Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2014 Model Leon

carpenter

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim araba alma olayım galiba önümüzde ki aya kaldı yani 2014'e kaldı. Ben showroom a gittiğim de araç almak için 2013 model ile 2014 modeli nasıl ayırt edebilirim. Aracın neresine bakmam gerekir. Şimdi 2013 ellerinde kalmış arabayı 2014 model diye satmasınlar o yüzden bu 2014 olduğuna dair bilgiyi nereden öğrenebilirim ??

benim bildiğim artık yeni alacağın arabanın 2014 olabilmesi için 2014 yılı içerisinde üretilmiş olması lazım ama doğruda bilmiyor olabilirim zırt pırt değiştirdikleri için

benim bildiğim artık yeni alacağın arabanın 2014 olabilmesi için 2014 yılı içerisinde üretilmiş olması lazım ama doğruda bilmiyor olabilirim zırt pırt değiştirdikleri için

Geçen gün satış danışmanı sipariş vermeye başladık Ocak ayı ortasında gelecek dedi. O yüzden sordum. Farz edelim ki sizin dediğiniz gibi 2014 de üretilmesi gerekli yine de ellerinde 2013 model kalacaktır ve yanyana gelen bu iki araçtan hangisi 2014 onu nasıl bilebilirz ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen gün satış danışmanı sipariş vermeye başladık Ocak ayı ortasında gelecek dedi. O yüzden sordum. Farz edelim ki sizin dediğiniz gibi 2014 de üretilmesi gerekli yine de ellerinde 2013 model kalacaktır ve yanyana gelen bu iki araçtan hangisi 2014 onu nasıl bilebilirz ?

çoğu zaman olduğu gibi hiç bir fark olmaz bazen de olabiliyor mesela mercedeste 2011 ocak ayında gelenler euro5 motprlu gelmişti 231 hp olan araçlar yerine 265 hp olanlar gelmişti bazende donanım değişiklikleri oluyor ama olursa söliceklerdir onun dışında ruhsatta 2013 yerine 2014 yazmaktan başka hiçbir fark olmayacaktır

çoğu zaman olduğu gibi hiç bir fark olmaz bazen de olabiliyor mesela mercedeste 2011 ocak ayında gelenler euro5 motprlu gelmişti 231 hp olan araçlar yerine 265 hp olanlar gelmişti bazende donanım değişiklikleri oluyor ama olursa söliceklerdir onun dışında ruhsatta 2013 yerine 2014 yazmaktan başka hiçbir fark olmayacaktır

Peki satılmamış arabanın ruhsati olmaz diye biliyorum showroomdaki araçtan bahsediyoruz. Farzedelim ki donanım, motor vb. kısımlarında değişiklik olmadı ve aynı tip, model üretildi bu şekilde olan iki aracın hangisinin 13 ve hangisinin 14 model olduğunu nereden bilebiliriz. Neresinde yazar bu bilgi motorda mi şasede mi nereden biliriz ?

Peki satılmamış arabanın ruhsati olmaz diye biliyorum showroomdaki araçtan bahsediyoruz. Farzedelim ki donanım, motor vb. kısımlarında değişiklik olmadı ve aynı tip, model üretildi bu şekilde olan iki aracın hangisinin 13 ve hangisinin 14 model olduğunu nereden bilebiliriz. Neresinde yazar bu bilgi motorda mi şasede mi nereden biliriz ?

onu net bilmiyorum ancak bu günlük süt değilki bozulsun hiç bir fark olmazsa eskileri 2014 yazıyorlarsa alın gitsin.ama illa öğrenmek istiyorsanız satış temsilcisine sorabilirsiniz yada satıştan sonra arabanın faturası gibi bişey veriolar orda da seceresi yazıor sanırım ne zaman limandan çıktı falan

Size aracınızı aldığınız da faturasını vereceklerdir ve orada türkiyeye giriş tarihi bulunuyor yani gümrüğe gelen araçların kontrol edilmesini sağlıyor. Sizin siparişiniz ocak ayında gelecekse 2014 model olarak gelecek çünki giriş tarihi önemli diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Ayrıca 2014 modeller de motorların bazılarına 100 km altında 2 silindiri kapatan donanım da gelecek diye duymuştum ama ne zaman Türkiye ye gelir net bir şey söylemek zor.

onu net bilmiyorum ancak bu günlük süt değilki bozulsun hiç bir fark olmazsa eskileri 2014 yazıyorlarsa alın gitsin.ama illa öğrenmek istiyorsanız satış temsilcisine sorabilirsiniz yada satıştan sonra arabanın faturası gibi bişey veriolar orda da seceresi yazıor sanırım ne zaman limandan çıktı falan

Tamam günlük sut değil ama 13 ile 14 arasinda fiyat farki var o parayi ödeyeceksem eğer 14 olmasini isterim haksizmiyim :)

Size aracınızı aldığınız da faturasını vereceklerdir ve orada türkiyeye giriş tarihi bulunuyor yani gümrüğe gelen araçların kontrol edilmesini sağlıyor. Sizin siparişiniz ocak ayında gelecekse 2014 model olarak gelecek çünki giriş tarihi önemli diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Ayrıca 2014 modeller de motorların bazılarına 100 km altında 2 silindiri kapatan donanım da gelecek diye duymuştum ama ne zaman Türkiye ye gelir net bir şey söylemek zor.

Silindir kapatma olayından anlamaya bilirim ama secere fatura vb seylere dikkat ederim :)

Saolun arkadaşlar bilgi için çok teşekkür ederim. :)

2013 de uretilen araclara 2014 model ruhsat cikartilmasi yasak yeni duzenleme ile bu sekilde uygulaniyor nereden biliyorum; arac siparisine hazirlaniyorum satis temsilcisine
- 12. Aydayiz siparisi gecsek nezaman gelir
- subatta kullaniyor olursunuz
- peki kac model olur
- siparisi 2013 de gectigimiz icin gelen arabaniz 2013 olur dedi
- neden ama 2014 de geliyor
- siparis tarihi onemli yasaya gore artik bu sekilde oluyor
- ozaman 1. Ayda siparis berecegim
- bence en mantiklisi bu sekilde

Aramizda bu sekilde bir konusma gecti Vosmer İzmir Ozge hanim ile.

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

2013 de uretilen araclara 2014 model ruhsat cikartilmasi yasak yeni duzenleme ile bu sekilde uygulaniyor nereden biliyorum; arac siparisine hazirlaniyorum satis temsilcisine
- 12. Aydayiz siparisi gecsek nezaman gelir
- subatta kullaniyor olursunuz
- peki kac model olur
- siparisi 2013 de gectigimiz icin gelen arabaniz 2013 olur dedi
- neden ama 2014 de geliyor
- siparis tarihi onemli yasaya gore artik bu sekilde oluyor
- ozaman 1. Ayda siparis berecegim
- bence en mantiklisi bu sekilde

Aramizda bu sekilde bir konusma gecti Vosmer İzmir Ozge hanim ile.

Sent from my iPhone 5⃣ and Tapatalk

Yasa tamamen mantık dışı olmuş çok saçma geldi bana. Satış temsilcisi bana da 2014 modellerin siparisini vermeye basladik dedi ocak sonu yada subat gibi gelir alirsiniz dedi. Ankara Doğuş Otomotiv soyledi satış danışmanının ismini hatırlamıyorum.

Geri
Üst Alt