Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 Leon 1.6Tdı DSG açık filtre ?

kfy

Administrator
aracım daha 1050 km de açık hava filtresi takmak istiyorum aracımın performansına sesine belirgin bir katkısı olurmu veya yakıtta bir artma olurmu avantajlarını ve dezavantajlarını söylermisiniz..?

Hiç gereği olmayan bir iş. Bozmayın aracın orijinalliğini.
Olursa saçma bi ses olur zaten. Performans getirisi için de ciddi bi kit yapmanız lazım. Eminim bi induction kitine 300€ fiyat alınca o da çok mantıklı gelmeyecek.
İlla hesaplı bişey yapacaksanız kutu içi K&N kullanın. En azından ömürlük filtre kullanmış olun.

Hiç gereği olmayan bir iş. Bozmayın aracın orijinalliğini.
Olursa saçma bi ses olur zaten. Performans getirisi için de ciddi bi kit yapmanız lazım. Eminim bi induction kitine 300€ fiyat alınca o da çok mantıklı gelmeyecek.
İlla hesaplı bişey yapacaksanız kutu içi K&N kullanın. En azından ömürlük filtre kullanmış olun.
ya arkadaşlarım daha rahat hava alıcağını daha hızlı gidebiliceğimi söylediler ondan böyle bi fikre kapıldım aracımı garantiden çıkartırmı filtre takmam? K&N nerden bulabilirim fiyat özellik vs ? teşekkürler

Filtre garantiden çıkarır mı? O servisle sizin aranızda.
Özellik olarak, performans artışı garantilidir.
Ama artış 0.3 hp mi olur 1 hp mi olur onu bilemem. Ama garantildir.
O arabaya yapacağınız filtre sistemlerinin %90'ı orijinalinden kötü olacaktır.
O yüzden fabrikanın mis gibi yaptığı sistemin ırzına geçmektense, içindeki filtreyi daha geçirgen olanı ile değiştirmek daha mantıklıdır.
Fiyat 100-110 $ civarı. Estremo Tuning - Hakan Abi yardımcı olur.
Ömürlük filtredir. Temizlenerek senelerce kullanılabilir.

Filtre garantiden çıkarır mı? O servisle sizin aranızda.
Özellik olarak, performans artışı garantilidir.
Ama artış 0.3 hp mi olur 1 hp mi olur onu bilemem. Ama garantildir.
O arabaya yapacağınız filtre sistemlerinin %90'ı orijinalinden kötü olacaktır.
O yüzden fabrikanın mis gibi yaptığı sistemin ırzına geçmektense, içindeki filtreyi daha geçirgen olanı ile değiştirmek daha mantıklıdır.
Fiyat 100-110 $ civarı. Estremo Tuning - Hakan Abi yardımcı olur.
Ömürlük filtredir. Temizlenerek senelerce kullanılabilir.
çok sağol dostum ben biraz daha araştırım dediğin arkadaşla iletişime geçerim. bu arada aracıma geniş oval egzoz ucu nerden bulabilirim uygun ama kaynak yaptırmadan direk vidalı takılan tipte ?

kesinlikle kutu içi alın derim bende ukku ya katılıyorum açık filtreyi doğru yere veya doğru montajla yapılmazsa eğer çok kötü sonuçlar alabilirsin orj. kit almadığın zaman ise arıza ışığı yakacak araba onun için gerek yok derim kesinlikle kutu içi :eek:key:

aracım daha 1050 km de açık hava filtresi takmak istiyorum aracımın performansına sesine belirgin bir katkısı olurmu veya yakıtta bir artma olurmu avantajlarını ve dezavantajlarını söylermisiniz..?
filtre konusunda size önerim aem dry flow açık filtre kitidir..ben ses ve performans olarak çok memnunun montaj resim ve gerekli yorumları siteden (antep usulü aem dry flow) arattırırsan gereken bilgilere ulaşırsın...

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
1.6 tdi aracım var,Simota marka kutu içi hava filtresi taktım,aracını rahatlatır ve arabanın ömrünün sonuna kadar sanırım yeter,belli zamanlarda çıkartıp kendinde temizleyebilirsin,temizlettirebilirsinde.Standart hava filtresine göre daha cok hava gecirdiği için arabada rahatlama sağlıyor,hp artışı varmı bilmem ama ivmelenmede biraz etkisi oldu diyebilirim.

Fiyatlarıda 100 dolar civarında..

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
çok sağol dostum ben biraz daha araştırım dediğin arkadaşla iletişime geçerim. bu arada aracıma geniş oval egzoz ucu nerden bulabilirim uygun ama kaynak yaptırmadan direk vidalı takılan tipte ?

Vidalı tipte yapıyor mu bilmiyorum ama Bostancı Sanayi'de Gider Egzoz var, Mustafa Usta, aynı zamanda sitenin sponsorlarındandır. Egzoz işleri ondan sorulur ;)

Gider Egzoz

filtre konusunda size önerim aem dry flow açık filtre kitidir..ben ses ve performans olarak çok memnunun montaj resim ve gerekli yorumları siteden (antep usulü aem dry flow) arattırırsan gereken bilgilere ulaşırsın...
açık filtre dizelde ses vermez sıcak hava aldığındada bi anlamı yok açık tip filtrenin dezavantajı var :)

Geri
Üst Alt