Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2008-2009 Antı Vırus Test Sonucları

xartal

Kayıtlı Üye
2008 yılının sonlarında başlayan ve 2009 yılının başında sona eren Virus Bulletin tarafından yapılan son test sonuçlarına göre antivirüs yazılım denince ilk akla gelen markalar bile sınıfı geçemedi. Test edilen 32 farklı antivirüs yazılımından 17'si Virus Bulletin'in VB100 testinde başarısız oldu. WildList olarak adlandırılan en yaygın virüslerle yapılan testlerde antivirüs yazılımlarının istisnasız bütün virüsleri tanıması gerekiyordu.

Sophos, Kaspersky, Trend Micro gibi yazılımlar bu testte çok tehlikeli ve çok yaygın olan virüsü tanımlayamadı ve başarısız olarak değerlendirildi. Oldukça rağbet gören Kaspersky'nin antivirüs yazılımı 8 virüsü es geçerken, CA Home antivirüs 40 kadar virüsü avlayamadı.

GÜNCELLEME: Virus Bulletin tarafından açıklanan tam liste:

Agnitum Başarılı
BitDefender Başarılı
Bullguard Başarılı
CA eTrust Başarılı
CAT QuickHeal Başarılı
Eset Başarılı
F-Secure Başarılı
GDATA Başarılı
Grisoft Başarılı
McAfee Başarılı
Microsoft Forefront Başarılı
MicroWorld Başarılı
PC Tools AntiVirus Başarılı
Symantec Başarılı
VirusBuster Başarılı
AEC (Trustport) Başarısız
Alwil Başarısız
Avira Başarısız
CA Home Başarısız
Doctor Web Başarısız
Fortinet Başarısız
FRISK Başarısız
Ikarus Başarısız
iolo Başarısız
Kaspersky Başarısız
Kingsoft Başarısız
Norman Başarısız
Redstone Başarısız
Rising Başarısız
Sophos Başarısız
Trend Micro Başarısız
PC Tools Başarısız
AhnLab Katılmadı
Authentium Katılmadı
eEye Katılmadı
K7 Katılmadı
Microsoft OneCare Katılmadı
NWI Katılmadı
Proland Software Katılmadı
Webroot Katılmadı

Lisanslı kaspersky 2009 kullanıyorum şimdi utandım bak :D

lisanslı ESET, 2 ya da 3. senem çok memnunum..

Kaspersky benimde hoşuma gitmemeye başladı geçen yıl lisanslı norton kullandım randuman alamadım virüsleri silmede çok başarılı değildi. Bu sene bunu aldım ama yok xp yi kasıyor vistada böyle bir problem yokda.. Sırada bitdefender var veya mcafee... Eset çok gelişmiş bir anti virüs programı değil o yüzden kullanmam her ne kadar virüs bulmada başarılı sonuç alsada.

Eset çok sağlam bir sistem biz şirkettede onu kullanıyoruz. En güzel yanı da pc yi fazla yormuyor.

Geri
Üst Alt