Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 leon yag eksiltme sorunu

agape666

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracım suan 26.000km de ilk bakımı 13500 km de yapmıstım bu gun kontrol etirdim 250 gram yağ eksiltmiş kaçk yok sorun ne olabilir

sert kullandıysanız aşırı sıkıştırdıysanız yağ yakmıştır sonuçta dizel ve basınçlı motorlar ve 250 gr yap eksiltmeyle hiç birşey olmaz rahat olun...
yağ yakmalarının önüne geçmek için tek çara servisi dinlemeyip yağı 7.500 de bir değiştirmektir...

Yeterli cevap verilmiş. 13bin km'de 250 gr kayıp önemli değil.

Mesela ciddi modifiye edilen araçlarda bu kayıp çok daha kısa sürede kat kat fazla olabilir. O nedenle modifiye hastaları zaten sürekli en azından haftada bir aracın sıvılarını kontrol eder/etmelidir.

Yok çok sert kullanmıyorun tatlısert diyeyim ama ara ara bastığım oluyo

%100 eminseniz yağ eksiltmesinden bi servise gösterin birde motorun etrafına ve altına bir bakın her hangi bir yerde bi yağlanma ve kirlilik varmı:eek:key:

Gosterdım herhangi bir kacak yok 2000 km test yapicaz tekrar aynı şeyi tekrarlarsa işlem yapılacakbsanırım

Geri
Üst Alt