca arabanın yapıştırması olmuştu. Haliyle güçlü araba olunca eco da bile koltuğa yapışıyosun. Sanırım arabanın gücünün farkına yeni yeni varmaya başlıyorum :))

Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin araban cok güzel sert süspansiyon olması normal birde kasislerde dikkat et bnm arabada 18 inc jant 3.5 santim spor yay var cukurlarda gelenses vurduğu zaman bnmde icimi söküyor arabadan fazla bnm canım yanıyor benim 2011 model arabaya birşey olmadıysa senin kine hic birşey olmaz sonucta aslan gibi aslan benim geçtiğim 100 km ile cukurda birşey olmadıysa ufak tefek şeylerde birşey olmaz cümleten iyi geceler diletim

Sağolasın Allah cümlemize kaza bela vermesin. Yavaş yavaş alışacağız artık. Baya rahatladım bu sözleri duyunca. Ama yine de bozuk yollarda kağnı gibi gitmeye devam. Kıyamıyorum daha çok küçük :D:D

Bende spor olduğunu düşündükçe bunu normal karşılıyorum fakat o kadar çok sarsıyor ki acaba bu aracın şasesine, alt takımına zarar verir mi? iç trim seslerini tetikler mi diye de düşünmeden edemiyorum : ( 17 inç için lastik basıncı kaç olmalı?? en iyisi bn biraz basıncı azaltayım tedbir olarak.

2015 model 1.6 tdi dsg, 3 kısı + bagaj onler 32 arkalar 29(yakıt depo kapagında yazan ve herzaman ayarladıgım), full + full se onler 34 arkalar 38(dogru hatırlamıyor olabılırım kıtapcıkta aslanda ondan bakamadım). lastıklerın contınental ıse yapabılıyor. (aıle dostumuzda)2015 fr act de 18 inc jant var mıchelın lastıkler ve gayette rahat.

2nci sorum sürüş profillerinde sport mod ve eco mod arasında pek bir fark göremedim bu sizde de aynı mı ? 3ncü sorum ise kolçak ileri geri çekildiğinde kilitlenmiyor en öne çekiyorum az bir baskıda arkaya kayıp gidiyor bu normal mi?
2. soru ıcın sert dıreksıyon daha tepkılı gaz pedalı(tabıkı her 2 moddada dıp gaz yaparsan durum degısır)
3. soru ıcın kılıtlenme yok(bıldıgımız anlamda bır tık dıye kılıt sesı vs cıkmıor) ama gerı gıtmesı oylede basıt olmuyor dayadıgında kolunu.
kazasız belasız surusler

Geri
Üst Alt