Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2007 leon 1.9 tdi style

FAMEHRA

Kayıtlı Üye
[h=1]2007 LEON 1.9 TDİ STYLE ARKADAŞLAR bu arabayı almak istiyorum ama araç hakkında hiçbir bilgim yok ne kadar yakar , nasıl kaçar bide 29.900 yazmış bu kadar edermi ederi nedir?[/h]yardımcı olurdanız sevinirim

araç resim ilan herhangi birşey paylaşırsan fikirlerini ileticektir arkadaşlar.

1- Seat Leon 1.9 TDI Style 2007 Model 29.900 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 156963951
[****************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************]İlan No 156963951
2-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-fiyat-dustu-cok-acil-satlik-2006-model-dizel-seat-leon-stylance-154011441/detay/
3- http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...del-mukemmel-dizel-seat-leon-156400178/detay/

arkadaşlar araçlar bunlar fikirlerinizi bekliyorum

Siz 1. ilandaki aracı boşverin derim. Hatta son ilanı da... Galericiden dizel leon almak istemem şahsen. Benzinli araçların km'si ile zaten oynuyorlar. Dizel araçlarla hayli hayli oynarlar ;)

Hoş ben o parayı 1.9 TDI Leon MK2'ye bağlamazdım, vergisi bayağı tuzlu çünkü. 2. eli de ağır giden bir araç. 2.0 TDI alın madem o kadar vergi ödemeyi göze aldınız, çünkü güçlü araçta 6. vitesi arıyorsunuz... 1.9 TDI 105 bg, yazılım yaparsınız 130 olur, sonra 6. vitesi arar durursunuz.

kardeş ilk kez leon alıcam araç hakkında hiç bilgi sahibi değilim ama dizel araç istiyorum senin önerin nedir? yardımcı olursan sevinirim ben bu araçlara baktım hoşuma gitti sadece sorayım dedim önerilere açığım sonuçta

merhabalar aranıza bende yenı katıldım ve bu aracla rastlantı olarak bende ilgileniyordum ama hıc seat kullanmadıgım ıcın bılgı almak ıstedım hem de seat ibiza 2009-2010 modeli dizel motorlu onemlı olan bunlar hakkında bigi ne donanımı ne yol tutuşunu ne yakıtını hıcbırseyını bılmıyorum cunkı yardımcı olursanız cok sevınırım

vergisi yüksek bir araç malesef Türkiye şartlarında, dizel araç sıkıntıdır her zaman kilometresi 2 sininde çok fazla ama kullanacağım uzun süre dersen 2 side km ömrünü tamamlamış ve satarken seni üzer. 2 ilan arasında fiyat olarak uçurum var enterasan demekki piyasası olmayan bir araç perfonmansı felan iyidir ama motoru turbosu masraf çıkarırsa 5-7 bin tl yi gözden çıkarırsın. ben şahsen bulaşmazdım ya da ayrıntılı olarak baktırırdım. fiyat aralığın buysa lpg li leon işini görür tatmin eder.

leon hakkında kullanıcısı olarak şunu söylerim fiyatını fazlasıyla hakeden bir araç 3 yıla yakındır severek biniyorum.

Bakın, öncelikle şu noktayı doğru değerlendirmeliyiz. Ben Ahmet hocama bir noktada katılmıyorum.

Seat bir VAG üyesidir, Yani Volkswagen AG firmasının bir koludur. Nasıl ki Audi ve Skoda da kullanılan parçalar, motorlar vb. VW tarafında üretiliyorsa (ki kodları bile değişmez) Seat da VAG aracıdır, tüm parçaları VW-Seat-Skoda-Audi ortaktır. Bu paragraf Seat ile yeni tanışmak isteyenler içindi.

1.9 TDI motorlar hele hele bahsettiğimiz o araçlardakiler PD olarak geçer, forumlarda PD 105-PD 130 şeklinde arama yapar iseniz DOMUZ GİBİ MOTORLAR olduklarını görürsünüz.

PD 105 yani 2007-2009 arası 1.9 TDI Leon'ların motorları VW Caddy'deki motorun aynısıdır. 250 N.m tork vardır ve bu torku turbo açıldığı an vermeye başlar. 1.6 102 bg Hitler motorlu leon'ların torku 145 N.m olup 4800 d/dk'da verir. (Veriler ufak farklı çıkabilir.) Kısaca 1.6 hitler ile devir çevirmenize rağmen 1.9 TDI'ın gücüne yetişemezsiniz. Yalnız atlanmaması gereken konu güç ile hız ve hızlanma aynı manaya gelmemektedir. Yani biri 145 n.m basıyor, diğeri 250 n.m basıyor diye hitler çok çok arkada kalır manası çıkmasın.

