Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 Seat Leon 1.2Tsi 105Hp Yakıt Tüketimi

Saka gibi ya. Burada da 7-10 kuruş yaksa atalarımız gibi at (araba) üstünde uyurum, yer içerim. Hiç inmem ki. Bizim burada hafta ici aracı kullanmayınca kâr ettim diyorum.
benımkisi gecici bir durum iş icabı burda bulunuyorum faydalanalım dıyoruz nımetden ama.aması var :) ama dediklerimiz neler :) masraflı oluyor gir çık sınıra,sonra mazot bizim gibi köpüklü değil su gibi ince.devamlı alırsak enjektörü yeriz gibime geliyor :D acele wrüth mazot katkısı almam lazım ...

ismail kardeşimin dediği gibi dizel in ayrı avantajları var :) nedir o avantajlar..
.atmosferik motorlu aracları kullanır gibi kullanamazsınız hep devrinde gidersiniz...arabanız az yıpranır :) tüplü aracları otoparka almazlar dizel olanlar sıkıntı yok.bugun lpg ile mazotlu aracların yakıt ortalamaları kuruş olarak aynıdır.aslında gaz daha cok yakıyor farkında değiliz :) neden ??? cunku gaz 2 lira mazot 4 lira :) hocam nasıl olur aynı yakar lpgli aracta 15 kurus yakar benım arabada 15 kuruş yakar ...bugun lpg 4 lira olsa 35 kurus yakar uzun yolda misal
-ben uzun yolda 70-90 km hızla giderim 3.2-4 görür +100-160 arası basarım 4.5 bilemedin yol şartlarına göre 5.5 maksımum
tek bildiğim şey bir depo 900 km aşa düşmemesi uzun yoldasa 1000-1350 arası
dizelin bakımları ağır oluyor.birde şu kültüre sahibiz az dizel araclara binince motor gidecek diye hemen elden cıkartmaya bakarız
vw tdi lerin 1 milyon km yapıldıklarını forumlarda okuyoruz .kimisi 700 bin vs...bakımı güzel arac her zaman uzun ömürlü olur verim alırsınız sizi taşır.

Saka gibi ya. Burada da 7-10 kuruş yaksa atalarımız gibi at (araba) üstünde uyurum, yer içerim. Hiç inmem ki. Bizim burada hafta ici aracı kullanmayınca kâr ettim diyorum.
Lpg taktırmaman hata.
Tak lpg'yi bak nasıl kar ediyorsun...
Belki 7 krş yakmaz ama 17 yakar krş yakar 20 krş yakar. Bu benzine göre sana daha çok keyif verir.
Aracını daha çok seversin...

1.6tdi dsg kullanicisiyim sizin hiz ortalamanizin asagi yukari 2 kati hizda aldigim degeri asagida paylasiyorum.ama bir benzinli araca gore cok az yakiyor sizin araclar buda bir gercek hakkini yememek lazim image.jpg

Disardan hic dinlemedim sesi ama iceride bir ses yok.babam renault kullaniyor ondaki dizel sesi evet dogrudur traktor gibi ama 5f leonlar gayet iyi bence :)

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni aslanımı bugün çok sakin kullandım hiç basmadım şehir içi yakıt tüketimimi bu kadara düşürdüm yenibosna dan bakırköye 4 defa gittim geldim trafik seyrekti bu kadar yaktı çok memnunum basınca tabi benzini emikliyor orası ayrı mesele ama anlık tüketim değerlerini görünce basasınız gelmiyor pek :D ama aklıma takılan bir şey var o da ben 1500 devirde hemen vites değiştiriyorum yani çok düşük devirde kullanıyorum peki bu aracıma zarar verir mi? Bir de daha hiç uzun yola gitmedim mesela 6.viteste 90 km hızla sabit gidince 3,5 litre gözüküyor düz yolda doğrumu ya inanasım gelmiyor çünkü almadan önce benzinli araba abi çok yakar dizelden benzinliye geçince üzülürsün dediler ama tsi teknolojisi çok şaşırttı beni :)Ekli dosyayı görüntüle 7570

Screenshot_2015-05-24-02-45-41.png

Birisi TSI mı dedi ? , TDI dan selamlarrr.

2 gün oldu aracımı alalı 1.2 110 bg tsi manuel. şehir şuan 7.4 lt de. ancak yeni almış olmadan kaynaklı deneme sürüşlernde yüklendim hep araca. yeni yeni sakin kullanmaya başladım. inş burada yazan değerlere yaklaşırız :)

Geri
Üst Alt