Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 İbiza SC Sorularım

AlperMertKocak

Kayıtlı Üye
2012 İbiza SC Merak Edilenler

arkadaşlar merhaba araba 1 haftaya elimde ancak karar veremediğim ve bilmediğim şeyler var yardımcı olursanız sevinirim

1-)ibiza sc versiyonunda egzoz içeridemi dışarıdan gözüküyormu ? içerideyse tampon kesikmi yoksa egzoz ucu için kesmek mi gerekiyor?

Egzoz Gözükmüyor 1.2 TSI ların egzozu aşağıya bakıyor dediler.İsterseniz Boruyu Uzatabilirsiniz Dendi Tampon Kesilecek Denmedi Yani Oturur Heralde.Biz Yapmıyoruz Dendi

2-)iç aydınlatma standart spor pakette varmı yoksa alınıyormuydu (bkz kapıyı açma kolu)

http://img825.imageshack.us/img825/1919/img3660j.jpg

Yanılmışım Öyle Bir Paket Yokmuş Sanırım Arkadaş Kendisi Yapmış. Doğuşta Bana Öyle Birşey Olmadığını Servistede Yedek Parçasının Olmadığını Söylediler

3-)bana doğuşta 4 kapıyla 2 kapı arasında yay farklı olduğunu söylediler yay farklıysa 3.5 cm lik alırsam bi etki edermi etmezmi (almicam sırf merakımdan soruyorum :D yeterince konforsuz bi aracım var zaten bkz.scirocco :D)

Araba Coupe Olduğu İçin Spor Yay Olduğunu Ancak 3.5cm de olmadığını söylediler İsterseniz Kestirebilirsiniz Olur Dediler.

3) Siteden Safa'nın Cuprasına aldığı yaylardan alabilirsin.

4-)sonradan esp xds hillholder paketi alınıyormu yoksa aldık aldık mı?

Hayır Takılmıyor Havuzdaki Araçlara Baştan Sipariş Vermek Gerekiyor (havuzdaki araçlar esp siz geliyor havuzdanda bulunamaz) Teknik Paket Dahil (park sensörü hariç)

4) ESP paketi sonradan eklenemiyor. Havuzda hazır varsa al derim.

5-)bi tane satılmış sc görmüştüm showroomda aliminyum kaplamaları vardı klima da viteste falan orda istesek takarlarmı fiyatmı biçerler(2. anahtar dandik anahtarmış onuda kapaklı(sustalı) yapmak nekadara patlar zorlasak onuda yaparlarmı yoksa)

Bak Bunu Unutmuştum Kaplamaları Unuttum. Anahtarı Sahte Yaptırım 70 Liraya Halletmeyi Düşünüyorum

sustali anahtara cevirmekte 350yl tutar serviste orjinal sekilde

5) Abuk sabuk bir fiyatı vardır muhtemelen. Parça numarasını alırsın. Sanayide ki parçacılardan ya da internetten alırsın.

6-)rcd 510 teyp taksam uyarmı uyarsa garanti dışımı kalır eski teyp ayrıca park sensörü uyarmı dersiniz yoksa yenimi taktırmak gerekir

Bana Uzun Uzun Ibizanın Garantili Teyp Değişmi Olmadığını Sadece Leonda Olduğunu Söylediler.Ama Ustan Ustaca Takarsa Yani (dinlemedim bile oranın açıldığını kabloların yeri değişmemiş zarar görmemiş olursa) kısaca çaktırmazsa Garantiden Çıkmayacağını Söylediler

6) Aracın gelince teybini sök. Eğer RCD 510 yuvaya sığarsa kapak ve montaj işini Dursun Usta halleder. Sadece aux da cızırtı yapmaması için sokette

ki kabloların yerlerini değiştirmen gerekebilir. Park sensörü ekranı için optik park sensörü alman gerekiyor. Muhtemelen göstermeyecektir. Eğer

yaptırırsan kaskoya işlet. Çok çalınan teyplerdendir. Garantiyi de bozmaz. Teybi değiştirdin diye neyi garantiden çıkarabilirler ki?

7- Sorum İse bilmiyorum hala varmı klimatronik in gizli kodları varmış bu benim ibizamda mevcut mu? çünkü anlatılan tuşlar bende yok

Klimayla ilgili sorunuzla ilgili YouTube'da bir video var menu oculto climatronic del nuevo ibiza - YouTube link burada.

