Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 Seat Leon 1.2Tsi 105Hp Yakıt Tüketimi

kedikesenfare

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni aslanımı bugün çok sakin kullandım hiç basmadım şehir içi yakıt tüketimimi bu kadara düşürdüm yenibosna dan bakırköye 4 defa gittim geldim trafik seyrekti bu kadar yaktı çok memnunum basınca tabi benzini emikliyor orası ayrı mesele ama anlık tüketim değerlerini görünce basasınız gelmiyor pek :D ama aklıma takılan bir şey var o da ben 1500 devirde hemen vites değiştiriyorum yani çok düşük devirde kullanıyorum peki bu aracıma zarar verir mi? Bir de daha hiç uzun yola gitmedim mesela 6.viteste 90 km hızla sabit gidince 3,5 litre gözüküyor düz yolda doğrumu ya inanasım gelmiyor çünkü almadan önce benzinli araba abi çok yakar dizelden benzinliye geçince üzülürsün dediler ama tsi teknolojisi çok şaşırttı beni :)11160423_816786078375355_1131355132_n.jpg

yeni teknoloji de vites devri pek önemli değil. araç zaten benzinli düşük devir pek sıkıntı çıkarmaz. ara ara yüksek devir at motor sıkıntıya düşmez. yakıt tüketimi gerçekten iyi. bunun en önemli faktörü beygir gücü.araç yorulmuyor. benzin 3 liralarda olsa dizelden daha az yakar senin araba.

yeni teknoloji de vites devri pek önemli değil. araç zaten benzinli düşük devir pek sıkıntı çıkarmaz. ara ara yüksek devir at motor sıkıntıya düşmez. yakıt tüketimi gerçekten iyi. bunun en önemli faktörü beygir gücü.araç yorulmuyor. benzin 3 liralarda olsa dizelden daha az yakar senin araba.

Allah benzinin 3 lira olduğu günleri görmeyi nasip eder inşallah :D

İyi ki diyorum 10 bin lira fazla verip boşu boşuna dizel almamışım bir de o dizelin tır tır gıcık sesinden nefret ediyorum traktöremi biniyoruz arabaya mı belli değil. :)

Maşallah kardeşim değerler çok iyi... Ben de dsg sini kullanıyorum... normal kullanırsan yakıt hiç üzmüyor seni... vites aralığına kafanı takma... panelde göstermesi lazım vitesi ne zaman yükselteceğini onu takip ederk kullan bi süre sonra kendin alışırsın bakmana bile gerek kalmaz... TSI gerçekten çok iyi bir motor hem ekonomi hem de performans ayağının altında... kazasız belasız sürüşler diliyorum...

İyi ki diyorum 10 bin lira fazla verip boşu boşuna dizel almamışım bir de o dizelin tır tır gıcık sesinden nefret ediyorum traktöremi biniyoruz arabaya mı belli değil. :)
Bu yoruma dizelcilerden itirazlar bekliyorum :D

Dizelci değilim ama ben de hiç sevmiyorum o sesi... o ne öyle ya kamyon mu kullanıyon araba mı belli değil... o fiyat farkına iki ikibuçuk sene benzin alırım ya da alacağım benzinli aracın en dolusunu alırım...

Dizelci değilim ama ben de hiç sevmiyorum o sesi... o ne öyle ya kamyon mu kullanıyon araba mı belli değil... o fiyat farkına iki ikibuçuk sene benzin alırım ya da alacağım benzinli aracın en dolusunu alırım...

Yapmayın arkadaşlar, kabin içinde o kadar ses yok, hele yolda giderken dizel olduğunu bilmeyen çoğu zaman anlamıyor bile. :)

Abi hiç yeni kasa Dizel Leon çalışırken yanında durmadım.
Acaba bu dediğiniz kamyon sesinden Yeni Leon'da çıkartıyor mu ?
Abim de i30 var yeni kasa dizel ama dediğiniz gibi kamyon gibi çalışmıyor. Ne içteyken ne dıştayken kamyon sesi duyulmuyor yalıtım süper.
Ha örnek vereceksem bi ford evet dediğiniz kadar sesli çalışıyor ama Yeni Leon bu kadar sesli mi çalışıyor.?

Geri
Üst Alt