Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 seat ıbıza sc sport 1.2 tsı 105 hp dsg ilk kullanım izlenimlerim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sadece maslak değil esenyurtta öyle zaten :D 2 ay önce aldım aracı bagajın ordan tavan döşemesi açıl kavga gürültü ancak yaptılar :) teşekkür ederim sanada iyi seneler ve hayırlı kazasız belasız sürüşler inşallah :)

Merhaba arkadaşlar , geçtiğimiz hafta aracımı çok şükür teslim aldım , 15 gündür araçsızdım bilen bilir çok zor değil " çomçok " zor bir durum araçsız kalmak :) Yine VW Golf aracımda oto kuaför hizmetine tabi tutturmamda yaşadığım gibi bir başka Doğuş Oto eziyetine maruz kaldıktan sonra güçlükle aracımı teslim aldım , o kısımlarını anlatıp tekrar hem kendimin hemde sizin keyfinizi de kaçırmak istemiyorum , kısacası bir sürü amatörlük , teknik sorun , soruna hakimiyetsizlik , müşteri memnuniyetini hiçe sayma vs uzar gider saymaya devam etsem...

Aracımızla ilgili olumlu olumsuz izlenimlerimi de sizlerle paylaşmak istiyorum ;

Öncelikle aracın ürün karizması ve albenisi gerçekten yüksek ,
Karoseri emniyetlilik hissini pekiştiriyor ,
Biraz daha zayıf hatları olup 15 cm daha uzun olsa VW scirocco ile mukayese girermiş alıcılar nazarında ,
Ses yalıtımı ile ilgili sorunu var diyen arkadaşlara da aşk olsun VW de ki yalıtımla arasında UÇURUM gibi bir fark görmedim henüz ( VW olarak 1999 - 2000 - 2006 golf comfortline , 2001 Bora comfortline , Ranger Rover 4.6 HSE kullandım onlara göre dile getiriyorum bunu )
ilk kez bu akşam saat 22.00 den sonra köprüden geçip bağdata kadar uzanma şansım oldu o yolda da ışıklar gişeler derken araçlarında yoğunulu ile 180e kadar çıkabildim hiç kasmıyor araç 1.2 olmasına rağmen , yaşasın TSI , yaşasın DSG diyorum :)))
Ayrıca S modunda kalkış yapmak ibiza da ciddi bir turbo kalkış hissi veriyor ve çok ciddi bir seriliğe sahip araç...
Siz aracınızı park ederken aynalarınız tek dokunuşla otomatik olarak katlanırken yanınızda 4 teker 1 direksiyon olarak çıplak fiyatları bile SEAT'ın en az 10.000 lira üzerinde ki bir üst grup araçların aynalarının manuel olarak kapatıldığını görüyor olmak da SEAT'ın ayrı bir donanım hazzı sunduğunu görmemize sebep oluyor...
Müzik sistemi doyurucu , Gösterge paneli , Ön konsol ve genel anlamıyla komple göğüs çok keyifli ,
Spor döşemeler de başarılı olmuş , sınıfının üzerinde bir kompozisyon olmuş SEAT IBIZA SC 2011..

Beğenmediğin birşeyler yok mu dediğinizi duyar gibiyim :)
var var olmaz mı , arka görüş açısı biraz dar ,
ESP olmaması Golf'ten sonra üzüyor ve eksiklik bence , Cruise Control olmasaydı da ESP olsaydı keşke demekten de kendimi alamıyorum...Ayrıca yaptığım ön araştırmalara göre de orjinal yedek parça ve modifikasyon parçalarının yurt dışından temin süreleri en az 25 - 30 gün sürüyor bu da bir sıkıntı... ( egzoz ucu bekliyorum parasını + işçiliğini dahi ödedim , aracı 9 aralıkta teslim almış olmama karşın egzoz ucunu 1 aralıkta sipariş verdim , aralık sonu diyorlar o da en iyi ihtimalle )
Aracın xenon farı da olsa çok güzel olurmuş , artık garantisi bitene kadar bekleyeceğiz...

Genel anlamıyla verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla şu ana kadar aldığı düşünüyorum çünkü çok tereddüt etmiştim Golf 6 yada A3 mü yapsam SEAT çok mu vasat olur diye içimden geçirip endişelenmedim de değil AMA İYİKİ SEAT'I TERCİH ETMİŞİM diyorum şu an ve rakam olarak aralarıda ki fark 15-20 bin liralardaydı..

