Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 ve 2014 fiyatları güncelleniyor?

kmr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar fiyatlar şuan güncelleniyor yazıyor sitede telefonla aradığımızda fiyat yine verilmiyor var mı bilen arkadaşlarımız fiyat konusunu 2013 ve 2014 model fiyatları ne olur ve 2014 modellerde bir değişiklik haberi var mı?
seat.jpg

Ekli dosyalar

• seat.jpg
    seat.jpg
    32.5 KB · Görüntüleme: 34
Tahminim 50000 TL üzeri araç için en az 3000 TL. Bu kadar soyguncu varken normal bence.

Evet dünden bakıyorum fiyat listesine... benim araç 52.400 den 54.250 olmuş... döviz kurlarından kaynaklanıyor...

Yaklaşık 2000 TL zam gelmiş. Ötv oranı %5 arttı. Araç fiyatlarındaki artışlar %3,5 civarı gibi. Kur + OTV daha fazla ediyor. Bu durumda 2013 leri kaçırmamak lazım. Belli ki kur farkı 2013 lerde pek fazla olmayacak. 2014 ler için bekleyip görmekten başka yapacak bir şey yok.
Ama kur + OTV burada (2014 modellerde) kesin devreye girer fiyat dahada yukarı çıkar.

Bu başlığı fark etmeden başka bir yerde konu açmıştım kusura bakmayın.

Fiyatların Vw satışını arttıracak şekilde şekillendiğini düşünüyorum. Leon Referance paketi kalkmış, Golf'e ise 1.2TSI getirmişler. Bu şekilde en düşük Leon ile yine en düşük Golf fiyatı aynı seviyeye gelmiş. Burada müşteriler Leon alacağıma Golf alırım der.

1.2 TSI DSG seçeneği olan İbiza da, artık bu böyle olmayacak. Sadece 1.4 manuel satılıyor. Böylece, "İbiza alacağıma 2 daha koyar gider Polo" alırım denir.

Toledo'da da benzer bir durum söz konusu. Sadece dizel satışı mevcut. Bu durumda Sedan müşterileri 46.000 TL' ye B segment Toledo alacağıma, 48.000TL'ye 1.2TSI Jetta alırım der. Zaten yakıt her 100km' de en fazla 1,5 litre fark eder.

Yeni Corolla 50.000TL. Bu fiyatla Vw' nin karşısında duramaz gibime geliyor. Yeni Astra ise 45.000TL fiyatı ile pazarda şansı yüksek. C segmentinde Cruze hala hesaplı (40.000TL) ama piyasası kötü, ne yapacağı belli olmaz. Fiat, reno gibi markalara hiç girmeyim, müşterisi çok farklı.

Kısaca bence bu yıl yollarda Jetta ve Golf' ü diğer arabalardan daha çok göreceğiz.

Geri
Üst Alt