Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2014 ibiza Direksiyon sorunu

parsef

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, seat ibiza st 1.4 2014 model arabamda direksiyon çevirdiğimde tıkır tıkır rahatsız edici bir ses ve titreşim oluşuyor.
Servisi aradım ve bu durumu sordum bana direksiyon ve airbag olan kısmının yağlanması gerektiğini söylediler. Daha araç 7 bin km de ! Neyden kaynaklı olabilir bu durum benden mi yoksa araçtan dolayı mı _?

Muhtemelen fabrikasyondur... Garantin var nasıl olsa git serviste çozüm bulsunlar kardeşim... Geçmiş olsun... Yalnız küçük bir tavsiye direksiyonu sonuna kadar çevirip sert vurdurmamaya çalış manevra yaparken...

Alper Abim @Leonm@nia haklı.

Leon'da mesela neredeyse hiç direksiyonu sonuna vurmuyorum, zaten araç engelliyor ama arkadaşımın ibizasında küt diye vuruyor manevra yaparken, dikkat etmek lazım, zarar verir direksiyon kutusuna

Sağolun teşekkür ederim. Direksiyon konusunda dikkatli davranıyorum ama yinede böyle bir sıkıntıyla karşı karşıyayım işin kötü tarafıda seat servisinin 250 km uzaklıkta olması =((

Geri
Üst Alt