Havada Karada Denedim Araba Çalışırken Çalışmazken Klima Çalışırken Çalışmazken En Sonunda Araba Giderken Çalıştırmayı Başardım. Galiba Araba Çalışırken Girilebiliyor O Bölmeye Arkadaşlar

gizli kodlar http://www.teknolojik-forum.com/forum_posts.asp?TID=36

:cool: Arabanın VagCom İşlerinden Anlayan Bir Usta Varmı? otomatik kilitlenme olayını hiç sevmiyorum ve istemiyorum

9-) Arabama Elektronik sistemler entegre etmek istiyorum (dursun ustanın yaptığı şeyler gibi) ve dectane nin ledli sonar farını düşünüyorum garanti dışı bırakıyormu arabayı farı alırsam galiba far halojen ampulleridemi değiştirmem gerekir? orjinali 2000 lira ve otomatik farda yok bi işe yaramicak fiesta merceği gibi olucak o kadar para vermek istemiyorum (vagcom la mercek açıldığında sağ sol yapması ayarlanabiliyorsa bilememde)

Yardımı Dokunur İnşallah

Bu Arada Arabanın Bordo Rengi Çok Güzel Metalik Renge Giriyor Eğer Mavi İsterseniz Benim Profildeki Rengin Çok Az Açığı Özel Renge Giriyor

Metalik 700 TL
Özel Renk 1500 TL

ibizadan anlayanmı yok yoksa yardım edenmi ?

4 e kendim cevapvereyim esp paketi sonradan takılmıyormuş teknik pakette sonradan takılırmış ama 3-4 milyar masraf çıkarmış gerek yok

ibizadan anlayanmı yok yoksa yardım edenmi ?

4 e kendim cevapvereyim esp paketi sonradan takılmıyormuş teknik pakette sonradan takılırmış ama 3-4 milyar masraf çıkarmış gerek yok
Alper kardeşim..burda yardım etmiyecek birisine henüz denk gelmedim,yeni bir araç olduğundan anlayan yok sanırım anlayanda konuyu görmemiş veya hala off konumundadır.
aracına srv.dışında ne ekler veya yaptırırsan garanti dışı kalır
sen alacağın aracının örneğine hiç bakmadınsa biz egzoz sitemini hiç bilmeyiz
showroomda aliminyum kaplama vs.vb.aracına olan her şeyi aracına monte ederler tabii ücreti karşılığında

herkesin yardım ettiğinin farkındayım ancak küçük bir isyanda bulunmak istedim çünkü cevap alıncaya kadar ben arabayı alıcam heralde.araba yeni derken 2008 den beri aynı araba büyük ihtimalle

4 kapısına baktım egzoz içeride tek kapısını ise sadece gördüm neyse teşekkürler ilginiz için büyük ihtimalle kendim cevaplayıp yazarım buraya başkalarına yardımımız dokunsun

abim o konuyu inceleyeli oldu ordada en son benim sorum var zaten :D :D motor hakkında bi sorum yok 1.4 tsi kullandım zaten tsi ı az çok biliyorum

Rcd teyP raca uymaz, sustali anahtara cevirmekte 350yl tutar serviste orjinal sekilde birde 2 kapi 4 kapi aracinda yay farki yok 3.5 luk yayida servisten alip 2 kati kati para vermeye luzum yok disardan bulup takabiltsin

cevaplarınız için teşekkürler izninizle soruların altına cevaplarınız yazıyorum. yay farklı yokmu llah allah yarın bi daha sorayım rcd nin olmaması garip değilmi neden olmasınki. sustalı anahtarcılara yapıacak yani :D

3) Siteden Safa'nın Cuprasına aldığı yaylardan alabilirsin.

4) ESP paketi sonradan eklenemiyor. Havuzda hazır varsa al derim.

5) Abuk sabuk bir fiyatı vardır muhtemelen. Parça numarasını alırsın. Sanayide ki parçacılardan ya da internetten alırsın.

Anahtarı hediye etmezler. Dışarıda yaptıracağın anahtar ise kalitesiz olacaktır.

6) Aracın gelince teybini sök. Eğer RCD 510 yuvaya sığarsa kapak ve montaj işini Dursun Usta halleder. Sadece aux da cızırtı yapmaması için sokette

ki kabloların yerlerini değiştirmen gerekebilir. Park sensörü ekranı için optik park sensörü alman gerekiyor. Muhtemelen göstermeyecektir. Eğer

yaptırırsan kaskoya işlet. Çok çalınan teyplerdendir. Garantiyi de bozmaz. Teybi değiştirdin diye neyi garantiden çıkarabilirler ki?

yardımınız için teşekkürler arabayı aldım ön hazırlık için sormuştum soruları bugün arabayı görmeye gidicem gerisini ben cevaplarım

Geri
Üst Alt