Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 Leon Triger Değişiminde Devir Daim Değişmesi Gereklimidir ?

kepirlikerem

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 2013 model 130binde CLH motora sahip. 2 ustayla görüştüm trigerle birlikte devir daiminde değişmesi gerektiğini söyledi. Devirdaim eleltrikli bu arada. Sakarya yetkili servis ise değişmesine gerek yok dedi.

Açıkcası kafam karıştı. Sorduğum ustalar güvenilir insanlar, değiştirmezsem uzun vadede sorun yaşayabileceğimi söylediler. Ancak devir daim trigerden daha pahalı. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar aracım 2013 model 130binde CLH motora sahip. 2 ustayla görüştüm trigerle birlikte devir daiminde değişmesi gerektiğini söyledi. Devirdaim eleltrikli bu arada. Sakarya yetkili servis ise değişmesine gerek yok dedi.

Açıkcası kafam karıştı. Sorduğum ustalar güvenilir insanlar, değiştirmezsem uzun vadede sorun yaşayabileceğimi söylediler. Ancak devir daim trigerden daha pahalı. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

@MARAZ37 son noktayı koyacaktır şimdi...

Durum şöyle diyelim bu devirdaim rulmanı triger ile hareket ediyor ve triger değiştirilince rulmanında birşey var mı diye kontrol ediliyor birçok usta daha sağlıklı ve uzun ömürlü bulduğu için değiştirmek gerekli diyorlar
Birde söken usta önemlidir bu konuda işinin ehli usta dikkatli söküp takar birşey olmaz

Durum şöyle diyelim bu devirdaim rulmanı triger ile hareket ediyor ve triger değiştirilince rulmanında birşey var mı diye kontrol ediliyor birçok usta daha sağlıklı ve uzun ömürlü bulduğu için değiştirmek gerekli diyorlar
Birde söken usta önemlidir bu konuda işinin ehli usta dikkatli söküp takar birşey olmaz
Peki sadece triger değişse, atıyorum 30bin sonra devirdaim arıza verse trigeri yine almak gerekir mi ? Yani bana iki triger masrafı açar mı ? Yoksa sadece devirdaim değişebilir mi ?

Teşekkürler hocam sanırım triger değiştiricem sadece. Arada 700 lira gibi fark var azımsanmayacak şekilde.

İşin ilginci servis gayet net şekilde biz sürekli bu işi yapıyoruz devirdaim birlikte değişmesine gerek yok, arabada arıza ışığı yanmıyorsa hiç gerek yok derken sanayideki usta ben hiçbir şey söylemeden servis değişmesine gerek yok der ama sonra sıkıntıyı sen çekersin dedi.

Normal olan servisin parçadan da para kazanacağı için değiştir demesi. Ustam parçanı al gel ister ikisini ister tekini ben takarım dedi. O yüzden kafam karıştı

Aracınızın devirdaim elektrikli üzerinde manyetik bir plaka var. Ve araç sogukken çabuk ısınması için devirdaim kendini kapatıyor.. bu yüzden ben devirdaim değişmesini tavsiye ediyorum çünkü değişmediği takdirde araç bir zaman sonra devirdaim kapalı konumda kalıp araç hararet yapıyor... Tekrar triger sökülmesi için işçilik vermeniz gerekicek...

Aracınızın devirdaim elektrikli üzerinde manyetik bir plaka var. Ve araç sogukken çabuk ısınması için devirdaim kendini kapatıyor.. bu yüzden ben devirdaim değişmesini tavsiye ediyorum çünkü değişmediği takdirde araç bir zaman sonra devirdaim kapalı konumda kalıp araç hararet yapıyor... Tekrar triger sökülmesi için işçilik vermeniz gerekicek...

Teşekkürler hocam aslında trigeri değiştirip devam etmeye karar vermiş gibiydim ama ikisini değiştirmek en iyi çözüm olacak sanırım sizin bu açıklamanızdan sonra.

Geri
Üst Alt