Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2007 staylance maksimum hız sorunu

yilmazsinan

Kayıtlı Üye
merhaba,
2007 leon son hız 150 km de kalıyor, herhangi bir ayarı var mı yoksa bu bir preblem mi? Çünkü 150 km ye gelince ünlem işareti çıkıyor motorda herhangi bir zorlanma da oluşmuyor sabit 150 de duruyor. Bilgilendirebilir misiniz

Aracınızın motoru 1.6 102 hp hitler motorsa eğer ki sıkıntı var demektir.Bir önceki aracım 2009 1.6 stylance leondu ve lpg de tamgaz 6500 dv 200 km hıza ulaşıyor bundan sonra da gitmiyordu.Gaza bastıkça devirle birlikte hız artıyor mu yoksa devir artıp hız sabit mi kalıyor?

İkisi de sabit kalıyor. 1.6 motor. Motorun zorlandığını hissetmiyorum sanki araca 150 yi geçmemesi için komut verilmiş gibi hiçbir tepki vermiyor gaza basınca

s.a aracta hiz sinirlama varsa aktif edilmis olabilir

Bende de 2006 leon var 200 ü gördüm bende. Şöyle bişey duymuştum arkadaşımın 2007 leonu var onda da boyle bisey vardi. hizi sabitlemek icin bi parca takiyolarmis senin aracina da yapmislardir bi motor ustasina goturursen sanirim o işini çözecektir

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anladım yani cruise control le alakalı bir durum değil diyosunuz

Bu araçlarda hız sabitleme var ama hız sınırlama yok diye biliyorum, ustanıza gösterin derim...

O araca yazılımla ya da başka bir sistem ilavesiyle hız sınırlaması yapılmış. Dediğiniz hız çok çok düşük bir hız.
Araçlarda;
1. Devir sınırlama: bazı araçlarda hangi vites olursa olsun 6000 yada 6500 de devir sonlandırılması yapılır. Siz bunu yazılımla değiştirebilirsiniz.
2. Hız uyarı: sizin ayarladığınız hızda (yol bilgisayarından) araç sadece uyarı verir ama hızlanmaya devam eder.
3. Max.hız sabitleme; firmalar bazı araçlarda max hızı yazılımla belirler ve araç o hızı geçemez.

Çok sağolun ustaya göstericem artık gerçekten 150 çok düşük tofaşla 180 görüyoruz leonda 150 olmamalı

Geri
Üst Alt