Tüm değerlendirmelerim beni bağlar kimsenin ne etkisinde kalmasını ne de düşüncelerimin karşısında olmasını istemem , araç almadıysanız mutlaka bir yeni SEAT IBIZA SC ile test sürüşüne çıkın derim , çoğunluğun bana hak vereceğini düşünüyorum ,

keyifli sürüşler , kazasız belasız sağlıklı yolculuklar dilerim...
SE rh AT :)))

güle güle kullanın fotoğraflarını yayınlayabilirmisiniz iç dış olarak

ş.içi sakin kullanımda nekadar yakıyor fabrika değerleri tutuyormu 7 litre

ş.içi sakin kullanımda nekadar yakıyor fabrika değerleri tutuyormu 7 litre

nerdeeeeeee :) henüz 600 km oldu çok yakıyor düzelmesi için en az 5.000 km daha var bence...şu an full depo S de de sık kullanıyoum artı klima 350 km gidiyor şu an 2. full depomu kullanıyorum 8-9 kere daha o depo fullenmeden düzelmez bu gidişat :)))))

Derseniz ki tavsiye eder misin , kesinlikle ederim ama beklentileriniz önemli , mesela ne bekliyorsunuz yada sizin için önemli kriterler neler ?
benim genel puanım 10 üzerinden 7.5 - 8 ....ESP + XENON + SUNROOF + ARKA STOPLAR EN AZINDAN ESTETİK AÇIDAN LEON KADAR BAŞARILI DEĞİL , saydıklarım olsaydı 9.5 veriridim...

Ekli dosyayı görüntüle 1979Ekli dosyayı görüntüle 1976Ekli dosyayı görüntüle 1977Ekli dosyayı görüntüle 1978
güle güle kullanın fotoğraflarını yayınlayabilirmisiniz iç dış olarak

hiç iç resmi yok çekmedim daha , yine paylaşırım oldukça , özelden ve genel soran arkadaşlar için eski yol arkadaşlarımı da şimdi paylaşayım - VW Golf ( 99 model 1.6 comfortline SİYAH ) ve Range Rover ( 98 model 4.6 HSE SİYAH ) - geçmiş zaman olur ki...

SEAT almayı düşünen herkese tavsiyem şudur ; beklentinizi iyi belirleyin , kaç para verdiğinizi ve karşılığında ne aldığınızı iyi hesap edin...aracın bana hissettirdiği en net veriler , şehir içinde iyi performans ve serilik , ilerde genele göre daha ekonomik bir yakıt gideri olacağı hissi . Bakalım kullandıkça daha çok fikir sahip olacağız nasipse..
Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim .

hee birde ben birşe sorucam genel olarak , ben hep siyah tercih ederdim hadi dedim beyaz olsun ve inanın aracı alırken sitede ki mavi tek kapı ibizadan başka resim görmeden sipariş verdim..Showroom'da " serhat bey bunun beyazı , bunun tek kapılısı , vites başlığı da şöyle vs " diyerek 4-5 farklı arabadan parçaları kafamda birleştirip " herhalde iyidir " diyerek + VW ve SEAT serviste uzun yıllardır arkadaşım olan kişilerin sağlam tavsiyeleri ile almaya karar verdim , aklımda SEAT'ın S si yokken böyle birşey aldım , iyi ki VW SCİR. ya kalkışmamışım diyorum mesela onu da birkez daha söylemiş olayım , evet SCİR. ile arasında ciddi farklar var ama arada da bariz bir 20-25 milyar ciddi fark var :))
SORUM ŞU ; NEDEN HEP BEYAZ alıyor herkes yeni IBIZAları ? siyah tercih edilmiyor mu yoksa daha gelmedi mi ?

