Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 leon 1.4 fr benzin göstergesi problemi

2012 FR aracım var. Ben de tit ile aynı dertten muzdaribim.. Aracımla ne zaman yokus yukarıya bir yolda ilerlesem menzil 100 iken pat 80 e hatta ve hatta 70e kadar düşebiliyor. Işık yaktıgım bile oldu.. Yokus asagıya park etsem veyahutta yokus asagıya ilerlesem bu durum degisiyor. hemen menzil yukseliyor ve ibre yukarıya cıkıyor. Fakat yokus cıkarken menzil ve yakıt gosterge cubugum düşünce düzlüge cıkınca eski yerini almıyor menzil aynı kalıyor. Kafayı yemek üzereyim bu nasıl bir sey !!!!!!!!!!!!!!!!

ayrıca hala kullanmakta oldugum araclarla genelleme yapacak olrsak. ornegin Hyundai accent 2010 model olsun 2012 model RCZ olsun. Sonrasında 2011 opel corsa ve 2011 opel astra olsun bu gibi arabalarla asla bu tür sorun yasamadım SEATı kotulemiyorum cok memnunum fakat tek sorunum bu yakıt gostergesi.....

2012 FR aracım var. Ben de tit ile aynı dertten muzdaribim.. Aracımla ne zaman yokus yukarıya bir yolda ilerlesem menzil 100 iken pat 80 e hatta ve hatta 70e kadar düşebiliyor. Işık yaktıgım bile oldu.. Yokus asagıya park etsem veyahutta yokus asagıya ilerlesem bu durum degisiyor. hemen menzil yukseliyor ve ibre yukarıya cıkıyor. Fakat yokus cıkarken menzil ve yakıt gosterge cubugum düşünce düzlüge cıkınca eski yerini almıyor menzil aynı kalıyor. Kafayı yemek üzereyim bu nasıl bir sey !!!!!!!!!!!!!!!!
tam anlattığınız gibi aynı sorun bendede var yokuş çıkarken kalcam diye korkuyorum

Dostum ben düz yolda giderken bile oynuyor. Özellikle lamba yandıktan sonra bi dibe vuruyor bi çıkıyor kısaca Allaha emanet gidiyoruz :)) Peki kaç kuruş yakıyor aracınız?

altea xl yi çok dik bir yokuşa bıraktık ama aşırı dikti mazot full değildi faakat biraz altındaydı 2 saat sonra aracı çalıştırdığımızda yarıya kadar inmişti tabi yola geçince düzeldi menzilde göstergeyle alakalı olduğu için değişmesi normal

Benim araçta öyle rampada ibrenin indiğini rahatlıkla seyredebiliyorum moralim bozuluyor :) Ort. Ankara için 7.6-8 lt. / 100km dizel aracımla 6.0-6.5 falan yakıyordum zaten bana normal geliyor benzinli araçta 8 lt.

Dostum ben düz yolda giderken bile oynuyor. Özellikle lamba yandıktan sonra bi dibe vuruyor bi çıkıyor kısaca Allaha emanet gidiyoruz :)) Peki kaç kuruş yakıyor aracınız?
Mesut abi aracın yakmasında problem yok gayet iyi normal kullanımda 375 380 fakat yüksek devirlerde 400+ yakıyor....

Mesut abi aracın yakmasında problem yok gayet iyi normal kullanımda 375 380 fakat yüksek devirlerde 400+ yakıyor....

Bizde de o civarda yakıyor.. Fakat araba bas diyor tadı orada zaten basınca 40+ oluyor buda cebe zarar basmak ile basmamak arasında gelip gidiyorum...

aynı sorun bendede var sorunmu normalmi anlayamadım

Geri
Üst Alt