Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2008 TDI 1.4 Cordoba için ön / arka cupra tampon

maalesef Sivas'ta servisimiz yok, en yakın kayseri . henüz görüşmedim ama göndermezler tahminim :(

fiyatlar yükselmiş engin Dün fiyat aldım
Ön cupra tampon 564.00
tampon ızgarası 55.91
tampon braketi 13.69
iki sis kapağı, tanesi 17.95 den 35.90 yapar
tomlamda Boya hariç 669.50 yapıyor.

Muzaffer hocam arabamı 4 ay önce aldım, aldığım günden beri neredeyse türkiyenin dört bi yanına haber saldım ama birinden bile olumlu yanıt alamadım, cupra bulunmuyor ama FR tampon çok var etrafta Amma velakin FR da yakışmıyor Cordobalara.
Ben çıkmacıları aramaktan onlar yok demekten bıktılar hal böyle olunca servis yolu gözüktü sıparişi verdim çarşamba yada perşembe günü arabama takılacak.

merak ettiğim bir husus var; intercooler ın önüne ızgarasız sis çerçevesi gelmesinden dolayı hava sirkülasyonu açısından bir problem oluyor mu?

Evet oluyor.Cupra tdi da intercooler tamponun açık kalan kısmında ve litre olarak 1.4 tdi larınkiden daha büyük bir intercooler.1.4 tdi larda smic(side mount intercooler) var.Normal tampon bu intercooler a hava gidecek şekilde tasarlandığı için cupra tamponda intercooler daha fazla ısınıyor ve performansı düşürüyor

cordoba için malesef arka cupra tampon yok şunuda söylemeliyimki ön tamponu çıkma bulmakta çok zor zaten çok pahalı değil servisten temin edebilirsiniz :)

Evet oluyor.Cupra tdi da intercooler tamponun açık kalan kısmında ve litre olarak 1.4 tdi larınkiden daha büyük bir intercooler.1.4 tdi larda smic(side mount intercooler) var.Normal tampon bu intercooler a hava gidecek şekilde tasarlandığı için cupra tamponda intercooler daha fazla ısınıyor ve performansı düşürüyor

Peki perdeleme yaparak havayı kanallardan intercoolera yönlendirme şansları yok mu? Yani normal tdi araçta cupra tampon kullanmak büyük sorun mu cidden?

evet işte tam olarak merak ettiğim buydu. Mayıs aylarında tampon değişimi yapacağım, fazla riske girmeden FR tampon daha mantıklı olacak sanırım. yada cuprada bir şekilde havayı yönlendirmek ki ne kadar sağlıklı olur tartışılır.

Havanın ızgaralardan sonra intercooler a doğru yönlendirilmesi de bir çözüm olabilir.1.8 t lerde böyle bir parça var hatta.Yalnız cupra tampon sevdasına girmek yerine ızgaralı Fr tamponu almak çok daha mantıklı

maaşallah çok yakışmış tavan siyah folyo kaplama olsa süper olur kazasız yolculuklar dilerim

konuyu bende hortlatim bana FR ön tampon lazım nerden buluruz fiyat nedir

Geri
Üst Alt