Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2012 İbiza 1.2 TSİ DSG Yaşadığım sorunlar

errddm

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar..Aracımızın 3 ay sonra garantisi bitecek..

Uzun zamandır yaşadığım daha dogrusu beni rahatsız eden bir kaç nokta var araçta..Bunları servise göstericem garantisi bitmeden..
Benzer şeyleri yaşayanlar varsa çözümü var mı yada ne yapmam gerekir yardımcı olurlarsa sevinirim..

1) Arka sol kapı hopörlörü baslarda titreşim kaynaklı bir zırıltı yapıyor
2) Klima açıkken hızlanmalarda konsolun sağından bir ses geliyor..
3) Araçta her tümsek ve bozuk yoldan geçerken bir ses geliyor..Bu ses bir vıyçlama gibi..Koltuklardan veya amörtisörlerden geliyor tam çözemedim..Ama baya rahatsız ediyor insanı..

Merhaba Arkadaşlar;

1 hafta önce Seat İbiza 1.2 TSI DSG şanzıman araç aldım(2. el 2012 model). KM daha 16bin'de. 2 gün önce şirket önüne aracı parkettim, işçıkışı geldiğimde araç marş aldı, motor çalıştı şanzıman kilitlendi. Ne vites ne de arabayı yerinden oynatabildim. Direkt yetkili servisi aradım yol yardım devreye girdi aracın garantisi devam ediyor dendi vs. Arabayı Çekmeköydeki Kayadibi yetkili servisine çektirdim. Bugün tüm gün cihazla falan da arıza tespit yapılmaya çalışılmış fakat gün sonu şuana kadar arızayı tespit edemedik dediler. Açıkçası çok endişeliyim ve araçtan soğumaya başladım. Daha 1200 km civarı yapabildim ve araç şuan bu durumda. Ne yapacağımı da şaşırdım, benzer birşey başına gelmiş olan var mı? Teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar..Aracımızın 3 ay sonra garantisi bitecek..

Uzun zamandır yaşadığım daha dogrusu beni rahatsız eden bir kaç nokta var araçta..Bunları servise göstericem garantisi bitmeden..
Benzer şeyleri yaşayanlar varsa çözümü var mı yada ne yapmam gerekir yardımcı olurlarsa sevinirim..

1) Arka sol kapı hopörlörü baslarda titreşim kaynaklı bir zırıltı yapıyor
2) Klima açıkken hızlanmalarda konsolun sağından bir ses geliyor..
3) Araçta her tümsek ve bozuk yoldan geçerken bir ses geliyor..Bu ses bir vıyçlama gibi..Koltuklardan veya amörtisörlerden geliyor tam çözemedim..Ama baya rahatsız ediyor insanı..
sorunlarınızı çözebildiniz?

Merhaba Arkadaşlar;

1 hafta önce Seat İbiza 1.2 TSI DSG şanzıman araç aldım(2. el 2012 model). KM daha 16bin'de. 2 gün önce şirket önüne aracı parkettim, işçıkışı geldiğimde araç marş aldı, motor çalıştı şanzıman kilitlendi. Ne vites ne de arabayı yerinden oynatabildim. Direkt yetkili servisi aradım yol yardım devreye girdi aracın garantisi devam ediyor dendi vs. Arabayı Çekmeköydeki Kayadibi yetkili servisine çektirdim. Bugün tüm gün cihazla falan da arıza tespit yapılmaya çalışılmış fakat gün sonu şuana kadar arızayı tespit edemedik dediler. Açıkçası çok endişeliyim ve araçtan soğumaya başladım. Daha 1200 km civarı yapabildim ve araç şuan bu durumda. Ne yapacağımı da şaşırdım, benzer birşey başına gelmiş olan var mı? Teşekkürler...

Öncelikle büyük geçmiş olsun.Dsg şanzimanla ilgili daha önce abimin 2011 model 1.6 tdi leon da sorun çıkmıştı araç seyir halinde iken ikinci vitesten fazla çıkamıyordu işin garibi gaz tepkimeside değişmişti durumu Konya Attarlar yetkili servisinde dile getirmiştik ve yaklaşık birgun serviste kaldı ve sorunun yazilimsal olduğunu söylemişlerdi sizin durumda bence yazilimsaldir.Servise durumu bu şekilde bahsedin bence yazılımla duzelebilecek bir durum var mi kontrol ederler.

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Konu baya olmus arkadas sonradan bisey yazmamis diye merak ettim ama bir daha siteye girmemis sanirim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuya cevap veren kimse olmamıştı ben yazdıktan sonra..

Sorunlarımdan 2 si çözüldü..

Sol arka kapı hopörlörü patlamış..Değiştirildi..
Benim koltuk veya amortisörden geliyor sandığım gıcırtı sesi aslında yerinden çıkan BCM ünitesinden geliyormuş..Yerine takılınca ses kalmadı araçta..
Klima açıkken gelen ses normalmiş..Şuan kış oldugu için klima kullanmıyorum ancak yazın yine gelecektir aynı ses..

Konuya cevap veren kimse olmamıştı ben yazdıktan sonra..

Sorunlarımdan 2 si çözüldü..

Sol arka kapı hopörlörü patlamış..Değiştirildi..
Benim koltuk veya amortisörden geliyor sandığım gıcırtı sesi aslında yerinden çıkan BCM ünitesinden geliyormuş..Yerine takılınca ses kalmadı araçta..
Klima açıkken gelen ses normalmiş..Şuan kış oldugu için klima kullanmıyorum ancak yazın yine gelecektir aynı ses..

Himm gecmis olsun ozaman sorunlar zaten buyuk degildi ama cozuldugune sevindim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt