2013 yeni toledomun vites sorunu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

2013 yeni toledomun vites sorunu

hsynkosel

Kayıtlı Üye
merhaba aranıza yeni katıldım bir önce 2013 model sıfır toledo 1.2 tsi düz vites aldım çok güzel araba memnun kaldım fakat kafama takılan 1. vitese takarken hafifi takılma yada sürtünme yaparak geçiyor acaba yeni olduğu için mi yoksa fabrika hatası mı vardır yardımlarınızı bekliyorum

buracle

Kayıtlı Üye
hayırlı olsun aracınız ilk önce , böyle şeyler genelde piskolojik olabilir kafana fazla takmandan dolayı :)

hsynkosel

Kayıtlı Üye
yeni bir araçta viteslerin daha net vet rahat geçmesi gerekmez mi

buracle

Kayıtlı Üye
araç yeni olduğu için yorum yapamıyacağım belki karakteristik bir özelliktir , örnegin dedemde eski kasa manuel mercedes e 200 var ondada 1. vitese çok zor geçiyor veya babamın vitosu o da aynı , ama benim ibizam çok rahat belki karakteristiktir.

faw13

Kayıtlı Üye
yeni araçta biraz zor olabilir, bende de biraz sert geçiyordu, şimdi çok rahat geçiyor, parçaların birbirine alışması bir tamamlansın, hala sorun varsa servise gösterirsiniz, bir de hiç bir aracın 1. vitese geçişi kaymak gibi olmaz, sonuçta sadece kalkış için kullanılır ve araç durmuyorsa bire atmak çoğu zaman gereksiz vites değişimidir (yokuş falan gibi durumları hariç tutuyorum), durduktan sonra bir kaç saniye ayağınız debriyajda bekleyip öyle deneyin geçiş biraz yumuşayaktır, hala çok sert ise o zaman bir sıkıntı olduğu düşünülebilir

bora55

Kayıtlı Üye
araç yeni olduğu için yorum yapamıyacağım belki karakteristik bir özelliktir , örnegin dedemde eski kasa manuel mercedes e 200 var ondada 1. vitese çok zor geçiyor veya babamın vitosu o da aynı , ama benim ibizam çok rahat belki karakteristiktir.
Kardeş şu seat almayı düşünüyorum kısmın seat ibiza diye değiştirsen ya :)

hsynkosel

Kayıtlı Üye
Inşallah bakalim düzelecek gibi kullandikca

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

İNŞALLAH BAKALIM DÜZELECEK GİBİ KULLANDIKCA

Üst Alt