Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2012 İbiza SC Sorularım

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında AlperMertKocak tarafından paylaşıldı.

1. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    2012 İbiza SC Merak Edilenler

arkadaşlar merhaba araba 1 haftaya elimde ancak karar veremediğim ve bilmediğim şeyler var yardımcı olursanız sevinirim

1-)ibiza sc versiyonunda egzoz içeridemi dışarıdan gözüküyormu ? içerideyse tampon kesikmi yoksa egzoz ucu için kesmek mi gerekiyor?

2-)iç aydınlatma standart spor pakette varmı yoksa alınıyormuydu (bkz kapıyı açma kolu)

3-)bana doğuşta 4 kapıyla 2 kapı arasında yay farklı olduğunu söylediler yay farklıysa 3.5 cm lik alırsam bi etki edermi etmezmi (almicam sırf merakımdan soruyorum :D yeterince konforsuz bi aracım var zaten bkz.scirocco :D)

4-)sonradan esp xds hillholder paketi alınıyormu yoksa aldık aldık mı?

5-)bi tane satılmış sc görmüştüm showroomda aliminyum kaplamaları vardı klima da viteste falan orda istesek takarlarmı fiyatmı biçerler(2. anahtar dandik anahtarmış onuda kapaklı(sustalı) yapmak nekadara patlar zorlasak onuda yaparlarmı yoksa)

6-)rcd 510 teyp taksam uyarmı uyarsa garanti dışımı kalır eski teyp ayrıca park sensörü uyarmı dersiniz yoksa yenimi taktırmak gerekir

7- Sorum İse bilmiyorum hala varmı klimatronik in gizli kodları varmış bu benim ibizamda mevcut mu? çünkü anlatılan tuşlar bende yok

:cool: Arabanın VagCom İşlerinden Anlayan Bir Usta Varmı? otomatik kilitlenme olayını hiç sevmiyorum ve istemiyorum

9-) Arabama Elektronik sistemler entegre etmek istiyorum (dursun ustanın yaptığı şeyler gibi) ve dectane nin ledli sonar farını düşünüyorum garanti dışı bırakıyormu arabayı farı alırsam galiba far halojen ampulleridemi değiştirmem gerekir? orjinali 2000 lira ve otomatik farda yok bi işe yaramicak fiesta merceği gibi olucak o kadar para vermek istemiyorum (vagcom la mercek açıldığında sağ sol yapması ayarlanabiliyorsa bilememde)

Yardımı Dokunur İnşallah

2. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    ibizadan anlayanmı yok yoksa yardım edenmi ?

4 e kendim cevapvereyim esp paketi sonradan takılmıyormuş teknik pakette sonradan takılırmış ama 3-4 milyar masraf çıkarmış gerek yok

3. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    Alper kardeşim..burda yardım etmiyecek birisine henüz denk gelmedim,yeni bir araç olduğundan anlayan yok sanırım anlayanda konuyu görmemiş veya hala off konumundadır.
    aracına srv.dışında ne ekler veya yaptırırsan garanti dışı kalır
    sen alacağın aracının örneğine hiç bakmadınsa biz egzoz sitemini hiç bilmeyiz
    showroomda aliminyum kaplama vs.vb.aracına olan her şeyi aracına monte ederler tabii ücreti karşılığında

4. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    herkesin yardım ettiğinin farkındayım ancak küçük bir isyanda bulunmak istedim çünkü cevap alıncaya kadar ben arabayı alıcam heralde.araba yeni derken 2008 den beri aynı araba büyük ihtimalle

4 kapısına baktım egzoz içeride tek kapısını ise sadece gördüm neyse teşekkürler ilginiz için büyük ihtimalle kendim cevaplayıp yazarım buraya başkalarına yardımımız dokunsun

5. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
  6. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    abim o konuyu inceleyeli oldu ordada en son benim sorum var zaten :D :D motor hakkında bi sorum yok 1.4 tsi kullandım zaten tsi ı az çok biliyorum

7. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    Rcd teyP raca uymaz, sustali anahtara cevirmekte 350yl tutar serviste orjinal sekilde birde 2 kapi 4 kapi aracinda yay farki yok 3.5 luk yayida servisten alip 2 kati kati para vermeye luzum yok disardan bulup takabiltsin

8. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    cevaplarınız için teşekkürler izninizle soruların altına cevaplarınız yazıyorum. yay farklı yokmu llah allah yarın bi daha sorayım rcd nin olmaması garip değilmi neden olmasınki. sustalı anahtarcılara yapıacak yani :D

9. ilkerbilim

ilkerbilim SCW Üyesi

1.594
    188
    63
    3) Siteden Safa'nın Cuprasına aldığı yaylardan alabilirsin.

4) ESP paketi sonradan eklenemiyor. Havuzda hazır varsa al derim.

5) Abuk sabuk bir fiyatı vardır muhtemelen. Parça numarasını alırsın. Sanayide ki parçacılardan ya da internetten alırsın.

Anahtarı hediye etmezler. Dışarıda yaptıracağın anahtar ise kalitesiz olacaktır.

6) Aracın gelince teybini sök. Eğer RCD 510 yuvaya sığarsa kapak ve montaj işini Dursun Usta halleder. Sadece aux da cızırtı yapmaması için sokette

ki kabloların yerlerini değiştirmen gerekebilir. Park sensörü ekranı için optik park sensörü alman gerekiyor. Muhtemelen göstermeyecektir. Eğer

yaptırırsan kaskoya işlet. Çok çalınan teyplerdendir. Garantiyi de bozmaz. Teybi değiştirdin diye neyi garantiden çıkarabilirler ki?

Bunu beğendi. AlperMertKocak bunu beğendi.
  10. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    yardımınız için teşekkürler arabayı aldım ön hazırlık için sormuştum soruları bugün arabayı görmeye gidicem gerisini ben cevaplarım

Sayfayı Paylaş