Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 DSG Leon ilk tüketim verileri normal mi ?

LKTN

Kayıtlı Üye
Merhaba. DSG Leon' um ile İstanbul trafiğinde 70 km yaptık :) İşlerimden dolayı aracı henüz uzun yola vuramadım ne yazık ki. Servisin önerdiği gibi sıkışık trafikte aracı sport modda kullanıyorum. DSG epey gelişmiş bu konuda. Aracın ne kadar çok vites değiştirdiğini hesaplayıp kimi zaman yüksek devirlere kadar 2 ye geçmiyor. Buna rağmen ne yazık ki balatalardan hafif koku duydum maalesef :(

Sormak istediğim şu. ilk tüketim verilerinde ortalama da bana 17 litre ile 21 litre gibi aşırı uçuk bir tüketim değeri verdi. Sizce açılmamış bir motorda trafikte böyle bir değer normal mi ? Bir de Clio dan sonra Leon' un gaz pedalı epey sert geliyor bana. O nedenle midir bilinmez, sanki araç biraz hantal kalıyor gibi (1.2 TSI) neredeyse gaz pedalını yarıya kadar basmam gerekiyor standart bir sürüş için. Bu aracın karakteri mi bu şekilde acaba ?

bende yeni 1.4 tsi 125 fr aldım ilk 70km 20 küsür litre gösterdi banada değişik geldi sonra uzun yol imkanı buldum antalya-eskişehir git gel arabayıda hem sakin hem seri denedim karmada 6 litre civarı yiyor.Anlıcağın düzeliyor ilk gösterdiği yakıt kullanım değerleri.Hantal kalması turbonun devreye girmesi ile gidiyor 2.5-3 bin devirden sonra koltuğa yaslar seni zaten , gerçi bana baştanda çok hantal gelmedi benim araçta dediğim gibi asıl 2.5-3 bin devirden sonra şahlanıyor

Merhaba bende 1 haftalik 150 lik act sahibiyim
1. Depo 460
2.depo 580
3. Depo suan 500 de 150 km daha gosteriyor goruntuye gore motor kullanildikca yakit azaliyor.
Biraz sabir diyelim...

Arkadaşlar 150 lik fr kullanıyorum şehir içi normal kullanımda 6,5 lt de şu an uzun yolda ise daha yeni 4.8 lt gördüm tamamıiyle kullanıma bağlı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Anlaşılan biraz zamana bırakacağız. Yalnız DSG vites geçişleri aşırı hızlı 10 km bile olmadan 2. vitese atıyor. Vites aralıklarını uzatabilmek ve trafikte mekatroniği çok yormamak adına sportta kullanıyorum. Ancak bu durum da sürüş kalitesini az da olsa düşürüyor. Bugün araç 100 km olduktan sonra tüketim 8.8 olarak gösterdi bilgisayar. İlerleyen günlerde daha da düşeceğini düşünüyorum.

gördüğüm en iyi değer 1.2 tsi benimde yakıttan memnunum 150 km yol gittim 4 kişi bastığın zaman bana mısın demiyor yer yer 170 le gittim 100 ün altına düşmedim hiç 150 km sonunda 6.3 lt ile kontak kapadım

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    943 KB · Görüntüleme: 25
gördüğüm en iyi değer 1.2 tsi benimde yakıttan memnunum 150 km yol gittim 4 kişi bastığın zaman bana mısın demiyor yer yer 170 le gittim 100 ün altına düşmedim hiç 150 km sonunda 6.3 lt ile kontak kapadım
Emre bey değeriniz o kilometredeki araç için çok iyi. Ben henüz en fazla 7.8 e çektim aracı ama maalesef 9 litreye çok rahat çıkıyor tekrardan. Bir de sanki 1.2 motor ilk başlarda biraz hantal kalıyor gibi geldi. Sizde de böyle bir durum mevcut mu ? Turbo ilk devirlerden itibaren değil de 2000 devirde falan giriyor gibi. Gaz pedalına ilk devirlenmelerde biraz isteksiz davranıyor gibi ?

hem araç yeni hem dediğiniz gibi turbo 2-2500 devirden sonra devreye giriyor ilk başlarda bende şüpheliydim 1.2 motor araçtan ne kadar verim alırım diye ama araç biraz yol gördükten sonra kendine geliyor torku yüksek turboda devreye girdikten sonra 100 den sonra bile araç sollamaya seri bir şekilde çıkabiliyorsunuz biraz sert kullanmayı severim aracı 6 dan 3 düşürdüğüm olmuştur yakıt artıyor ama verdiği keyifte başka

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
hem araç yeni hem dediğiniz gibi turbo 2-2500 devirden sonra devreye giriyor ilk başlarda bende şüpheliydim 1.2 motor araçtan ne kadar verim alırım diye ama araç biraz yol gördükten sonra kendine geliyor torku yüksek turboda devreye girdikten sonra 100 den sonra bile araç sollamaya seri bir şekilde çıkabiliyorsunuz biraz sert kullanmayı severim aracı 6 dan 3 düşürdüğüm olmuştur yakıt artıyor ama verdiği keyifte başka
torku ve turboyu ilk devirlerde sunan araçlar da vardı. Ama dediğiniz gibi motorlar daha yeni. Onun da etkisi illa ki vardır. 1.2 TSI kullanan başka bir kullanıcıyı bulmuşken sormak istedim. Kafamdan şüpheler kalkmış oldu. Teşekkürler :)

arkadaşlar 150 dsg actsiz olanından fr plus paketli için kapora yolladım.bayramdan sonrasına kaldı işim ancak yakıt olarak beni üzermi act almadığım için pişman olurmuyum ona göre act li ile değiştireyim aracı.

Geri
Üst Alt