Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 ibiza 1.4 85 hp yakıt verileri

Dediğin gibi 90-110. Çoğunluk 90 diyeyim. Mesala kalkışlarda yavaş kalkmak ve vitesi 2000 devirde bir değiştirmekte bunda etkili bence. Zaten daha yüksek hızda zor bu değerlere ulaşmak.

benimde son ortalamam 28 kuruş uzun yolda ama hız 90-110 arasıydı...lpg düşünüyordum ama son lpg zammından sonra kafam çok karıştı...sizce gerek var mı lpgye

Artik ne LPG ye nede dizele gerek yok bence.hepsi ayni oldu nerdeyse

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaklaşık 1,5 yıldır kullandığım İbiza 1.4 85hp Copa aracımda benzin konusunda çok memnunum.
Uzun yol verilerine gelecek olursak geçen yaz yaptığım 1950-2000km arası yaptığım yolda tam 2 depo(90lt) benzin harcadım. 2000km yol yaptım 1 hafta içerisinde. Tabi bunun %80 otoban %20 şehir içi trafiği diyebiliriz. Akdeniz turu yaptım da yakışıklı ibizamla :)

Buna göre şehir dışı ortalamam: 4,5lt

Son 3 aydır da şehir içi deniyorum not alarak. 3 kez de aynı şekilde depo tam boşalana kadar son çizgi bile gittikten sonra benzinciye gittim depo atana kadar fullettim. 46 - 44 - 47lt benzin aldım 3 seferde ve tamamen bitene kadar kullandım hep son çizgi bitene kadar.
Bu 3 depo'da 711 - 720- 719 km şehir içi yol yaptım. Ve bu 3 seferin hepsinde de öyle dikkat ederek kullanmadım devir bandını biraz üzdüğüm zamanlar oldu. Sakin değil yani hatta normalin bi tık üstü kullanımlarda bulundum.

Buna göre şehir içi ortalamam: 6,4lt

Bence bu değerler gerçekten mükemmel. Tüp taktırmayı düşünen arkadaşlar neden düşünüyor bilemiyorum araç zaten çok yakmıyor dizellerle yarışacak düzeyde..

Son diş sizde düşüyor mu ya, bende hiç son dişsiz olmadı son diş hiç gitmedi

merhaba, bende ibiza 13 reference var 230 TL ye depoyu fulledim ve göstergeyi sıfırladım. şuanda araba 740 km de ve sadece şehir içi yol yapıldı sadece manisaya bir kere gidip geldi (oda manisa izmir yolunu bilenler bilir dağ tırmanıyorsun resmen) göstergede de son 3 birim dolu. bakıldığında ortalama bi 50-60 km daha gidecek. 800 km olduğunu varsayarsak ortalama 28 kuruş yakmış oluyor.

merhaba, bende ibiza 13 reference var 230 TL ye depoyu fulledim ve göstergeyi sıfırladım. şuanda araba 740 km de ve sadece şehir içi yol yapıldı sadece manisaya bir kere gidip geldi (oda manisa izmir yolunu bilenler bilir dağ tırmanıyorsun resmen) göstergede de son 3 birim dolu. bakıldığında ortalama bi 50-60 km daha gidecek. 800 km olduğunu varsayarsak ortalama 28 kuruş yakmış oluyor.

kesinlikle lpg şart derim :)
evet normalde bizim araçlar az yakıyor kabul ama lpg ile daha da az yakıyor. mayıs 1 de lpg taktırdım keyif bende.
misal verecek olursam 75 liraya 422 km yaptım :) 150 liraya 840 yapar...220 liraya ise 1200 yapar.
sadece uzun yol yapsam inanıyorum ki 75 liraya 500 km rahat yapar...

haklısın yakıt konusunda daha da tasarruf saglayabiliriz, ama lpg ye bazı önyargılarım var. örneğin motorun ömrünü kısalttığı söyleniyor ayrıca aynı performansı alabilirmiyiz gibi?

onrdbln arkadaşım,

Ben motorun ömrünü abartıldığı kadar etkilediğini düşünmüyorum. Kullanım sıklığınızı bilmiyorum ama yinede LPG ile yapacağınız tasarrufa değer zaten aracınızı ömür boyu kullanacak değilsiniz motor ömrü etkilenmeden belki satmış bile olacaksınız

Mobil durumda gönderildi

Geri
Üst Alt