Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 model 1.4 reference yakıt tüketimi hk.

novacenna

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

4 ay önce aldım ibizamı ama oturupta yakıt tüketimini hesaplamamıştım hiç.LPG yok şu an.Sonunda hesapladım ve korktuğum başıma geldi.Şehir içi 50 kuruş yakıyor son benzin zamlarıyla ! Klima hep açık kullanıyorum.3000 devir üstüne fazla çıkmıyorum.Sizce normal mi bu yoksa benim aracımda bir problemden kaynaklanabilir mi bu durum ? Eğer durum normalse ve lpg taktırırsam ne kadara düşer yakıt tüketimi ? aracın garantisi yok ,ikinci el almıştım.En son olarak hangi marka lpg yi tavsiye edersiniz.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Lpg kullanan arkadaşlar cevaplayacaktır ancak 50 kuruş biraz fazla geldi bana ibiza cupralar 50 60 kuruş yakıyor

Sürekli klima açıksa ve ş.içi trafiğinde kullanıyosan yakar...

Aracımı yakıtını geçen gün hesapladım. Şehir içi 35 kuruş yakıyor. Bahsettiğiniz rakamlar baya baya fazla gibi.

LPG sonrası 23-25 krş lara düşecektir. hangi marka LPG den çok hangi ustanın takacağı önemli. motorunuz atmosferik 1.4 oldugundan pahalı kitler tercih etmeniz çok önemli değil. iyi bir usta ve birçok yerde yetkili servisi olan bir marka ile gayet memnun kalacaksınız

Bilgilerimde yer alan aracı kullanıyorum. Sizinle aynı motora sahip uzun yol hariç ben bir çok defa şehir içi denedim. Benzini opetten Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95) TL/LT kullanıyorum zaten tavsiye edilen ve önerilende bu yakıt. Depo 45 Litre toplam. Ben pompa atana kadar ne alıyorsa dolduruyorum. Her defasında km göstergesini sıfırlıyorum ve ışık yandıktan sonra tek çizgi kaldığında dolduruyorum depoyu. Her depo dolduruşumda 600 km yol yapabiliyorum. Daha fazlası olmuyor. Benzin litre fiyatı şu anda 4,92 TL Ortalama bahsettiğim noktada 40 LT civarına yakıt alıyorum her defasında. Dolu bir depo içn 196,8 TL ödüyorum. Böylelikle km de 0,328 TL yakıyorum. Bu da 100 KM de 6,6 LT oluyor. Ne çok zorluyorum ne de çok ekonomik kullanıyorum. Ama genelde bizim buralar rampa. Düz yol olsaydı o zaman da max. 700 KM olurdu. Yarın sabah Bilecik - Didim gideceğim. Mesafe 600 KM. Depoda 150 KM lik yakıt kalacağını düşünüyorum. Eğer tahminim doğru çıkarsa o zaman 1 KM de 0,2624 TL 100 KM de 5,3 LT Bende 1.4 85 lik bir araç için çok iyi değerler. Tüp konusunda da ben aracın her zaman orijinal olmasından yanayım. Eğer tüp iyi bir yakıt olsaydı çok tutulurdu ve bütün araçlarda seçenek olarak sunulurdu. Önce tüp için ödeyeceğin para, motor ömrü, ilk çalıştırmada kullanacağın benzine ödeyeceğin parayı ve ayrıca bakım maliyeti gibi durumları da göz önünde bulunduracak olursan çok bir farkı kalmıyor. Güvenliği hiç saymıyorum bile. Bu arada ben aracı nisan ayında aldım, aldığımdan beri klima açık kullanıyorum. Camları açmayı sevmiyorum.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Ancak anlayabildiğim kadarı ile ne olursa olsun 50 kuruş 1.4 motor için fazla...araçta bir problem olabilir mi,örneğin yakıt yada hava filtrelerinden kaynaklanabilir mi durum ? Ben araç konularında yeniyim ve bu yüzden yorum dahi yapamıyorum.Ayrıca LPG taktırırsam ve 25kuruş/km 'ye kadar düşerse yakıt değmeyin keyfime..:)

1- Enjeksiyon Temizliği
2- Lastik havası
3- Sürüş karakteristiğiniz.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

ben de 2011 leon var 160hp ... 500 km yol yaptım 100 km istanbul içi dur kalk..400 km uzun yol ortalama 105-110 km hız sabitleyici ile..toplam 150 tl lik benzin yaktım..yüzde 6.3 galiba

aracım da 18 jant var..bir jantta catlak balans olmuyo :( klima açık değildi hep.. genelde uzun yolda 5.5 6 arası ama sehir içi tam bir felaket 40-50 kurus arası :(

dgp6ol.jpg

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

1- Enjeksiyon Temizliği
2- Lastik havası
3- Sürüş karakteristiğiniz.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

18 jant var bende syron f1 race..225*40*18 lastik basıncı ne olmalı heryerde farklı.ben 40 basıyorum:)

Geri
Üst Alt