Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 ibiza 1.4 85 hp yakıt verileri

ibizastyle2011

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar haftasonu edirne/ipsala ya bir gezi yaptım :)
yola çıkarken aracın km si 2800 dü döndüğümde 3319.yani 514 km yol yapmışım.
klima açıkken ve ortalama hızım 90 km/h iken ortalama yakıt tüketimim 5.7 ile 5.9 arasında değişti.başlarda hız sabitleyiciyi kullandım fakat hız sabitleyici açıkken daha fazla yaktığını gördüm ve kapattım.
yola çıkmadan önce tek çubuk benzin vardı 45 lt benzin aldım.
Şuanda yarıp depo çizgisine yeni düştü.
Sizce şehir dışı yakıt tüketimim nasıl :)

Bende aracı ilk aldıgımda uzun yol yapyım istanbul bursa gidip geldim ve depo fullenip cıkılmıstı yola. aracta 5 kişi ve tam gaz gidilip gelindi
yakıt göstergesi yarının bi üstünde olarak geri dondum ve o sekilde istanbul içinde baya bi dolasıldı

Koyulan o tam depo benzin ile yaklasık 700 km yol gidildi bunun 400 ü uzun yol kalanı sehir içi tam gaz =)

yakıt cok yakmıyor aracımız :D

ilk yarı ile ikinci yarı eşit olsa süper ama ne yazık ki ikinci yarı çabuk bitiyor

Bende aracı ilk aldıgımda uzun yol yapyım istanbul bursa gidip geldim ve depo fullenip cıkılmıstı yola. aracta 5 kişi ve tam gaz gidilip gelindi
yakıt göstergesi yarının bi üstünde olarak geri dondum ve o sekilde istanbul içinde baya bi dolasıldı

Koyulan o tam depo benzin ile yaklasık 700 km yol gidildi bunun 400 ü uzun yol kalanı sehir içi tam gaz =)

yakıt cok yakmıyor aracımız :D

nasıl çok yakmıyor yaa uzun yolda iyi de şehir içinde benim aracım su gibi içiyor valla :(:confused:

Hız sabitleyici açıkken daha mı fazla yaktı ? Daha az yakar derler hep ama şaşırdım.

sakin kullanımda cidden az yakıyo bu motor..
ama aynı değerleri bi 1.4TSI'la görmek hiç de zor değil o ayrı.. :)

1.4 85 hp cok keyıflı ve guzel bır motor aracta ole tabı

Hız sabitleyici açıkken daha mı fazla yaktı ? Daha az yakar derler hep ama şaşırdım.
bede sırf bu yüzden açtım fakat edirne keşan tarafına gidenler bilir yol dümdüzdür sadece çıkış ve inişler vardır.
sabitleyici açıkken yokuş aşağı inerken anlık gösterge 2-3 lt arasında değişiyordu, kapatınca ayağımı gazdan çekince 0 gösteriyor.
bu yüzden kapalı daha az yaktım.tabi düz yollarda yada yokuş tırmanırken daha hesaplı olabilir..

birde şunu söylemeden edemicem yokuş tırmanırken yanımdan vızır vızır geçen arabaları gördükçe sinir oldum.
birde performansı iyi olsaydı şu arabanın :)

Cruise control çalışma manıtğında, hızlandırma sırasında tam gaz yapması vardır, mesela test cihazı ile yol testine çıkılınca, tam gaz pozisyonu gözlemlenebilir, bu yüzden fazla yaktırır, otomotivin altın kuralı: bir yerden kazanç sağlanırsa bunun bir bedeli vardır, yani uzun yolda konforun bedeli de nispeten artan tüketim oluyor.

bende aracımı alalı 1 hafta oldu arkadaşlar ilk depomda ortalama 37 kuruş yaktı nasıl sizce şehir içi şehir dışı karışık

Geri
Üst Alt