Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 fr için aklıma takılanlar! (Bluetooth,farlar,hoparlör)

omerfrk

Kayıtlı Üye
1) Telefonu bluetooth a bağlıyorum, aramayı gösterge panelinin ordaki ekrandan gerçekleştirebiliyorum. Fakat karşı tarafın sesi gelmiyor. Sorun nedir?
2) Far auto moddayken araca binmeden kapıları açtığımızda farlar yanıyor. Tam tersi durumda da aracı terk edip eve gittiğimizde de bir süre yanmasını istiyorm. Nasıl ayarlanır?
3) Araçta müzik dinlerken ses arka hoparlörlere gidiyo bazen (sanırım gaza yüklenildiğinide). Sesi 4 hoparlöre sabit bir şekilde nasıl verebiliriz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

farlar için araçı kapattıktan sonra bir kere selektör ü çek bırak kapıyı açtıktan sonra yanacaktır yanış saniyesini gene yol bilgisayarın ayarlar bölümünden gerçekleştire bilirsin:eek:key:

ses ayarını teyıp deki ayarlar bölümünden kontrol ettiysen problem olmaması lazım gaza bastığımda arkaya gidiyo diye birşeyi ilk defa duydum geri viteste sesi kısması var ama başıma hiç gelmedi böle birşey açıkcası

Karşı tarafın sesi gelmiyorsa iki tane ihtimal var. Ya telefondan sesi kısık ya da teypten. Bunları kontrol edin lütfen. Eğer değilse telefonunuzun bluetooth sistemiyle uyumlu olmama ihtimali de mevcut. Seat'ın sitesinde bir liste olacak. Oradan kontrol edebilirsiniz.

Coming home özelliği arabalarımızda yol bilgisayarında açık gözükmesine rağmen aslında aktif değil. Bunu serviste ya da vag-com ile açtırabilirsiniz. Diğer türlü sellektör ile uğraşmanız gerekecektir. Aslında bir çok özellik aslında arabada bulunmasına rağmen kapalı geliyor. Bu özellikleri açtırmanız gerekecek.

Servisler bu işlem için ücret talep etmezler normal şartlarda, etmemeleri de lazım. Bilginiz olsun :)

Bu arada OPS mevcut bu arabalarda. Mesafeyi teyp ekranında gösterebiliyor. Bunu yine vag-com ile açmak mümkün. Saçma bir şekilde bu özellik de VW'lerde açık gelirken bizde kapalı.

OPS ile alakalı araştırma yapmam lazım :)

Bu arada OPS mevcut bu arabalarda. Mesafeyi teyp ekranında gösterebiliyor. Bunu yine vag-com ile açmak mümkün. Saçma bir şekilde bu özellik de VW'lerde açık gelirken bizde kapalı.

çağrı şu araştırmayı yapta bana bi dön söz benden sana çorbacıda bir çorba :D

Bunu daha önce bende merak etmiştim, park sensörünün mesafesini teyip ekranında göstermesi lazım diye.. VW araçlarındaki ile aynı cihaz, onlarda var bizde yok :p

En sonunda alacam bi kabo bizzat kendim giricem bu işe de şu nazaralığı bi halledeyim hepsini kendi elcazladımla yapıcam:eek:key:

Karşı tarafın sesi gelmiyorsa iki tane ihtimal var. Ya telefondan sesi kısık ya da teypten. Bunları kontrol edin lütfen. Eğer değilse telefonunuzun bluetooth sistemiyle uyumlu olmama ihtimali de mevcut. Seat'ın sitesinde bir liste olacak. Oradan kontrol edebilirsiniz.

Coming home özelliği arabalarımızda yol bilgisayarında açık gözükmesine rağmen aslında aktif değil. Bunu serviste ya da vag-com ile açtırabilirsiniz. Diğer türlü sellektör ile uğraşmanız gerekecektir. Aslında bir çok özellik aslında arabada bulunmasına rağmen kapalı geliyor. Bu özellikleri açtırmanız gerekecek.

Servisler bu işlem için ücret talep etmezler normal şartlarda, etmemeleri de lazım. Bilginiz olsun :)
ya ben de bişey soracak ben seatın sitesinden baktım benim telefonla uyumlu gözüküyo fakat ben hiç açamadım şu bluetoot sis temi nasıl çalışıyo benim arabada olup olmadıgını nerden anlayacaz araba 2011 model

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Blutooth da telefon uyumlu fakat ses yok başka telden denycem sonuçları size aktarıcam.
Tabi anlaşılan bir servise gözükmek şart

Geri
Üst Alt