Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2012 leon 1.4 fr benzin göstergesi problemi

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında tit tarafından paylaşıldı.

1. tit

tit SCW Üyesi

60
    19
    8
    Selam arkadaşlar...

Çok çeşitli araçlar kullandım böyle bir sorunla ilk defa karşılaştım.. Araç hakeret halindeyken benzin göstergesi bir türlü yerinde durmuyor ya üste çıkıyor 1-2 dış ya da aşşağa iniyor.. Menzil 5 km gösteriyor benzin göstergesi sıfıra iniyor 2 dış yukarı çııyor o da yetmez gibi menzil 5 km gösteriyor ben 20 km gidiyorum. Servisin yolunu tutacağız artık :)

Bunu beğendi. EmreKLKSZ bunu beğendi.
  2. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Muhtemelen şamandıra bozulmuştur...

3. tit

tit SCW Üyesi

60
    19
    8
    Benim de tahminim öyle ama.. Biraz önce servisi aradım yokuş aşşa ve yukarı araç çıkarken ibre değişebilir dedi. Bende ustam bu şahin değil 2012 model araç dedim. Biraz atıştık. Böyle bir durum olmaz sanırım ?

Bunu beğendi. EmreKLKSZ bunu beğendi.
  4. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    tabiki rampalarda ufak oynamalar yapacaktır ama bariz oynamalar değil tabi. muhtemel sizin şamandıra arızalı

5. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    merhabalar aynı sorun bende de var alıştım. Bence sorun degil hatta hemen her leonda olan birşeydir de alışık olmadıgımızdan tuhaf geliyordur. Misal, yokuş yukarı ççıkarken oldugundan az gösteriyor, inerken de oldugundan fazla.

6. tit

tit SCW Üyesi

60
    19
    8
    Anladım fakat benım kı yokus veya aşşa değil düz yolda olan birşey.. zaten benzin göstergesi saat gibi takıp edemiyon çok yakıyor dizele döneceğiz bu gidişle

7. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    dostum sıkıntı var bende hıc bole bır durum yok

8. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Karşılaştırdıgınız benzinli araçlara göre degisir ne kadar yaktıgı ama kendi adıma konuşuyorum 1.4 tsi 125hplik motor fazla yakan bir motor degil. Eger sıkıştırırsanız dogru fazla yakar ama hakkını da verir. Eger ekonomik kullanırsanız gerçekten az yakar. Örnek vermem gerekirse, aracım daha 5bini doldurmadı 3binlerdeyken ve ankara soguk hava koşullarında biraz fazla yakıyordu fakat geçen hafta ankaradan istanbula döndüm ve 4bin beşyüz 5bin arasında şuan. Bakırköyden Halkalıya ortalama 6.8 litre yaktı ki bu yolun 5 kilometresi dur-kalk trafik idi. Demek istedigim benzinli ve bu performanstaki motora göre yakıtı kesinlikle fazla degil. Eger sabırlı kullanabilrseniz 5-6 litre arasında tüketimi tutturmak çok kolay.

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  9. kamilaltun

kamilaltun SCW Üyesi

438
    80
    28
    aynı durum bendede söz konusu 2011 leon

10. Birkan6161

Birkan6161 SCW Üyesi

647
    182
    43