Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2008 ibiza 14.tdi stylance far yıkama...

far yıkama sistemi evet kullanışlı bir sistem fakat maliyetlide bir sistem minumum 800-850 liraları bulacaktır belkide daha fazla

kim demişse sallamış böyle birşey yok..

siz böyle düşünüyor olabilirsiniz ama adana seat servisinde de takarken bana bu konuda bilgi verilmişti. muayeneye giderken geçmez, getirin biz değiştirelim eskilerle demişlerdi. ama bazı arkadaşların da xenon far ile muayeneden geçmesi de ayrı bir soru işareti yaratıyor tabii..

Böyle birşey yok diye biliyorum ama olsa bile xenonları çıkartıp gidilir, kafaya takmaya ve uğraşmaya degmez.

xx

Öyle bişey yok bende gittim muayeneye neler geçti o muayeneden neler :)

siz böyle düşünüyor olabilirsiniz ama adana seat servisinde de takarken bana bu konuda bilgi verilmişti. muayeneye giderken geçmez, getirin biz değiştirelim eskilerle demişlerdi. ama bazı arkadaşların da xenon far ile muayeneden geçmesi de ayrı bir soru işareti yaratıyor tabii..

İstasyondan istasyona değişiyordur belkide, şimdi benim aracım2011 model fabrikasyon far yıkama yok diyelim(aslında var) peki endemi gidip taktırıp muayeneye gireceğim?

artık yeni arabalarda orjinalde xenon var ise far yıkama olmak zorunda yeni kanun bu yani xenon paketli bir araba alıyorsanız far yıkamada buna dahil oluyor şuan hiçbir fabrika orjinal xenonlu arabayı far yıkamasız satamaz

artık yeni arabalarda orjinalde xenon var ise far yıkama olmak zorunda yeni kanun bu yani xenon paketli bir araba alıyorsanız far yıkamada buna dahil oluyor şuan hiçbir fabrika orjinal xenonlu arabayı far yıkamasız satamaz

Dudullu daki muayene istasyonunda benim aracı muayene eden arkadaşta aynısını söyledi. Ben aracı yeni aldığımı aldığımda xenonların takılı olduğunu söyledim. Bilseydim söktürürdüm dedim. İyilik yaptı geçirdi muyeneden. Yanlız senin aracında var zannedersen resimde öle görünüyor sen nasıl yaptırdın?

benim araba imzadaki mavi olan değil avatarımda görünüyor gri olan... ama imzamdaki cordobaya dönüştürüyorum ufaktan:) senin aracındaki xenonda orjinal değil o yüzden sonradan takılan xenonlar içinde aynı mantıgı yürütüyorlar yani yeni kanun xenon varsa far yıkamada olacak yoksa xenonda olmayacak diyor. bende far yıkama yok ben muayneye girerken söktüm xenonları

benim araba imzadaki mavi olan değil avatarımda görünüyor gri olan... ama imzamdaki cordobaya dönüştürüyorum ufaktan:) senin aracındaki xenonda orjinal değil o yüzden sonradan takılan xenonlar içinde aynı mantıgı yürütüyorlar yani yeni kanun xenon varsa far yıkamada olacak yoksa xenonda olmayacak diyor. bende far yıkama yok ben muayneye girerken söktüm xenonları

walla bende konuyu baya araştırdım dogrusu kanuna göre durum söyle açıklanıyor. Fabrikasyon xenon uygulaması olan araçlarda mercek önünde biriken pislik çamur vs. gibi dış etmenler farın ışık gücünü aşırı derecede düşürür bu duruma sürüş esnasında far yıkama sistemi ile müdahale edilir gibi birşeydi. Aslına bakarsan bende mercek olmadığında böyle bi zorunluluk olmamalı die düşündüm ama kanun sonuçta bu yönde...

merceksiz fara xenon zaten yasak oldugu için xenon merceği gerektiriyor mercekte far yıkamayı gerektiriyor böyle gidiyor:)

Geri
Üst Alt