Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 Seat Leon 1.2Tsi 105Hp Yakıt Tüketimi

Abi hiç yeni kasa Dizel Leon çalışırken yanında durmadım.
Acaba bu dediğiniz kamyon sesinden Yeni Leon'da çıkartıyor mu ?
Abim de i30 var yeni kasa dizel ama dediğiniz gibi kamyon gibi çalışmıyor. Ne içteyken ne dıştayken kamyon sesi duyulmuyor yalıtım süper.
Ha örnek vereceksem bi ford evet dediğiniz kadar sesli çalışıyor ama Yeni Leon bu kadar sesli mi çalışıyor.?

Dış sesi dinlemedim ama Yeni Leon'un içinde eskisine göre ses daha da az. Ford'un yenilerini bilmiyorum ama önceki kasa hakkaten kamyon gibiydi.

Dış sesi dinlemedim ama Yeni Leon'un içinde eskisine göre ses daha da az. Ford'un yenilerini bilmiyorum ama önceki kasa hakkaten kamyon gibiydi.

arkadaşımda leon var yeni kasa inanın otoparka bir geliyor tırtırtırtır bendede eskiden 1.6crdi cerato vardı şehir içi 30-35 şehirler arası 25 kr yakıyordu e 1.2tsi ile aynı yakıyor ne anladım ben dizel arabadan boşuna binmişim diyorum bugüne kadar :D arkadaş leonu aldığımda bi bindi ya diyo ne kadar tatlı sesi var ve inanın onun 1.6 dizel benimkiyle aynı yakıyor :D

valla ben dizelin sesinden cok memnunum şıkır şıkır..batum mazotyuyla 7 kuruş yakıyor şehiriçi :D tüplüde korkuyom ben :)

Dizel mk3 kullanacisiym binen arkdaslarim benzin li mi dio o dreve traktor flan...... atmayın la :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni aslanımı bugün çok sakin kullandım hiç basmadım şehir içi yakıt tüketimimi bu kadara düşürdüm yenibosna dan bakırköye 4 defa gittim geldim trafik seyrekti bu kadar yaktı çok memnunum basınca tabi benzini emikliyor orası ayrı mesele ama anlık tüketim değerlerini görünce basasınız gelmiyor pek :D ama aklıma takılan bir şey var o da ben 1500 devirde hemen vites değiştiriyorum yani çok düşük devirde kullanıyorum peki bu aracıma zarar verir mi? Bir de daha hiç uzun yola gitmedim mesela 6.viteste 90 km hızla sabit gidince 3,5 litre gözüküyor düz yolda doğrumu ya inanasım gelmiyor çünkü almadan önce benzinli araba abi çok yakar dizelden benzinliye geçince üzülürsün dediler ama tsi teknolojisi çok şaşırttı beni :)Ekli dosyayı görüntüle 7570
maşllah vllha cok iyi gösteriyor,bende 1.2dsg kullanıom baya dustu yakıt üzmez kımseyi bu motorlar..ortalaman kaç gösteriyor

Maşallah.
Ama bence dizele laf atmamak lazım. Ikisinin yeri de ayrı. Sakin kullanımla belki yakın değerler yakıyorsunuz ama süratli giderseniz siz dizeli ikiye katlarsınız. Bence yanlış değerlendirme yaparak dizelcileri üzmeyelim.bu arada Ben benzinciyim...

Geri
Üst Alt