Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 ibiza 1.4 85 hp yakıt verileri

haklısın yakıt konusunda daha da tasarruf saglayabiliriz, ama lpg ye bazı önyargılarım var. örneğin motorun ömrünü kısalttığı söyleniyor ayrıca aynı performansı alabilirmiyiz gibi?

o lpg önyargısı bendede vardı motor ömründen tut performans olayına kadar ne bilim rolantide stop eder mi felan çok düşüncelerim vardı. ama son model araçları görünce ve çevreden olumlu yorumlar duyunca hepsi bitti. kardeş bu araçlar belki 400 bin 500 binlik motor omru olan araçlar sen buyuk ihtimal 100 bine gelmeden aracı satacaksın. ayrıca avrupa ulkeleri lpg yi tesvik ediyor onlarn malları hiç mi kiymetli degil, lpg araca zarar verse... gerçi onlarda ki lpg aşkı bizdeki gibi az yakmasından degilde cevreyi daha az kirletmesinden oturudur :)
performans düşüklüğü ise yok desem yalan olmaz. illaki düşüs olur ama hissedilmiyor
sanırım garantin devam ediyor, bitmeye yakın sende düşünürsün.

bende de seat ibiza 1.4 85 hp araç var 2012 model 9.5 litre civarı yakıyorum sürekli. Nedir bu tezat anlayamadım en dikkatli sürüşümdede 8 litre civarı altına hiç düşmedi

bende de seat ibiza 1.4 85 hp araç var 2012 model 9.5 litre civarı yakıyorum sürekli. Nedir bu tezat anlayamadım en dikkatli sürüşümdede 8 litre civarı altına hiç düşmedi

Bir dakka durma taktır lpg'yi rahat et...

@huzeyir , @GokhanK033 bende ilk aldığımda içindeki benzin bu kadardı ve 10 km gider diyordu bu şekildeydi gösterge

Ekli dosyalar

• IMG_1309.JPG
    IMG_1309.JPG
    536.1 KB · Görüntüleme: 20
1.4 85 hp aracım benzinde km'de 48.5 kuruş yakıyor sizce normal mi anlamadım normal kullanan birisiyimdir de

Aranızda aracını 500 bin km kullanacak olan var mı? Ben 69 bin km'de motor yenileyen Caddy gördükten sonra motorun ömrünü çok düşünmüyorum açıkçası. Ha tabi sorun çıkarmaması için gözüm gibi bakıyorum ama LPG konusunu kastediyorum.

Daha geçen aylarda 132 bin KM'deki ibiza'mızın silindir kapak contasını değiştirdik. Hem de LPG ile filan alakası yok. Aracın yaşından dolayı yıprandığını söylediler. Kapakta eğilme vb. yok.

E o zaman ne için çabalıyorsunuz?

Takın LPG'yi keyfine bakın derim. Ha yok LPG takmayacaktınız madem, neden atmosferik aldınız? Gidip 2-3 model aşağı 1.2 TSI alaydınız ya :) Hem az yakardı (sakin kullanımda 1.4 85'ten az yakıyor) hem de bastınız mı uzar giderdi...

Yazdıklarımdan alınmayın lütfen. Kimseyi hedef almışlığım filan yok. Sadece "ben olsam" diyerek konuşuyorum. Beğenmeyen ka'ale dahi almaz :)

1.4 85 hp aracım benzinde km'de 48.5 kuruş yakıyor sizce normal mi anlamadım normal kullanan birisiyimdir de
Kuruş hesabı yapmasak? Hani kaç lt benzine denk geldiğini söyleseniz de biz de aracın teknik verilerine göre konuşsak.

Yazdıklarınızdan anlaşılan 9 Lt/ 100 km gibi bir veri var. Şehiriçi sıkıştırıldığında mümkündür. Hava filtrenizi kontrol edin, arıza tespiti yaptırın belki sensörlerde arıza olabilir. (Oksijen sensörü mesela) Araç garantili mi?

garantisi bitti ben bi baktırayım o zaman filtrelerine belki etkiler ama çok yakması konusunda sıkıntılıyım.
arkadaşımca wv cc var 1.4 160 beygir şehiriçi benimki kadar yakmıyor.

garantisi bitti ben bi baktırayım o zaman filtrelerine belki etkiler ama çok yakması konusunda sıkıntılıyım.
arkadaşımca wv cc var 1.4 160 beygir şehiriçi benimki kadar yakmıyor.
Valla CC ne yakıyor bilmiyorum ama ben 1.8 atmosferik Leon ile ş.içi 8.1 LT benzin ile geziyorum. c180 1.8 CGI ile 7,8 Lt ile geziyorlar.

Ş.içi sıkıştırınca sizinki 9'u görebilir. Kullanımınız nasıldır? 3000 d/dk'yı sürekli geçer misiniz?

Bir de 2500 d/dk'yı hiç geçmeden kullanmayı deneyin (tabi ki bayır-yokuş maruz kalmıyorsanız)

Geri
Üst Alt