Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 leon 1.4 fr benzin göstergesi problemi

tit

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar...

Çok çeşitli araçlar kullandım böyle bir sorunla ilk defa karşılaştım.. Araç hakeret halindeyken benzin göstergesi bir türlü yerinde durmuyor ya üste çıkıyor 1-2 dış ya da aşşağa iniyor.. Menzil 5 km gösteriyor benzin göstergesi sıfıra iniyor 2 dış yukarı çııyor o da yetmez gibi menzil 5 km gösteriyor ben 20 km gidiyorum. Servisin yolunu tutacağız artık :)

Muhtemelen şamandıra bozulmuştur...

Benim de tahminim öyle ama.. Biraz önce servisi aradım yokuş aşşa ve yukarı araç çıkarken ibre değişebilir dedi. Bende ustam bu şahin değil 2012 model araç dedim. Biraz atıştık. Böyle bir durum olmaz sanırım ?

tabiki rampalarda ufak oynamalar yapacaktır ama bariz oynamalar değil tabi. muhtemel sizin şamandıra arızalı

merhabalar aynı sorun bende de var alıştım. Bence sorun degil hatta hemen her leonda olan birşeydir de alışık olmadıgımızdan tuhaf geliyordur. Misal, yokuş yukarı ççıkarken oldugundan az gösteriyor, inerken de oldugundan fazla.

merhabalar aynı sorun bende de var alıştım. Bence sorun degil hatta hemen her leonda olan birşeydir de alışık olmadıgımızdan tuhaf geliyordur. Misal, yokuş yukarı ççıkarken oldugundan az gösteriyor, inerken de oldugundan fazla.

Anladım fakat benım kı yokus veya aşşa değil düz yolda olan birşey.. zaten benzin göstergesi saat gibi takıp edemiyon çok yakıyor dizele döneceğiz bu gidişle

dostum sıkıntı var bende hıc bole bır durum yok

zaten benzin göstergesi saat gibi takıp edemiyon çok yakıyor dizele döneceğiz bu gidişle
Karşılaştırdıgınız benzinli araçlara göre degisir ne kadar yaktıgı ama kendi adıma konuşuyorum 1.4 tsi 125hplik motor fazla yakan bir motor degil. Eger sıkıştırırsanız dogru fazla yakar ama hakkını da verir. Eger ekonomik kullanırsanız gerçekten az yakar. Örnek vermem gerekirse, aracım daha 5bini doldurmadı 3binlerdeyken ve ankara soguk hava koşullarında biraz fazla yakıyordu fakat geçen hafta ankaradan istanbula döndüm ve 4bin beşyüz 5bin arasında şuan. Bakırköyden Halkalıya ortalama 6.8 litre yaktı ki bu yolun 5 kilometresi dur-kalk trafik idi. Demek istedigim benzinli ve bu performanstaki motora göre yakıtı kesinlikle fazla degil. Eger sabırlı kullanabilrseniz 5-6 litre arasında tüketimi tutturmak çok kolay.

Bir sorun olduğu kesin..

Bizde kuzenin arabayla 5 km menzili gördük kötü muhabbet :D

600849_4167447633030_528998308_n.jpg

Ekli dosyalar

• 600849_4167447633030_528998308_n.jpg
    600849_4167447633030_528998308_n.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 58
Geri
Üst Alt