Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2009 cordoba çocuk kilidi

Srakip

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ben serdar. İstanbulda yasiyorum. Kamu kurumunda calisiyorum. 2014 yikinda kizim dogdugunda 2009 model seat cordoba 1.4 tdi stylance araba alarak araniza katildim. Arabayla ilgili sorunlarima derman olacaginizi umuyor elimden geldigince de yardimci olmaya calisacagim insallah.
Arka kapilarla ilgili sikintim var. Sag arka tarafta cocuk kilidini aktif etmistim. Kapi icerden acilmiyor. Uzun sure oyle kullandiktan sonra iptal konumuna aldim. Kapi yine iceriden acilmiyor. Yanlis birsey mi yaptim diye arka sol kapidan denedim. Bingo her iki konumda da kapi iceriden acilmiyor. Ya ikisi ayni anda bozuldu. Ya da ben birseyi yanlis yapiyorum. Yardimci olabilecek varsa simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Merhaba. Arabam 2009 cordoba. Sag arka tarafta cocuk kilidini aktif etmistim. Kapi icerden acilmiyor. Uzun sure oyle kullandiktan sonra iptal konumuna aldim. Kapi yine iceriden acilmiyor. Yanlis birsey mi yaptim diye arka sol kapidan denedim. Bingo her iki konumda da kapi iceriden acilmiyor. Ya ikisi ayni anda bozuldu. Ya da ben birseyi yanlis yapiyorum. Yardimci olabilecek varsa simdiden tesekkur ederim.

İlk mesajınızda sizi tanımak isterdik.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba. Ben serdar. İstanbulda yasiyorum. Kamu kurumunda calisiyorum. 2014 yikinda kizim dogdugunda 2009 model seat cordoba 1.4 tdi stylance araba alarak araniza katildim. Arabayla ilgili sorunlarima derman olacaginizi umuyor elimden geldigince de yardimci olmaya calisacagim insallah.
Arka kapilarla ilgili sikintim var. Sag arka tarafta cocuk kilidini aktif etmistim. Kapi icerden acilmiyor. Uzun sure oyle kullandiktan sonra iptal konumuna aldim. Kapi yine iceriden acilmiyor. Yanlis birsey mi yaptim diye arka sol kapidan denedim. Bingo her iki konumda da kapi iceriden acilmiyor. Ya ikisi ayni anda bozuldu. Ya da ben birseyi yanlis yapiyorum. Yardimci olabilecek varsa simdiden tesekkur ederim.
Ters yöne zorlamış olabilir misiniz? Birkaç kez aç/kapa yaparak tekrar deneyin. Olmadı mekanizmaya Wd-40 türevi birşeyler sıkarak biraz bekleyin ve tekrar deneyin. Sorun çözülmez ise bir kilitçi işinizi çözecektir.

Bu arabalar da malesef kapı kilitleri kronik sorun, hele birde otomatik kilit devrede ise. bozulcağına yakın bi kilitlenip bi kilitlenmeme sinyali ile başlıyor. Bi gün bir bakmışsın ya kilitli kalmış yada kilitlenmiyor. bir gün benim sol arka kapı kilitli kaldı. servise uğradım çok para istediler. sonra yalova sanayiide tezcan usta var onu tavsiye ettiler onu buldum. (adamın lakabı açamadığı kapı yok) 10dk da açtı kapıyı sorun kilitten cıktı. 100-120tl arası bi fiyata yaptı sağolsun. kapılar sinyale başladımı kilitçinin yolunu tutuyoruz melesef..

Merhaba,

Kapı kilidin muhtemelen aşağıdaki kilit ve bir izolasyon problemi nedeniyle araçların kilit yüzeylerinde kirlenme çamurlaşma gibi bir problem oluyor olabilir. Dili çevirdiğinde üste ok ile gösterdiğim tümleşik mekanizmadan 1 tanesi hareket ediyorsa çocuk kilidi aktif (Bu hareket kilit dilinde bir oynama yapmaz), 2 si birden hareket ediyorsa (bu hareket kilidi açan harekettir) çocuk kilidi pasif olmuş demektir. Kilidi söktürüp temizletme gibi bir işlem yapmanda fayda var. Sonuçta yıllarca kullanılmamış bir özellik. Hani bir atasözümüz var ya işleyen demir pas tutmaz diye onun gibi düşün. Saygılarımla

upload_2017-12-21_17-34-3.png

Geri
Üst Alt