Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 1.4 YEDEK YAKIT DEPOSU

galip59

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bu yedek yakıt depo olayı hakkında bilgi verebilirmisiniz ?
Pompacı yedeğide doldurayammı abi dedi depo girişi kısmında bir mandal gibi birşey varmış ona basınca yedeği dolduruyorum dedi.Benzin ışığı yandığı zaman yedek depoyamı geçiyor acaba ışık yanınca içinde 7 litre benzin kalıyormuş kitapçığında öyle yazıyordu , o yedek depo benzinimi acaba bu olayı bir türlü anlayamadım.Yedeği hiç doldurtmadım şimdiye kadar bunun bana bi yararı veya zararı olurmu.

Bu benim de merak ettiğim bir konu.
Full'lediğim zaman sürekli doldururum. Ek 11 litre civarı yakıt alıyor yanlış hatırlamıyorsam. İlk önce onu bitirip sonra normal depoya geçiyor olabilir çünkü bu kısmı doldurduğumda benzin göstergesinde ilk dişin düşmesi baya uzun sürüyor.

benim bildiğim normal depodaki benzin tamamen bittikten sonra ek bir kısım gibi ayrı bir yerden yakıtı alması gerekiyor yedeğin mantığı budur ama senin dediğin gibi ilk önce ordaki yakıtı alıyosa yedek olayı yok :)

beyler genlleşme tankı diğer tabirle yedek depo.önce ana depo doldurulur sonra düğmeye basılı tutarak hem havasını alır hemde alta çöker.gırtlağa kadar doldurursanız ilk 300-400 km arası ibre oynamaz.sonra düşüşe gecer. haa yok başka yöntem olaraktan mandala basılı tutarak doldurulursa daikisi ayn ı anda dolar.

Anladım ilk önce o fazla yakıtı yakıyo yani genleşme tankındakini ozmn bunun araca daha uzun km gitmesi dışında hiç bir faydası yok.Doldurtmaya gerek duymucam ozmn teşekkür ederim.

Normalde kitapçıkta depoların teknik özellinde yazabiliyorlar. 53+5 litre gibi. O 5 litre yedek depo diye tabir edilir.

beyler genlleşme tankı diğer tabirle yedek depo.önce ana depo doldurulur sonra düğmeye basılı tutarak hem havasını alır hemde alta çöker.gırtlağa kadar doldurursanız ilk 300-400 km arası ibre oynamaz.sonra düşüşe gecer. haa yok başka yöntem olaraktan mandala basılı tutarak doldurulursa daikisi ayn ı anda dolar.

Çok doğru, o ekstra kapasite Kesinlikle "Genleşme tankı" bizler memleketimizin biraz daha fazla yakıt satmak isteyen uyanık akaryakıt satıcıları sayesinde yedek depo olarak algılıyoruz. Tavsiyem
1-yakıt aldığınızda hemen en az 100 km civarı yol yapmayacaksanız
2- özellikle sıcak yaz günlerinde (temmuz, ağustos) ve çok soğuk kış günlerinde sıfır derece ve altı sıcaklıklarda
deponuzu "gırtlağına kadar" fulletmeyiniz.

Valla ben her ay başı sürekli full doldur diyorum hep 50-52lt arası alıyor daha fazla almıyor benim pompacılar yedekten falan anlamıyo ;)

kurye ile elden teslime verildi

benzini shell den
akılı....:D
pompacı tanır beni ben bişey söylemezsem fuller...

ben hep 200 liralık alıyorum ışık yanınca daha kimse demedi yedek depoyu doldurayımmı diye :)

Geri
Üst Alt