Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2008 cordobadaki bu çıtırtı-tıkırtı sesi hakkında bilgisi olan var mı?

arkadaslar sorunu cozememis dosemeci. Diregin ic kisminda, kapali saclar icinde kalan bi yerde punta atmis oldugunu dusunuyorlar, gorememis ve ulasamamislar. Bir sey yapamadan geri takmislar. Cok canimi skti bu durum..

arkadaslar sorunu cozememis dosemeci. Diregin ic kisminda, kapali saclar icinde kalan bi yerde punta atmis oldugunu dusunuyorlar, gorememis ve ulasamamislar. Bir sey yapamadan geri takmislar. Cok canimi skti bu durum..

benimde canım sıkıldı şimdi :( ama er veya geç ben benim arabadaki sesi bulacam iş inada bindi :kizgin:

benimde canım sıkıldı şimdi :( ama er veya geç ben benim arabadaki sesi bulacam iş inada bindi :kizgin:

EDIT: ses çamurluk davlumbazının üstündeki sacların puntalarından kaynaklanıyormuş dün sanayide konuştuk. 1 gün bırakman lazım arabayı her tarafını sökmemiz gerekiyor dediler. bakım fln yapılacağı için zaman yetmemiş. çözümünü bulabilecek başka döşemeci olabilir arkadaşlar el elden üstündür. fırsatı olan göstersin yahu. yarın akşam yola çıkıyorum 3.000km yapacağım neredeyse bu sesle sinirim bozuldu haliyle :(

bulunca haber veririm selim. bu arada şimdiden yolun açık olsun kazasız belasız inşallah :eek:key:

nerden ses gelmiyoki yaa:kizgin: arka kapılar kasıyo menteşelerden ses gelio, arka sol direğin içinden birsürü tıkırtı gelio, bagajdan yine çözemediğim bi ses gelio, ön sol kapı hoparlör bass wurunca içerden titremeler garip sesler gelio.. gelio da gelio yani

nerden ses gelmiyoki yaa:kizgin: arka kapılar kasıyo menteşelerden ses gelio, arka sol direğin içinden birsürü tıkırtı gelio, bagajdan yine çözemediğim bi ses gelio, ön sol kapı hoparlör bass wurunca içerden titremeler garip sesler gelio.. gelio da gelio yani

ya işte sorun orda. benim araçta ses ve tıkırtı sadece dediğim yerden geliyo. bi kaç yerden gelse kırıp geçiçem zaten :D

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

bulunca haber veririm selim. bu arada şimdiden yolun açık olsun kazasız belasız inşallah :eek:key:

sağol kardeşim Allah razı olsun ;)

Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı sanki sağ direğin içinden geliyordu ses çözümü gayet basit marketlerde satılan yağlayıcı spreylerden edinin ve ses hangi taraftan geliyorsa (benim sağ arka taraftan geliyordu) tekerlek amortisörünün üst saca bağlantı noktasında takoz göreceksiniz güzelcene yağlayın işlem tamam ses kesilecek..(kabaca tarif etmem gerekirse kafamızı davlumbazın içine sokup yukarı bakıyoruz takoz orada bize el sallıyor olacak)
Ben bu sesi çözene kadar bagajda sökmediğim döşeme kalmadı halbuki alakası yokmuş...

Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı sanki sağ direğin içinden geliyordu ses çözümü gayet basit marketlerde satılan yağlayıcı spreylerden edinin ve ses hangi taraftan geliyorsa (benim sağ arka taraftan geliyordu) tekerlek amortisörünün üst saca bağlantı noktasında takoz göreceksiniz güzelcene yağlayın işlem tamam ses kesilecek..(kabaca tarif etmem gerekirse kafamızı davlumbazın içine sokup yukarı bakıyoruz takoz orada bize el sallıyor olacak)
Ben bu sesi çözene kadar bagajda sökmediğim döşeme kalmadı halbuki alakası yokmuş...

çok faydalı bir bilgi hemen deneyeceğim bunu teşekkür ederim :)

Pandizotu komple söküp, altına yalıtım yapacak madde ile kapladım, pandizotun arka cama genk gelen uclarını destekleyici sünger taktim, direk üzerindeki plastikleri söktüm, içlerdeki kabloları bantladım, sabitledim ve halaa aynı çıtırtı sesi geliyor
senin söylediğin takozu yağlamak işi çözecek mi merak ediyorum :) haftasonu uygun bir zaman test ederim, bilgi için tşkler

Arka bölümden duyduğum sac titreşimine benzer sesler bende de mevcut. Teyp veya cam açıkken bu sesler duyulmuyor fakat sessiz durumlarda bu sesler geliyor. Arka sağ kelebek camı akasındaki plastik bölümü bastırınca diğer tarafta olmayan bir ses vardı bende, biraz bastırarak ve ittirerek parça yerine oturdu. Ayrıca pandizotu sökerek alt bölüme ve kelebeklerin oturduğu arka camın önündeki bölüme de sünger takviyeleri yaptım. Eskiden her durumda gelen ses devamlılığını kaybetse de yine var. Kapılardan gelen kasılma seslerini bir nebze klasik gres yağı sürerek çözdüm. Sanayideki arkadaşım, kapı kilitlerinin zamanla boşluklarını oluşması nedeni ile gresle deneme yaptı ve büyük ölçüde çözüldü.

Birçok marka model aracı deneme imkanım olduğu için, Seat'taki sessizlikte gelen sesleri normal karşılıyorum. Aracın iç yapısı plastik ağırlıklı ve buna rağmen en azından sesler sadece sessiz ortamda ya da sert çukurlarda rahatsız ediyor.

Saygılarımla.

Geri
Üst Alt