Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 model İbiza jantları ve lastikleri ne kadar eder?

Hocam 2011 ibizamda 17" jant 40 yanak lastik kullandim.soylenenlere kulak asma eger guzel bir goruntu istiyosan 16" jant gonul rahatligiyla takabilirsin.tabii ki biraz konfordan odun vereceksin ama abartilacak kadar degil.hele 16" ve 45 yanak kullanirsan daha da az bi konfor kaybin olur.tavsiyem bununla birlikte aracina yay da takmandir.h&r 2,5 - 4 yaylari tavsiye ederim.15" takicam diyosan hic masraf etme bence en az 16" takmalisin.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Bu arada soruna da cevap vereyim bence orj. Lastiklerini satma kenarda dursun malesef para etmiyor.belki ilerde lazim olur tekrar.bu arada da satisa koy istedigin fiyattan isteyen olursa verirsin.

Lastiklerin satilamama sorunu bijon araligi ve 14" olmasindan kaynaklaniyor.

Bende su an 2011 model ayni jant lastik takimini 300 tl ye satamiyorum :)

45 yanak iyidir .. :eek:key:

Teşekkür ederim :eek:key:

Hocam 2011 ibizamda 17" jant 40 yanak lastik kullandim.soylenenlere kulak asma eger guzel bir goruntu istiyosan 16" jant gonul rahatligiyla takabilirsin.tabii ki biraz konfordan odun vereceksin ama abartilacak kadar degil.hele 16" ve 45 yanak kullanirsan daha da az bi konfor kaybin olur.tavsiyem bununla birlikte aracina yay da takmandir.h&r 2,5 - 4 yaylari tavsiye ederim.15" takicam diyosan hic masraf etme bence en az 16" takmalisin.

Çok açıklayıcı oldu, teşekkür ederim. Büyük bir ihtimalle 16'' 45 yanak alıp, yay ile birlikte taktırıcam. 15'' için masraf yapmak pek mantıklı gelmedi bana da açıkçası.

Bu arada soruna da cevap vereyim bence orj. Lastiklerini satma kenarda dursun malesef para etmiyor.belki ilerde lazim olur tekrar.bu arada da satisa koy istedigin fiyattan isteyen olursa verirsin.

Lastiklerin satilamama sorunu bijon araligi ve 14" olmasindan kaynaklaniyor.

Bende su an 2011 model ayni jant lastik takimini 300 tl ye satamiyorum :)

Jantları satmamaya karar verdim, sadece lastikleri satıcam. Çünkü bir arkadaşım şöyle bir tavsiyede bulundu:

"14'' jantlar dursun, lastikleri satıp, onlara kışlık lastik alırsın. Kışın onları kullanır, lastik değiştirmekle uğraşmazsın. Ayrıca kışın jant ebatı ne kadar küçük olursa o kadar güvenli olur. Bir de yazlık jant lastik takımı alırsın, yazları da onları kullanırsın."

Bana çok mantıklı geldi bu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Kışın küçük ebatlar daha mı güvenli olur? Tekrar teşekkür ederim.

cupra lar 17 takmıyor mu ibiza değil mi oda :) ibizaların bijon aralığı kaç acaba 5x112 mı oluyorlar 5x110 mu? takmışken bence en azından bir 17 takın goruntu enfes olsun :)

cupra lar 17 takmıyor mu ibiza değil mi oda :) ibizaların bijon aralığı kaç acaba 5x112 mı oluyorlar 5x110 mu? takmışken bence en azından bir 17 takın goruntu enfes olsun :)

Evet aslında haklısınız. Görüntü açısından harika olacağı kesindir. Ancak, konfor açısından 17'yi tavsiye etmiyorlar. Hatta bazı arkadaşlar, 16'' bile konforu azaltır dedi. :tşk:

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

5*100 diye biliyorum.

ya 45 yanaklardan bahsediyoruz o kadar aşırı rahatsız olcagını dusunmuyorum biz 30 35 yanaklar kullanıyoruz. 5x112 oluyorsa hatta benım ozlar super durur :)

Geri
Üst Alt