Keyifli yolculuklar...

valla mutluysanız süper ama bana 1.2 motor cazip gelmiyor pek sanki elimizde kalıcakmış gibi turbodan dolayı.Ben Benim ibizayı aksesuar bolluğundan ve motorunun eski kullandığım araca göre çok daha iyi olmasından aldım yoksa kafamda çoook araç vardı . Bence boşları ve düşük motorluları bana alınacak bir araba olarak gözükmüyor. Ve bir kötülüğü de satmak istediğinizde aksesuarlara bakılmıyor :D
Ne laflara kandımda aldım :D Bir sonraki aracım ne olursa olsun ibiza olmaz :D Çünkü bu araç beni yansıtmıyor.... :confused:
ohh içimi boşalttım :D
Sizin aracınıza da maşallah, sıkıntısız ve rahat kullanmanız dileğiyle

valla mutluysanız süper ama bana 1.2 motor cazip gelmiyor pek sanki elimizde kalıcakmış gibi turbodan dolayı.Ben Benim ibizayı aksesuar bolluğundan ve motorunun eski kullandığım araca göre çok daha iyi olmasından aldım yoksa kafamda çoook araç vardı . Bence boşları ve düşük motorluları bana alınacak bir araba olarak gözükmüyor. Ve bir kötülüğü de satmak istediğinizde aksesuarlara bakılmıyor :D
Ne laflara kandımda aldım :D Bir sonraki aracım ne olursa olsun ibiza olmaz :D Çünkü bu araç beni yansıtmıyor.... :confused:
ohh içimi boşalttım :D
Sizin aracınıza da maşallah, sıkıntısız ve rahat kullanmanız dileğiyle

teşekkür ederim sizde kazasız belasız kullanın inşallah ,

Yalnız ibizalar fiyatlarına göre oldukça başarılı , bu paraya 2. el 2007 60.000 - 100.000 km arası A3 , GOLF alınır ama 2. el işte ve servis masrafı vs sıkıcı bence...
GOLF4 bile küçük olmasına rağmen kütlesi ciddi olan gözüme dolu gelen bir araçtı , Range zaten mukayese girmez :D

Ama tek kapı araba olarak Ibıza bana keyif veriyor , teknik olarak çok sorun çıkartmazsa inan satmasını kovalamam , satarsam da 1-2yi aramam , GOLF'ü satarken hatır için VW serviste sürekli gittiğimde arabamın işlerini takip eden arkadaşa sattım hemde 17.000 TLye ( Tüm bakımları EREL ve DOĞUŞtan olan ilk sahibi eniştemdi , 84.000 km de ben aldım 93.000 km de verdim , otomatik comfortline - scirocco Lugano 17 '' jant + mich. lastik 2 aylık + XENON + ......... )
Range rover da öyle mesela ki 98 modeldi ama 2011 aracımda olmayan dünyaaaaa fonksiyona sahipti LPG olduğu içim Km de 500 krş yakıyordu , onu da 22.500'e verdim...

Artık al -sat yapmak istemiyorum Allah sattırmasında ama dediğim gibi satarsam da 1-2 ye bakmam , sonuçta tek kapı araba çok da temiz olsa kullanıcı kitlesi genele göre bir azınlık , bile bile lades dedik daha arabayı alırken kendi adıma diyorum :)

iyi akşamlar , keyifli sürüşler dilerim

Ekli dosyayı görüntüle 1979Ekli dosyayı görüntüle 1976Ekli dosyayı görüntüle 1977Ekli dosyayı görüntüle 1978

hiç iç resmi yok çekmedim daha , yine paylaşırım oldukça , özelden ve genel soran arkadaşlar için eski yol arkadaşlarımı da şimdi paylaşayım - VW Golf ( 99 model 1.6 comfortline SİYAH ) ve Range Rover ( 98 model 4.6 HSE SİYAH ) - geçmiş zaman olur ki...

SEAT almayı düşünen herkese tavsiyem şudur ; beklentinizi iyi belirleyin , kaç para verdiğinizi ve karşılığında ne aldığınızı iyi hesap edin...aracın bana hissettirdiği en net veriler , şehir içinde iyi performans ve serilik , ilerde genele göre daha ekonomik bir yakıt gideri olacağı hissi . Bakalım kullandıkça daha çok fikir sahip olacağız nasipse..
Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim .

teşekkürler artık müsait olduğınuzda dış iç resimlerini yayınlarsınız aracınız cok güzel ayrıca bence artık arabalara beyaz renk cok yakışıyor iyiki siyah almamışsınız bence artık favori renk beyaz

içlerinin hepsi aynı bunlarda birkaç farklılık var o kadar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt