Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2009 Model 1.6 Benzinli Seat Leon Akü Değişimi

Göko

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, 2009 model seat leonum var ve aracın ilk sahibiyim. Arabada son zamanlarda marş basmama problemi meydana geldi. Normalde araç soğukken oluyordu bugün benzin aldıktan sonra bile marş basmadı araç. Birkaç denemeden sonra ancak aracı çalıştırabildim. Aküden olduğunu düşünüyordum sorunun, en son ekim ayında seatın yetkili servisinde bakım yaptırdım ve özellikle aküyede bakmalarını söylemiştim. Onlar akünün durumunun fena olmadığını söylediler. Ama bugün artık son yaşadığım olay neticesinde akünün kesinlikle ömrünün dolduğuna kanaat getirdim. Evimizin yakınlarındaki akücüye gösterdim. Ve o da değişmesi gerektiğini söyledi. İki alternatif söyledi. Mutlu ve Bosch Akü. Mutluya 230 TL, Boscha 250 TL fiyat söyledi. Benim akü 72 amperlikmiş. Daha önce akü değiştiren arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Hangi marka alacağım ve daha uygun bir fiyata alabileceğim yer varsa (ankara için) bana yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Herkese iyi günler dilerim...

Arkadaşlar herkese merhaba, 2009 model seat leonum var ve aracın ilk sahibiyim. Arabada son zamanlarda marş basmama problemi meydana geldi. Normalde araç soğukken oluyordu bugün benzin aldıktan sonra bile marş basmadı araç. Birkaç denemeden sonra ancak aracı çalıştırabildim. Aküden olduğunu düşünüyordum sorunun, en son ekim ayında seatın yetkili servisinde bakım yaptırdım ve özellikle aküyede bakmalarını söylemiştim. Onlar akünün durumunun fena olmadığını söylediler. Ama bugün artık son yaşadığım olay neticesinde akünün kesinlikle ömrünün dolduğuna kanaat getirdim. Evimizin yakınlarındaki akücüye gösterdim. Ve o da değişmesi gerektiğini söyledi. İki alternatif söyledi. Mutlu ve Bosch Akü. Mutluya 230 TL, Boscha 250 TL fiyat söyledi. Benim akü 72 amperlikmiş. Daha önce akü değiştiren arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Hangi marka alacağım ve daha uygun bir fiyata alabileceğim yer varsa (ankara için) bana yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Herkese iyi günler dilerim...
akücü akü satma telaşında olabilir...başka akü ile ya da taze aküyle denediğinizde aynı sorun teşkil ediyormus test ettiniz mi...
varta marka ya da orjınal tavsiye ederim....
orjınal seat leonun aküsü...parça kodu JZW915105A vw bayiisinde iskontulu fiyatı 270 liradır... alım konusunda yardımcı olurum...orjınal orjınaldir...özelden gel
12V 72Ah 350A
[doublepost=1453121899,1453121095][/doublepost]sana verdiğim iskontoludur...ankarada yedek parçadan servisten alırsan 320 liradır...yok illa ankara içi olsun dersen varta dan şaşma derim...anlattıklarım uzun ömürlü seni yarı yolda bırakmaz...

ayrıca yeni aküden sonra araç çalışır vaziyette alternatörünüzü ölçtürün.14.4 v değerini yakalarsınız altorntorde sıkıntı yok...13 ün altındaysa şarjda problem var yeni aldığınız aküyü de yemeyin... ... @Göko

Geri
Üst Alt