Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2014 LEON KAPI DÖŞEMESİNİN YIPRANMASI

fimus

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2014 aralikta aldigim seat leon 1.2 tsi manuel aracimin sürücü tarafindaki ic kapi döşemesinin deri kismi deforme oldu kapıyı açarken tutulan kisim özellikle...daha yeni bi aracin döşemesinin bu kadar cabuk yıpranması normalmi...sizlerdede buna benzer sorunlar varmi...görüşlerinizi bekliyorum...
Yardimlariniz icin şimdi den teşekkür ederim...

Bu kadar kısa sürede normal olarak aşınmaması gerekir.Eğer aşırı bir sürtünme veya başka bir etken nedeni ile olduysa garantiye girmez.Eğer normal kullanım içerisinde bu yıpranma olduysa garantiden değişir.Aracı aldığınız veya en yakın yetkili servis başvurmanızda fayda var.

Bu kadar kısa sürede normal olarak aşınmaması gerekir.Eğer aşırı bir sürtünme veya başka bir etken nedeni ile olduysa garantiye girmez.Eğer normal kullanım içerisinde bu yıpranma olduysa garantiden değişir.Aracı aldığınız veya en yakın yetkili servis başvurmanızda fayda var.
Servise basvurdum zaten gecenlerde 25 ağustosa randevu verdiler...ama pek bi tatmin edici konuşmadılar...ağızlarının ucuyla gelin bi resmini ceker genel merkeze yollariz falan dediler...
Ama ben aracin icini kimseye sildirmedim..kendim silerkende cok dikkat ettim...ama sadece benim acarken tuttugum yer deforme oldu..buda cok moral bozucu oluyor....
Ins hatali olduğu anlasilirdi hatali bölgeyi değiştirirler....

fotoğrafını çekip doğuş genel merkeze yollayacaklar, ret gelirse önce itiraz edin, 2-3 tur gidip gelmek gerekebiliyor. Benim sağ dış stop lambası buğu yapmıştı, garantiden değişmez dediler, dedim değişirler, 2-3 tur git gelden sonra garantiden değişim onaylandı :)

Olmazsa tüketici mahmekesine gidip durumu anlatırsınız, ekspertiz gelir aracı inceler, muhtemelen araç kusurlu diyerek (araç garantide olmasa bile) ücretsiz değişimi sağlanır, sıkmayın canınızı böyle ufak şeylere :)

Son düzenleme:
fotoğrafını çekip doğuş genel merkeze yollayacaklar, ret gelirse önce itiraz edin, 2-3 tur gidip gelmek gerekebiliyor. Benim sağ dış stop lambası buğu yapmıştı, garantiden değişmez dediler, dedim değişirler, 2-3 tur git gelden sonra garantiden değişim onaylandı :)

Olmazsa tüketici mahmekesine gidip durumu anlatırsınız, ekspertiz gelir aracı inceler, muhtemelen araç kusurlu diyerek (araç garantide olmasa bile) ücretsiz değişimi sağlanır, sıkmayın canınızı böyle ufak şeylere :)
Aynen banada öyle dediler foto çekip genel.merkeze yollicaz diye...ama pek umut vermedi..bende yapmazsaniz hakkimi yasal yollardan arayacağımi söyledim onlara.ben uğraşacağım valla sıfır arabada böyle bisey olmasi can sıkıcı bi durum...
Her ne kadar can sikmayin desenizde...emek verip hayallindeki arabayi aldiktan sonra böyle birşeyle karşılaşınca ister istemez sıkılıyor yaa...
Sonuçta mal canın yongasi...

hayır büyük bir derdi yok, ondan dolayı can sıkmayın diyorum :) yani çözümü kolaylıkla sağlanacak bir durum, bayiler de biraz doğuşu kötü gösteriyorlar onu da gördüm, kesinlikle olmaz dedikleri şeyleri garantiden yaptırdım ya da yapıldığını gördüm bikaç kere :)

hayır büyük bir derdi yok, ondan dolayı can sıkmayın diyorum :) yani çözümü kolaylıkla sağlanacak bir durum, bayiler de biraz doğuşu kötü gösteriyorlar onu da gördüm, kesinlikle olmaz dedikleri şeyleri garantiden yaptırdım ya da yapıldığını gördüm bikaç kere :)
Kesinlikle olmaz diyene ne demeliyim peki nasil ikna ederim adamları:) :) :)

Aracı aldığınız yere gidip sıkıştırın iyice, sorunumu halletmezseniz şikayette bulunacağım internet dahil deyin bence.

Aracı aldığınız yere gidip sıkıştırın iyice, sorunumu halletmezseniz şikayette bulunacağım internet dahil deyin bence.
Ben ankarada yaşıyorum ama aracimi eskişehirden aldim...burdaki dogusa gösterdim sorunumuda...illa eskişehire gitmem gerekmezdir ins:) :)

Geri
Üst Alt