Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2008 TDI İbizanın deposu kaç litre?

Birkan6161

Kayıtlı Üye
İnternette baktığım kadarıyla her yerde 45 litre yazıyor.

Fakat 1 yıl aradan sonra depoyu fullediğimde :D araç 48 litre mazot aldı ve pompa attı.

Pompacı dedi bide yedek depoyu dolduruymmi :D

50 litre mi ibizaların deposu acaba?

405527_425775997468519_257392140_n.jpg

Ekli dosyalar

• 405527_425775997468519_257392140_n.jpg
    405527_425775997468519_257392140_n.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 21
abi yeni araçlarda yedeğinde yedeği var ibiza ona dahilmi bilmemem ama pompada çakallık olmasın?

Bu yedek depoya geçmedenki hali..

Bu resim uzun yola gitmeden önce istanbulda fullediğim zaman.

Dün gelirkende fulledim 46 küsür litrede attı pomba 185 TL'lik olarak tamamlattım üstünü.. Yedek depoya geçmek için mandal gibi bişey var orayıda dolduruyimmi dedi pompacı yok dedim :) bi çakallık olduğunu sanmıyorum ilk resimdeki yer devamlı mazot aldığım şube.. Benim gibi müşteri bulamazlar valla sülaleme ordan mazot aldım :D

bana 50 litre gibi geliyor

Benzinli de 45 lt. TDI motolarda belki 3-5 lt. hacim farkı vardır...

Bende onu merak ediyorum :)

İlk başta şey diye düşündüm şamandıra bozukta depoda hiç mazot kalmadı nerdeyse ondan epey aldı borudan yukarıya olan kısmada dolduruldu..

Ama dönüşte yarım depo mazotla çıktım yola lamba yandı ve yandıktan 2 dakika sonra benzinciye girdim fulledim yine 45 litreden fazla aldı.. Range 90 km gösteriyordu :)

3.95'den almışsın sanırım mazotu hocam. Ben Total'den 3.67 civarına doldurmuştum en son sanki biraz pahalı gibi geldi..

Evet dizel :)

İstanbul - Bahçelievlerdeki BP'den aldım ilk mazotu..

3,94 litresi. Siz kocaelide hangi bayiiden alıyorsunuz? Kocaeli merkezdeki aytemizden 3,62'ye alıyordu bizim servislerde mazotu :)

Muğlaya giderken yol üzerinde susurluk - manisa taraflarında 3,25'e kadar mazot bulabilmek mümkündü :D kaçaktır ama.. bi yerde euro dizel 3,54 diye pankart yapmışlar.. Ama ben yine bildiğim yerden aldım.

Tatildeyken po'dan fulledim valla bp'den aldığım mazota lanet ettim evime yakın diye bp'den alıyodum ama almıcam bi daha. Dönüştede shell gtl aldım, araç iyice canlandı :)

yedekle bırlkte 62 lıtre deposu var bızzat doldurdum bılıyorum :)

cumartesi fullediğimde yedek depoyla 58 lt gibi aldı toplamda 222 tl ye doldurttum dünde tatil dönüşü çeyreğin bi alt çizgisindeydi ışık yanmamıştı 146 tlde pompa attı 202,50 tl ye doldu yedek depoyu doldurtmadık nasıl bi iş anlamadım şahsen :)

genleşme tankını doldurmayın arkadaslar benzinciler bunun bilincindende olmadan basayımmı abi doldurayım mı diye gaz veriyolar
allah korusun bi kaza esnasında depo zarar görebileceği için genleşme tankını doldurmayın ...

Geri
Üst Alt