Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 LEON led aydınlatmalar beyın arızası verdı yardım???

cemcem86

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 2011 leon iç aydınlatmaları bundan 5 6 ay önce beyaz led ampullere cevırmıstım suanda tavan aydınlatmaları torpıdo ve bagaj aydınlatmaları yanmıyor elektırıkcı ve seat ozel servıste ustalar beyınden kaynaklı olabılecegını soyledıler bununla alakalı yardımcı olabılek varmı aramızda basına gelen
[doublepost=1452770554,1452769600][/doublepost]??

merhaba..öncelikle geçmiş olsun cem...şimdi usta sözüne pek takılmamak lazım.cunku para kazanma telaşındalar önce kontrollerimizi yapalım ondan sonra işi beyne dökelim :)
arabanın yanındaysan soru cevap şeklinde olması için öncelikle alıntı yaparak cevap vereceksın ki takip etmemiz açısından
sizin bahsettikleriniz aynısı benım aracımda da var sıkıntı yaşamadım..haa yaşadım yaa led kesmiştir ya da sigortası atmıştır..
ledleriniz nasıl bir led bu da önemli söküp resmi cekersiniz ya da ismini biliyorsanız (markası çinden mi aldınız)
evet...sigorta kutusu panelinden sigortası atık sigortan varmı onu kontrol edin ya da ettirin
tavan,bagaj ampullerinizi vs düz sarı flamanlı orjınalleriyle değiştirin (muhtemelen led kesmiş de olabilir)
aracın farlarında arka stoplarda led yok dimi !!!!??
siz bana tam ayrıntılı sorduklarıma cevap verin emin olalım

telefon varsa gorusebılırız numaranızı versenız cunku sıgortalara baktırdım yanık sıgorta yok ampullere gelırsek calısıyorlar farklı elektrıkcının tesısatında denıyorum orda calısıyorlar tavan ampulunun orjınal sarı olanını takıyorum yerıne oda yanmıyor

telefon varsa gorusebılırız numaranızı versenız cunku sıgortalara baktırdım yanık sıgorta yok ampullere gelırsek calısıyorlar farklı elektrıkcının tesısatında denıyorum orda calısıyorlar tavan ampulunun orjınal sarı olanını takıyorum yerıne oda yanmıyor
ben yurtdışındayım telefon maalesef yok üzgünümde...
eyvahlar olsun...
ucuz çin işi ledler maalesef sıkıntılı ...cree xp ledler var biraz daha akımı düşük ledler
muhtemelen yuksek akım çeken led kullanmışsın ki gene beyinde önce elektrik donanımda hata aramak gerekir...
ya da arıza tespite bağlatıp arıza kodlarını öğrenmek..
birde mesela bagaj ya da torpido da kabloda elektrik varmı yani ceryan ...

LEDLER PHOTON UN VALLA EN IYISI DIYE ALDIM ONLARI ELEKTRIK GELMIYOR SUAN TAVANA TORPIDOYA VE BAGAJA

LEDLER PHOTON UN VALLA EN IYISI DIYE ALDIM ONLARI ELEKTRIK GELMIYOR SUAN TAVANA TORPIDOYA VE BAGAJA
şimdi usta kaput içinde içeriye dağılan merkezden elektrik kablolarına kontrol ettirin...güvenliğe almış olabilir bi yerden elektrik kesmiş...arıza tespit cihazına bağlatın o size söyleyecektir arızanın nerde oldugunu...yetkili servis e danışın...
şimdi benım aklıma da kurt düşürdün bende kullanıyorum hanidir gerci bişi olmadı ama...cunku sürekli yanan kısım değil ara ara kulllanılan bölümlere takmışsınız ledleri bagajdır torpido tavan vs...photonların yuksek akım cekenı de var düşük akım cekeni de...ben aşağıdakıleri kullanıyorum photonun
urunresimalt_30_12_2014_14_30_085.jpg images.jpg

benımkıler tavandakıler bunlardan onler arkalar

Ekli dosyalar

• OA_5660509.jpg
    OA_5660509.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 47
benımkıler tavandakıler bunlardan onler arkalar
yüksek akım çeken basit ucuz led bunlar... bir led yüsünden koca leon copa plus mechatronıc şanzıman arıza verdireni gördüm servisde...
söyleyeceğim tek bir tavsiyem kaldı arıza tespit cihazına bağlatın aracınızı..yetkili servise danışın..pahalı bir malzeme işciliği olduğu için iş emriyle yaptırırsanız garantili olur özel gibi olmaz....gecmiş olsun

Geri
Üst Alt