Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2014 İbiza alacağım ama kafam karıştı

Ortalama 45.000tlye araç alacağım. Hangisi olması mantıklı

• Kullanılan toplam oy
    10

memox

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba.
Malumunuz benim siyah tavşan olan 2006 İbiza Oto. vites geçtiğimiz aylarda pert olmuştu.

Uzun süredir arabalara baktım ve en son karar olarak sıfır araç almak ve gene bir İbiza almak oldu.
Leon 58.000 civarı diye onu ileriye ertelemek zorunda kaldım. İbiza 47.000tl'ye geliyor.
Ancak bir arkadaşım "47.000tl verip benzin otomatik İbiza alacağına 2010 2011 modellerde Dizel Otomatik Megane al" dedi. Kafam da epey bir karıştı.

Ben de size danışayım dedim. Ortalama 45.000 tl'ye
1 - 2014 model 0km Seat İbiza 1.2 DSG Benzinli
2 - 2010 2011 model ort. 60.000km Renault Megane 1.5 EDC Dizel

Benim gözümde artıları eksileri
İBİZA : Sıfır Araç olduğu için gönlüm rahat olacak
MEGANE : İkinci el olduğu için "km düşmüşmüdür arıza varmıdır" diyeceğim

İBİZA : İç/Dış donanım çok iyi yani başka araç aratmaz bana
MEGANE : O kadar dolu paketi bu fiyata bulabilirmiyim bilmiyorum

İBİZA : Tasarım çok güzel
MEGANE : Tasarımı fena değil

İBİZA : B sınıfı araç bu yüzden yol tutuşu iç hacmi C sınıfını kadar iyi değil
MEGANE : C sınıfı araç yol tutuşu daha iyi artı olarak bagaj koltuk mesafesi vs daha geniş ve o bir C sınıfı :)

İBİZA : Benzin. Yakıt Şehiriçi 7 ş.dışı 4.4 + 1.2litre diye vergi az

MEGANE : Dizel. Şehiriçi 5.5 ş.dışı 4 civarlarında

İBİZA : İkinci elde bilen alıyor bilmeyen hele de DSG ile ilgili eksik bilgi sahibi olan korkuyor

MEGANE : İkinci elde galiba megane çok seviliyor

Şimdilik böyle sizin fikirleriniz benim için ciddi manada belirleyici olacak. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Bir de anket şeklinde seçenek de koydum. Yani yorum yapmayayım ama şu araç olsun diyenler için :)

0 sıfırdır C sınıfı da C sınıfıdır, zor bir tercih valla :) 50.000 de falan servis kayıtlı, garantisi devam eden bir megane bulabilirseniz bütçenize göre bence onu tercih edebilirsiniz.

Ibiza evet sınıfının en iyilerinden ama sınıfının negatif yönlerini de taşıyor, Megane C sınıfının bana göre eh iştelerinden ama donanım olarak fulleri sınıfın üstünde orası kesin.

Ayrıca 47.000 e çıkıyorsanız LPG'li otomatik bir civic de bakabilirsiniz, kafa karıştırmak gibi olacak ama :)

Civic dersek iyice pert olurum :) zaten ikisi arasında kararsızım :)

haftaiçi hergün 50 km yol yaptığım için ben şu an yeni bir araç alacak olsam yakıt durumu daha çok ilgimi çekerdi. dizel yada lpg'ye uyumlu bir motor tercihim olurdu.
ama bu oyumun meganeden olduğu anlamına gelmez :D

haftaiçi hergün 50 km yol yaptığım için ben şu an yeni bir araç alacak olsam yakıt durumu daha çok ilgimi çekerdi. dizel yada lpg'ye uyumlu bir motor tercihim olurdu.
ama bu oyumun meganeden olduğu anlamına gelmez :D
Abi çok bilinmeyenli denklem gibi oldu :)

Sıfır candır imkan varsa sıfır al kadan rahat olsunn

Beni EDS ler iyi tanır

yakıttan sıkılmam üzülmem kafaya takmam diyorsan ibiza...

İbiza ile Megane karşılaştırması olmamış bence:F Megane ile ibizanın abisi olan Leon u karşılaştır bence o fiyatlara da temizini kesinlikle bulursun . olmadı Opel astra j kasaya bak terim şu 2010 sonrası olanlar. Çok güzel Renault bilmiorum en fazla ne kadar kaliteli olabilir ki. Özellikle kartlı olanlar anahtarsız sık bozuluyor. ama parçaları ucuz. sık km yapıyorsan bence 1.2 sine bakma derim. yakıt vergiyi dengeler belkide geçer.... Opel Astra 1.4 Turbo
Sıralama yapılacak olursa
1. astra
2. leon
3. megane derim:D

Geri
Üst Alt