Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 model İbiza jantları ve lastikleri ne kadar eder?

SD-Ibiza

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, aracıma yeni jant-lastik almayı düşünüyorum. Bu yüzden, üzerindeki orjinal jant ve lastikleri satmak geçiyor aklımdan. Ama ne kadar edeceği konusunda hiçbir fikrim yok. Fiyatı ne kadar yazmam gerekir sizce? Araç 2013 model İbiza 1.4 Reference. Lastikler 14'' ve aracı Nisan ayında aldığım için yaklaşık olarak 1200 km yaptılar. Hiç bir sıkıntı yok, tertemiz hepsi. Ayrıca, lastik markası olarak Michelin'e karar verdim ve 16'' almayı düşünüyorum. Jant markası olarak ne tavsiye edersiniz? Bir de, sizce 16'' i tercih etmek (hem güvenlik hem konfor açısından) doğru mu? Çünkü, katalogda sadece 14'' ve 15'' önermişler. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
:tşk:

16 bizim yollara çok uygun değil bence. Meganda 205/55/16 kullandım, ibiza da ölçü 215/45/16. Yani konfor epey düşer, meganda bile çukurlarda arabayı bıraktım sanıyordum. 45 yanakla gerisini siz düşünün artık:)

16 bizim yollara çok uygun değil bence. Meganda 205/55/16 kullandım, ibiza da ölçü 215/45/16. Yani konfor epey düşer, meganda bile çukurlarda arabayı bıraktım sanıyordum. 45 yanakla gerisini siz düşünün artık:)

Gerçekten mi? puhaha Pek çok araba sahibi konfordan feragat ederek nasıl değiştiriyor ki o zaman ? :rolleyes: Sizin araçta ne var şuan acaba?

Jantlar büyüdükçe ve lastik inceldikçe rahatlık ve konfordan ödün vermeye başlarsınız. Ayrıca alacağınız jantın ağır olmaması gerekir yoksa aracı yorarsınız.
Benim görüşüm 15" jant alım spor yay kullanmaktan yanadır.

bende style orjinal ölçüsü 185/60/15 var

Teşekkür ederim.

Jantlar büyüdükçe ve lastik inceldikçe rahatlık ve konfordan ödün vermeye başlarsınız. Ayrıca alacağınız jantın ağır olmaması gerekir yoksa aracı yorarsınız.
Benim görüşüm 15" jant alım spor yay kullanmaktan yanadır.

Ben bu yay olayından pek anlamıyorum, uygun bir zaman bulduğumda konuyla ilgili forumdaki yazıları okuyacağım. Peki 14'' ve 15'' arasında pek fark olur mu? Olmazsa eğer, 1 inch için masraf yapmaya hiç gerek yok sanırım. Tavsiyeler için teşekkür ederim.

benim araç copa plus donanım.16 jant üstünde geldi.Hiçbir şikayetim yok.Konfor vs. diyorsan zaten araç bir leon değil bunu hiç bir zaman unutma :)

benim araç copa plus donanım.16 jant üstünde geldi.Hiçbir şikayetim yok.Konfor vs. diyorsan zaten araç bir leon değil bunu hiç bir zaman unutma :)

Haklısınız Leon değil ama yine de belli düzeyde bir konforu var :) Pirinç-bulgur misali, elimizdekini de kaybetmeyelim? :))

185/60/15 Michelin :eek:key:

Teşekkür ederim :eek:key:

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Ama asıl soruma cevap alamadım, ne kadar eder jant ve lastikler arkadaşlar?

1500-2000 tl arası maliyetle güzel bir iş çıkar bence...

Geri
Üst Alt