Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2010 İbiza Cupra Testing & 0-110 & Tanıtım videoları..

Tek koltuklu ve rollbar olunca 7kg için 1hp mi kaybediyo araba :)

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

Yok araç o araç değil.
Turbo arabada da ağırlık iyi değildir atmosferik arabada da. İkisi için farkeden bişey yok.
Kia Cerato'yu geçmişsiniz diye aracınız iyi gidiyo dememi beklemiyosunuz herhalde.

öyle bişimi cıktı agzımdan cup arabası diyosunuz ya hani kendi aracınıza. heralde pistte kullanıyosunuz aracınızı... bendede palio sporting vardı palio cup motoru wardı ozaman bnimkide palio cup aracı yeni ogrendim 7 senedir kuullanırım vay bee...

Kia Cerato ayberk'in arabası ayberk'i geçmiş tdi'yle =)))

Tek koltuklu ve rollbar olunca 7kg için 1hp mi kaybediyo araba :)

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

Yok araç o araç değil.
Turbo arabada da ağırlık iyi değildir atmosferik arabada da. İkisi için farkeden bişey yok.
Kia Cerato'yu geçmişsiniz diye aracınız iyi gidiyo dememi beklemiyosunuz herhalde
.

Bende sana diyeceksin diye bişey demedim zaten Benim Ceratoylada videom var Civic Vtı'lada.Ayrıca Atmosferikte farkettigi gibi turboda farketmez ağırlık.

öyle bişimi cıktı agzımdan cup arabası diyosunuz ya hani kendi aracınıza. heralde pistte kullanıyosunuz aracınızı... bendede palio sporting vardı palio cup motoru wardı ozaman bnimkide palio cup aracı yeni ogrendim 7 senedir kuullanırım vay bee...

Soruma cevap alamadım. Arabada tek koltuk bırakıp kafes takınca 7kg için 1hp oranı geçerli oluyo mu? Bilimsel açıklaması nedir?

Bu 7kg=1 hp olayı biraz saçma geldi bana. Sonuçta her araç dinamiksel olarak farklıdır.

Bu 7kg=1 hp olayı biraz saçma geldi bana. Sonuçta her araç dinamiksel olarak farklıdır.
Ortalama bi değer zaten o. Aşşağı yukarı bi değer veriyo. Ama Cup arabası olunca olmayınca ne fark ediyo onu anlamadım ben. Araç 1 ton olsun, içi boş olsun 1 koltuk 1 kafesi olsun, araç 1 ton olsun 4 koltuk olsun kafes olmasın o oranı nası etkiliyo anlayamadım ben :) 1000 kilo demir mi ağırdır 1000 kilo pamuk mu gibi birşey heralde bu :)

Ortalama bi değer zaten o. Aşşağı yukarı bi değer veriyo. Ama Cup arabası olunca olmayınca ne fark ediyo onu anlamadım ben. Araç 1 ton olsun, içi boş olsun 1 koltuk 1 kafesi olsun, araç 1 ton olsun 4 koltuk olsun kafes olmasın o oranı nası etkiliyo anlayamadım ben :) 1000 kilo demir mi ağırdır 1000 kilo pamuk mu gibi birşey heralde bu :)

ikisininde altında kalırsan ölürsün ama pamuğun altında can çekişerek ölürsün :D

Geri
Üst Alt