Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2010 İbiza 1.2 Jant & Lastik konusunda bilgilerinize ihtiyacım var.

Tekelioğlu38

Kayıtlı Üye
herkese merhabalar :) Aracımı 2 ay önce tanıdık bir bayandan aldım.Artık üzerinde bazı değişiklikler yapıp stock durumdan kurtarmaya çalışıyorum.İlk etapta jant ile başlayıp bahara güzel bir görünüş ile giriş yapmak istiyorum ve aklımda 17 inch jant var.Lastik konusunda en uygun olarak 195/40/17 ebatlarında lastik minimum kayıp imkanı sağlıyor.Fakat aracım 1.2 motor olduğu için 17 inch jantın ağır geleceğini aracın kaldırmayacağını söylüyorlar. Ben bu durumu hafif bir jant alarak kurtarmak istiyorum.Hangi özelliklerde jant alırsam (alaşım,aliminyum,carbon,çelik) dayanıklı ve hafif bir seviyeye ulaşabilirim yardımlarınız için çok teşekkürler.
Keyifli sürüşler.

orjinal lastik ölçülerini ve istediğin lastik ölçülerini linkteki tabloya girerek yakıt tüketimi, yol tutuş ve fren güvenliğini görebilirsin. 1.2 tsi araca 17" replika jant alıp kullanan birçok arkadaşım var hiçbiri herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. burda önemli olan doğru lastik ölçüsü, sonrasında cebinize ve gözünüze hangi jant güzel gözüküyorsa onu kullanmak. .

lastik-jant hesaplama tablosu
lastikhesaplama

orjinal lastik ölçülerini ve istediğin lastik ölçülerini linkteki tabloya girerek yakıt tüketimi, yol tutuş ve fren güvenliğini görebilirsin. 1.2 tsi araca 17" replika jant alıp kullanan birçok arkadaşım var hiçbiri herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. burda önemli olan doğru lastik ölçüsü, sonrasında cebinize ve gözünüze hangi jant güzel gözüküyorsa onu kullanmak. .

lastik-jant hesaplama tablosu
lastikhesaplama

Teşekkür ederim dmts evet en uygun lastiği buldum jant durumu fark etmeyecek önemli olan lastik diyorsunuz anladığım kadarıyla o halde beğendiğim bir jant modelini uyguluyorum sağolun:)

• Beğen
Reaksiyonlar: dmts
Geri
Üst Alt