Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 ibiza fren sorunu

namik

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 2.5 aydır ibiza biniyorum malumunuz yeni almıştım. fakat söyle bir sıkıntım var son 3-4 gündür hissediyorum:
aracım vitesteyken fren bi anda ileri gidiyordu yanı ufacıcık bastığınızda zınk diye tutuyordu, vites boşa aldığında ise fren geriye doğru çekilerek daha sert basmanız gerekiyordu
fakat 3-4 gündür vitesteyken aracımın frenine bastığımda zınk diye tutmadığını hissettim, mesala trafikte durduğumda debriyaj vites 1 yaparkende fren içine doğru göçtüğünü ve ayağımı debrıyajdan kaldırdığımda hafiflediğini hissediyordum fakat artık öyle bişey olmuyor. ve mesala yokuş aşşağı durduğumda arabanın frenlerinden gıcır gıcır sesler geliyor.
internette okuduğum kadarıyla Westinghouse sorunundan bahsedilmiş, bilen arkadaşlarım yardımcı olabilirlermi
araç 2013 ibiza style 50.000km

Son düzenleme:
@kirlisakal abicim bilirsen sen bilirsin neyi var bizim beyaz meleğin
iyi akşamlar ömer..ibiza yeni kasalarda fren sistemi maalesef kronik sorunlardan bi tanesi.yumuşak, basınca güven hissi vermiyor.abs devreye girince baya ilerleyerek durur.yol tutuşun zayıf olmasından kaynaklanıyor gibi sanki.hafif kalıyor kasa.lastikler den yapıyor olabilir. ayrıca ön düzeni gözden gecirttin özellikle tabla burclarına.kullanımına göre eskıyen parçalar kmsini beklememek lazım.
ama şu var frene basınca durur aracın durmamazlık yapmaz sadece güven hissi vermez.5000 km de bir rot balans ayarına mutlaka yaptırın.başka da bişi gelmiyor aklıma...

arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 2.5 aydır ibiza biniyorum malumunuz yeni almıştım. fakat söyle bir sıkıntım var son 3-4 gündür hissediyorum:
aracım vitesteyken fren bi anda ileri gidiyordu yanı ufacıcık bastığınızda zınk diye tutuyordu, vites boşa aldığında ise fren geriye doğru çekilerek daha sert basmanız gerekiyordu
fakat 3-4 gündür vitesteyken aracımın frenine bastığımda zınk diye tutmadığını hissettim, mesala trafikte durduğumda debriyaj vites 1 yaparkende fren içine doğru göçtüğünü ve ayağımı debrıyajdan kaldırdığımda hafiflediğini hissediyordum fakat artık öyle bişey olmuyor. ve mesala yokuş aşşağı durduğumda arabanın frenlerinden gıcır gıcır sesler geliyor.
internette okuduğum kadarıyla Westinghouse sorunundan bahsedilmiş, bilen arkadaşlarım yardımcı olabilirlermi
ayrıca frene bastığında eğer koltukta titreme oluyor ise fren disklerinin eğri olduğu anlamına gelir veya aracın jantları eğilmiş olabilir
malum büyük jant düşük yanaklı lastik...daha buyuk disk kullanabilirsiniz dicem disk hangisi kaliteli inan kullanmadığım için bilmiyorum

abi teşekkürler değerli bilgilerin için fakat şu var arabada herhangi bi titreme vs hiç bişey yok, ama şu var mesala kırmızı ışıkta durduk vitesi boşa aldım fren kendini ileri atıyor böyle daha sert basman lazımken vitesi 1 e aldığımda frene daha yumuşak bastığında aynı tepkiyi alıyordum. fakat bişeyler oldu araca suan araba viteste de aynı boşta da aynı, yani demek istediğim o hassasiyeti kaybetti

abi teşekkürler değerli bilgilerin için fakat şu var arabada herhangi bi titreme vs hiç bişey yok, ama şu var mesala kırmızı ışıkta durduk vitesi boşa aldım fren kendini ileri atıyor böyle daha sert basman lazımken vitesi 1 e aldığımda frene daha yumuşak bastığında aynı tepkiyi alıyordum. fakat bişeyler oldu araca suan araba viteste de aynı boşta da aynı, yani demek istediğim o hassasiyeti kaybetti
servise danışın derim..en doğruyu bilgiyı onlar verecektir..ama kronık sorundur

merhaba, fren hidrolik yağını kontrol ettiniz mi

Geri
Üst Alt