Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 1.2 90 hp motor sesi

dissolvent

Kayıtlı Üye
Merhaba, aracı çalıştırdığım zaman 20 saniye falan hafif titreme oluyor ve kendi kendine boğuluyor sonra düzeliyor bu normal olabilir bilmiyorum fakat benim asıl sorunum kalkış için gaza hafif bastığımda aracın motor kısmında hızlı bir şekilde (saniyede 2-3 kere gibi) gır gır gır gır ses çıkıyor ve bu beni çok fazla rahatsız ediyor.sanki motordaki bi parça bi yere vurur gibi.araç daha 930km de.ve araç motor sesini içeri alıyor aşırı olmasada.bu araç manuel 1.2 ve benzinli.hiç bir sesin içeri almaması lazım bence.ama asıl sorunum o araç çalıştığı zaman gaz verince gelen ses.normalse bişey yapamam ama değilse servise gitmem gerek çünkü çok rahatsı ediyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı araçtan bendede var fazlasıyla sessiz.
Bazen araç çalışır haldeyken birisi biniyor gitmeye başlıyorum çalışıyormuydu çok sessiz gibi söylemlerde oldu.

Aynı araçtan bendede var fazlasıyla sessiz.
Bazen araç çalışır haldeyken birisi biniyor gitmeye başlıyorum çalışıyormuydu çok sessiz gibi söylemlerde oldu.
Sabah ilk çalıştırdığınız zaman kalkarken gaz verdiğinizde hiç ses falan çıkmıyo mu?

Şaka gibi.ben soğuklarda sabah falan normal diye karşılıyodum.araba sanki önden kazalı parça vuruyo bi yere gibi ses çıkartıyo ilk gazı verdiğimde

Sorun olabilir sesi kaydedersen duymak istiyorum merak ettim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sorun olabilir sesi kaydedersen duymak istiyorum merak ettim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Unutmazsam en kısa sürede atarım.çok unutkanım kusura bakmayın :) ses 1.viteste oluyor 2de farketmedim pek.boştayken ara gazı verince de sıkıntı yok.ama kalkarken rahatsız edici bi ses var yani.servise gitsem iyi olucak.ama kalması lazım dicekler çünkü günün ilk çalışmasında yapıyor genellikle sabah ilk çalıştığında ve akşam eve giderken.araba bi süre bekleyince yani.

bende de sabah çalıştığında rölanti 12 bin'den yavaş yavaş aşağı düşüyor 600 devirde kalıyor. 20-25 sn kadar sürüyor bu. ses ilk çalıştığında bir geliyor ama çok değil. Ara gaz vermiyorum. Kendi rölantiye iniyor. rodaj süresi 1000km. Servise de gidebilirsiniz. garantili araç bakarlar.

bende de sabah çalıştığında rölanti 12 bin'den yavaş yavaş aşağı düşüyor 600 devirde kalıyor. 20-25 sn kadar sürüyor bu. ses ilk çalıştığında bir geliyor ama çok değil. Ara gaz vermiyorum. Kendi rölantiye iniyor. rodaj süresi 1000km. Servise de gidebilirsiniz. garantili araç bakarlar.
Benim asıl sıkıntım o rolanti olayı değil.1.vitese taktığım zaman kalkmak için hafif gaz verdiğimde kalkarken gelen ses.yoksa ara gazında falan problem yok ses falan gelmiyor.

soğukken normaldir diyorum. tam sesi bilmediğim için bişey diyemem ama. içiniz rahat etsin derseniz servise sorun önce sonra gidin. :rolleyes:

Geri
Üst Alt