Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 seat leon aldım bı kaç sorum olcak sızlere abıler

tolga34

Kayıtlı Üye
  1. seat leon spor paket aldım arabama yay ve jant almak ıstıyorum​
arabaya yay taktıgımız zaman araba garantı dısı kalmıs oluyormu onu ogrenmek ıstıyorum malum arac 2011 model

• leon a kac cm lık yay taktırsam bu ıstanbul yollarında ıyı olur benım aklımda 3.5 lık lerden var sızlerınde fıkrını almak ıstedım bırde 3.5 lik yay taktırırsam kac ınc jant almam gerekir.arabaya 5 kısı bınınce cokme yapıyormu bu yaylar tastıge bınıyormu surtme yaparmı ?
  • aldıgım janta kaca kac lastık boyutu taktırmam gerekır
  • bıde 18 jant taksak arabanın rotunda cok sorun oluyormu ?
  • 18 ınc jant alırsak kac lık yay taktırmam uygun olur
  • ılk once arabaya yay mı takılır jant mı bı arkadastan duymustum tabı bole kulaktan duyma haberlerle olcak bsey degıl ılk once yay takıp ole jant al dedı araba yay lara alıssın falan dedı dogruluk payı varmı acaba?
sımdıden herkese tesekkur ederım ..

önce üyeler bölümünde kendinizi tanıtırmısınız

nasıl yapıcam acaba onu bı yardımcı olurmusun ?

üyelerimiz bölümünden kendinizi tanıtıcı bi konu açmanız yeterli oluaktır

elimden geldiğince bildiğim kadarıyla yardımcı olayım
forumda 2011 model araçlarına yay takan arkadaşlarıız var o yüzden sanırsam garantiden çıkmıyor diye düşünüyorum

3.5 lık yay istanbul yolları için en ideali olduğunu düşünüyorum.ve genelde arabalarımda hep 3.5 yay kullandım
19 inç janta kadar bi sorun olmaz lastik kalınlarını ona göre alman şartıyla
bide yayıda jantıda yayıda aynı gün takabilirsin bunlarla ilgili oturma diye bişey söz konusu değildir

saolasın abı hıc bır bılgım yoktu saol aydınlattıgın ıcın

- Yay taktığın zaman yürüyen aksamın garanti dışı kalıyor buna jantda dahil. Hatta şanzuman bile garanti dışı kalıyor. tabiki bu birazda servisle aranızdaki insiyatife dayalıdır..

- Lastik ebatı 225/40/18'dir.

- Yay olarak 5 cm ve 3.5 cm ikisinden birini tercih edebilirsin fakat önerim kesinlikle 3.5 cm olacaktır.

- Arabana ilk önce yay al jantla birlikte taktır, eğer yay takmadan direk jantları takarsan araban leylek gibi durma ihtimali yüksektir :)

- 18'lik jantla rot problemi olmaz düzgün kullanıp düzgün rot balans ayarı yaptıktan sonra.

hım bu kotu oldu ıste pekı yayın arabaya yararından cok zaramı olur zararından cok yararımı saol bu arada ^^ patron

Geri
Üst Alt