Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 cupra sorunlu acil yardım...

CUPRAMAN

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yeni aldıgım cupra 1 hafta oldu ve 700km yaptım ama araç çalıştıgı ve rolanti zamanı dizel gibi çalışıyor 1 vites kalkışında sanki birşeyler içeride parçalanıyor böyle bi sıkıntıyla karşılaşan varmı servis valf arızalı diyor 0 sıfır araçda böyle sıkıntı sizce normalmi.:confused:100km yakıt tüketimi 12lt aşagısı görmedim 0 olması için normal dedi servis zamanla 10lt civarı iner diyolar bana mantıklı gelmedi sizce ?:confused:

Bence kesinlikle aracı iade ettir böyle birşey varsa incik boncuk bir şey varsa sorun değilde, motor sıkıntısı vs varsa aracı iade ettir. Biz ağır vasıta aldık 2 gün sonra şanzumanı bozuldu aracı iade etmiştik mesela.

Eğerler 12lt çok fazla değil bu araç iler ileride biraz daha düşebilir. Ben bile 1.4 TSI aracımla ortalama 9lt gibi yakıt tüketiyorum.

Tfsi motorlarin sesi rolantide ve ilk calisma aninda diesel gibidir 2sene once aracimi aldigimda bende bole bi konu acmistim ama sorun yok aracta en sagliklisi bi tane vupra bulup yanyana getirip sesi dinlemek servisi pek dinleme serviste cupradan anlayan pek yoktur kolay kolay daha dogrusu 2.0tfsi den anlayan pek yoktur ve tuketimde trafige ve kosullra gore degisir ama sehir ici 12 lt gayet normal

bakalım sadece valf diyolar hafta içi bırakacam bakacaklar inşallah bi sıkıntı çıkmaz zaten 2 ay bekledim bi 2 ay çekilmez şimdi..
valf ne gibi sıkıntı çıkartır bu seslerle bi alakası varmı doguş oto kartal valf dedi seat kayadibi bırakın bakalım olmassa yetkili arkadaşlar gelir bakar dedi ne yapsam bilmiyorum.

Geçmiş olsun... Can sıkıcı bir durum... Farklı ve cupradan anlayan bir servis denenebilir.

Peki kesin valf temi sorun var makinaya baglandimi bizim motorlar tikir tikir calisir ondan makineye baglasinlar en iyi yolu o

Tfsi motorlarin sesi rolantide ve ilk calisma aninda diesel gibidir 2sene once aracimi aldigimda bende bole bi konu acmistim ama sorun yok aracta en sagliklisi bi tane vupra bulup yanyana getirip sesi dinlemek servisi pek dinleme serviste cupradan anlayan pek yoktur kolay kolay daha dogrusu 2.0tfsi den anlayan pek yoktur ve tuketimde trafige ve kosullra gore degisir ama sehir ici 12 lt gayet normal

zaten servisdekiler cupradan bi haber bende anlamadım gitti kayadibi araca hiç müdahe bile etmiyor adamlar direk biz böyle bişeyle karşılaşmadım yetkililer gelir bakar dedi şaşırdım .

Serviste genelde pek anlamazlar bi kac kisi disinda ve aracini kablo ile 2dakka kontrol etsinler hata vermesse sorun yok demektir setvise bende simdi gitsem ses var desem birsuru parca degistirelim muhabbeti olcak ama ilk calismada diesel gibi calisir bu motorlarin yapisi bole

Kartal doğuş'a götürme de başka nereye istiyosan götür :) ,

bence biraz daha uğraştırırsa zorlama aracı aldığın yerle görüş ve iade olayına gir.Şimdiden böyle yaparsa ileride daha büyük sorunlar çıkartabilir tabi cupra kullanan arkadaşlar daha iyi bilirler.Ben Leon'da herhangi bişey görmedim gayet sorunsuz ve düzgün çalışıyo sadece araba çok durduğunda ilk çalıştırmamda motor sesi fazla geliyo ama bi kaç sn sonra motorun sesi normale biniyo oda normaldir zaten bütün otomobillerde yapar.

12 lt. Konusunda Aracın Motoruna - Gücüne ve Sıfır Olmasına Bakıldığında Çokda Fazla Gibi Görünmüyor Motor Açıldığında Biraz Daha Düşecektir Ama Çokta Fazla Fark Edeceğini Zannetmiyorum 1 lt. Düşse Ne Ala

Geri
Üst Alt