Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 yeni toledomun vites sorunu

hsynkosel

Kayıtlı Üye
merhaba aranıza yeni katıldım bir önce 2013 model sıfır toledo 1.2 tsi düz vites aldım çok güzel araba memnun kaldım fakat kafama takılan 1. vitese takarken hafifi takılma yada sürtünme yaparak geçiyor acaba yeni olduğu için mi yoksa fabrika hatası mı vardır yardımlarınızı bekliyorum

hayırlı olsun aracınız ilk önce , böyle şeyler genelde piskolojik olabilir kafana fazla takmandan dolayı :)

yeni bir araçta viteslerin daha net vet rahat geçmesi gerekmez mi

araç yeni olduğu için yorum yapamıyacağım belki karakteristik bir özelliktir , örnegin dedemde eski kasa manuel mercedes e 200 var ondada 1. vitese çok zor geçiyor veya babamın vitosu o da aynı , ama benim ibizam çok rahat belki karakteristiktir.

yeni araçta biraz zor olabilir, bende de biraz sert geçiyordu, şimdi çok rahat geçiyor, parçaların birbirine alışması bir tamamlansın, hala sorun varsa servise gösterirsiniz, bir de hiç bir aracın 1. vitese geçişi kaymak gibi olmaz, sonuçta sadece kalkış için kullanılır ve araç durmuyorsa bire atmak çoğu zaman gereksiz vites değişimidir (yokuş falan gibi durumları hariç tutuyorum), durduktan sonra bir kaç saniye ayağınız debriyajda bekleyip öyle deneyin geçiş biraz yumuşayaktır, hala çok sert ise o zaman bir sıkıntı olduğu düşünülebilir

araç yeni olduğu için yorum yapamıyacağım belki karakteristik bir özelliktir , örnegin dedemde eski kasa manuel mercedes e 200 var ondada 1. vitese çok zor geçiyor veya babamın vitosu o da aynı , ama benim ibizam çok rahat belki karakteristiktir.

Kardeş şu seat almayı düşünüyorum kısmın seat ibiza diye değiştirsen ya :)

Inşallah bakalim düzelecek gibi kullandikca

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

İNŞALLAH BAKALIM DÜZELECEK GİBİ KULLANDIKCA

Geri
Üst Alt