Hatırlatma: HİTLER adı verilen motor VAG'ın 1.6 8v motoru olup yılların eskitemediği teknolojisidir. LPG'ye tam uyumludur.

1.9 TDI motorun 100-200 bin km arası masraf çıkarması muhtemeldir, turbo daima hareket eden bir parçadır ve düzenli kontrol edilmediği sürece (gerek gözle gerek hislerle) sorun yaratıp değiştirmenizi talep edebilir. Ama bir turbo maliyeti 2 bin TL'yi geçmez. 1.9 TDI motorun kendi kendine 200 bin km gibi bir yol süresinde ölmesi mümkün değildir. Bu ancak yakıt- kullanım alışkanlıkları gibi problemler ışığında gerçekleşir. İlk elden binilmiş, , servis bakımlı 200.000 km'deki 1.9 TDI'ı, 80 binde 3 kullanıcı değiştirmiş 1.6 hitler'e değişmem.

Bakın, 1.9 TDI dizel yakacağı için ş.içi 7 litre civarı olur. Bu da 4.7-4.8 TL/l bandındaki motorin ile 33 krş civarına gelir. Bu sakin kullanımdır.

1.6'yı geçin ben 1.8 leon ile ş.içi asabide o civarlarda yakıyorum LPG ile. (Tabi benzin maliyetini eklemiyorum, km başı 1-2 krş o olur.)

Eğer dizel mk2 alacaksanız 2.0 TDI olsun. Hazır vergiyi göze almışken bari performanslı olsun. Ya da mk1 Leon-Mk2 Toledo 1.9 TDI PD 130 alın 6 ileri. İşte o zaman keyif aracınız olur o araç :)

2009 üstü Leonlar için yorum yapamam, o motor şu an passat ve A3 dahil bir çok VAG modelinde kullanılıyor. Bana hitap etmiyor ama çok iyi bir motor olduğunu biliyorum.

Saygılarımla,

Emre

emre hocam katılmadığın yön masraf zaten ben perfonmans olarak illaki dizelin torkuna laf edemem, benzinli 8.000 de çevirse nafile dizel rahat rahat torkunu yola döker. fakat dizel masraf verdiği anda gerisi geliyor turboyla kalmıyor sadece, enjektör vs.. dediğiniz gibi temiz kullanan kişiyi biliyorsanız 2. sahibi felan olur eyvallah derim. sonuçda motor kutu açmadan göremeyiz içinden ne çıkar bilinmez. ben fikrimi söyledim şahsen ben cesaret edemem zaten zor güç aldığımız araçlara büyük masraflar çıkarsa altından kalkamama durumu olur, yoksa herkez sıfır ya da 20-30 binde temiz kullanılmış ister.
bencede 2.0 tdi alması daha mantıklı ne de olsa o vergi verilecek, ama ne kadar ekmek o kadar köfte :)
gönül ister 2.0 lar ama benzin mazot vergi :)

emre hocam katılmadığın yön masraf zaten ben perfonmans olarak illaki dizelin torkuna laf edemem, benzinli 8.000 de çevirse nafile dizel rahat rahat torkunu yola döker. fakat dizel masraf verdiği anda gerisi geliyor turboyla kalmıyor sadece, enjektör vs.. dediğiniz gibi temiz kullanan kişiyi biliyorsanız 2. sahibi felan olur eyvallah derim. sonuçda motor kutu açmadan göremeyiz içinden ne çıkar bilinmez. ben fikrimi söyledim şahsen ben cesaret edemem zaten zor güç aldığımız araçlara büyük masraflar çıkarsa altından kalkamama durumu olur, yoksa herkez sıfır ya da 20-30 binde temiz kullanılmış ister.
bencede 2.0 tdi alması daha mantıklı ne de olsa o vergi verilecek, ama ne kadar ekmek o kadar köfte :)
gönül ister 2.0 lar ama benzin mazot vergi :)

Ahmet hocam TDI'lar domuzdur ama cahil sürücülerin, aracını sadece yol gitmeye yarayan binek görenlerin eline geçince yağına suyuna bile bakmadıklarından masraflı hale geliyor. Yoksa size hak veriyorum. Vergiyi göze alıyorlar ise güçlüsüne binsinler. Dediğim gibi en azından 6. vitesi arayacak TDI alan biri :)

Ülkemizde kıymeti bilinmediğinden 2. eli olmayan dizeldense 1.6 Sport-up'a bakmanız sizin yararınıza olur Ramazan abi. Reşat altınıdır :)

Geri
Üst Alt