Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2011 1.6 TDI CR leon aldım

hayırlı uğurlu olsun cenabı allah kazasız belasız mutlu günlerde binmek nasip etsin...

öncelikle aracınız hayırlı olsun 160 dan sonra ağırlaşıyo braz ama anlattığınız kadar da ağır diel biyonun etkisi olmuş olabilir en fazla yapabilceğiniz 190 rampa aşağı falan olursa yol 200 belki diyorum dahada yapmıyo zaten korkmayın bu arçlarda kesinlikle mazot kalitesi çook önemli dikkat edin bu unsura kazasız belasız sürüşler

hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle...

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. 160a kadar rahat çıkıyor, birde ben hala alışamadım dizele ondan da olabilir.

Eurodizel birtek shelldemi satılıyor. Sİzler ne kullanıyorsunuz?

öncelikle aracın hayırlı olsun güle güle kazasız belasız nazarsız kullan inşeALLAH..

belki de aldığın biodizel yakıttandır..koyma demişler ..belki yanma oranları aynı değildir ve ynı sıkıştırmayı yapmıyor olabilir..
tavsiyem arabayı yeni almışsın..bio dizel de atmışsın..
güzel bir temizlik için
3 depo kadar shell den GTL teknolijisi yakıt kullan..
ama gtl i koymadan önce depodaki yakıtı kullan yol bilgisayatında menzil olarak 20 km daha gider göstersin.
bir de hangi shell de bio dizel satılıyor öğren..yoksa almaya gittiğinde yok derlerse moralin bozulmasın..

bu GTL nedir? iyice açıklarsan sevinirim. Shell bio dizel dedin ama sonuçta bi dizel değilmdir? Biodizel kullanmayın diyor kitapçıkta.

Hayırlı olsun , güzel bir araç seçimi olmuş.

forumda bi sıkıntı var, alıntı yaptığım kişiden değil son yazdığım mesajdan alıntılıyor.

Oncelikle aracin hayirli olsunyzkit depo kapaginda bio disel kullanmaman gerekti yaziyor ikincisi ayni arac bende var 192 km hiza ulastim ama once motoro actim birinci seferde en fazla 160 ikinci deneme 180 km ucundu denemende 190 km dorduncu denemende 203 km hiza ulasabilirsin 3. Vitesten sonra araci 3000 devir ve yukarida denersen hedefe ulasirsinbio disel dedikleri yakit bir cesit bitkiden elde ediliyor kaliteli degil motora zarar verebilir

Oncelikle aracin hayirli olsunyzkit depo kapaginda bio disel kullanmaman gerekti yaziyor ikincisi ayni arac bende var 192 km hiza ulastim ama once motoro actim birinci seferde en fazla 160 ikinci deneme 180 km ucundu denemende 190 km dorduncu denemende 203 km hiza ulasabilirsin 3. Vitesten sonra araci 3000 devir ve yukarida denersen hedefe ulasirsinbio disel dedikleri yakit bir cesit bitkiden elde ediliyor kaliteli degil motora zarar verebilir

gece fatih sultan mehmet köprüsünden geçmeden hemen önce renault sümbül selektör çaktı, uyuz oldum. herif uzadı gitti benim araba hala 160 ı geçmeye çalışıyor. Yalnız devi saatine baktığımda 2500e daha gelmemişti.

Söylediğiniz gibi haklısınız galiba, vites küçültüp 3000-3500 devirlerde yükske hıza gelip vites büyültmek gerekli sanırım. Yoksa araba 190ı görene kadar 50 km geçecer :)) Birde yakıt olayı kesin çok etkiledi bence. En kısa sürede düzelticem bu durumu. Teşekkürler.

Geri
Üst Alt