Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 / Leon 1.4 TSI bir depoyla kaç km ?

sae34

Kayıtlı Üye
arkadaşlar hesap kitap yapıyorum ama işin içinden çıkamıyorum acaba doğrumu ben bir depoyla 400-450 km gidebiliyorum, sizin yakıt durumunuz nedir ? şehir içi bir depoyla max km gördünüz ? Bu meret standart motordan az yakar dediler TSI olduğu için ama KM'de 400-450 yakıyor bu hesapla neredeyse. ilk günler rodaj süresi boyunca fazla yakabilir dediler ama 15.000 oldu araç hala aynı.

vites değiştirme aralığın ne ? birde bilmiyorum plakan ikametgah yerinden mi esenyurtun verdiğini biliyorum HG-HS yi eğer esenyurt-avcılar-beylikdüzü civarında oturuyorsan malum bizim metrobüs çalışması başladıgından beri anormal bir trafik söz konusu.:p

Benım aracım 2010 model 44000 km ye geldı ben bi depo benzinle cok rahat 700-750 km gidebiliyorum rodaj süresince benımkı de cok yaktı ama daha 10000 km ye gelınce gözle görülür şekilde azaldı yakıtı haa benım gıttıgım km sureklı otobanda yapılmıstır sehır dısında oturdugum ıcın ama sızın aracınız gercekten cok fazla yakıyo bence servise bi danısın aracın guncellenmesı gerekebılır

Hergün Beylikdüzü - Yenibosna gidip geliyorum şuanda araç 15.000'de çok fazla dur kalk yapmıyorum e6 'dan gidiyorum sağdan emniyet şeridinden pek fazla trafiğede girmiyorum aslında

Bugun benzini fulledim gösterde de 500 km gider gösteriodu sizce bu normal midir ?

O ortalama yakitla degisior cok takmamk lazim isik yanana kadar nekadar gittigine bkmk lzm bnce . Ben bikere 700 750 km arasi gittim fakat yarim deponun altina indirmiyrm artk depoyu ve teat edemiorum

yok dostum o anda duruodu araç, gaza basmıyordum park halindeydim gösterge 500'ü gösterdiğinde

Oo biraz da ortalama tüketime bağlı eger aracı zorladıysanız benzın alınca otomatık olarak az gösteriyo ama bi süre sakın kullanınca artmaya baslar ama eger sakın kullanıpta 500 km gösteriyosa bi anormallik var demektır

O anda aracin 100 km deki ortalamasi 8 9 arasiyla dursa bilr arac ona gore ayarliyor ben 4,8 ortalama gordum 910 a cikti :) ama istanbulda trafik icindeysen max 600 lm gider brnce bu arac dun kurtkoy-beykoz git get trafigr takildil 100 km yolda 40 tl benzn yakti

otoban da bu değeri yapıyorsan biraz devirli kullanıyorsun 1900-2200 arasında vites atmaya çalış birde gaza yavaş basarsan daha iyi değerler elde edersin.birde eğer bilmiyorum sakin kullanımı severmisin ama cruise açarsan çok daha iyi sonuçlar alırsın.

• Beğen
Reaksiyonlar: 007
Geri
Üst Alt