Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 yılından gelen ceza

fnasif

Kayıtlı Üye
ilk arabam olan clio rxt ile 2006 yılı ocak ayında köprüden kaçak geçiş yapmışım. dün muhtarlığa yazı gelmiş bugün hanım aldı ve cezayı söyledi. köprüden kaçak geçtiğimi hiç hatırlamıyorum ki ogs var araçta zaten. ve bu aracı ben 2007 ocak ayında da sattım zaten.

şimdi bu cezayı ödemesem nolur? 2006daki ceza 4 küsür sene sonra mı gelir anlam veremedim bi türlü. itiraz nasıl edecem veya böyle bir hakkım varmı onu bile bilmiyorum. epi topu 33tl ama inanılmaz can sıkıcı bi durum.

abim ödemezsen ne olur bilmiyorum ama okumamıştır cihaz..
o dönemde dilekçe vererek paranı geri alabilirdin ama..

üstünden dört koca sene geçmiş bu güne kadar nerdeydi ilginç bi durum doğrusu faruk abi

valla daha da ilginç olanı, bilmem kaç günde ödersen indirim varmış :D:D:D sen cezayı yazmaya üşen 4 küsür sene, ödemeye gelince bikaç günde bide ödül ver.

hani parası bişey değil ama yasal tefecilik resmen bu...

faruk abi
arabayı sattıgında temız kagıdı almıssındır zaten o duruyosa bı yerlerde sıkıntı olmaz

Özgür cezanın olduğu tarihte araç hala bendeydi. o kağıt ceza tarihindeki bu pozisyon sebebi ile bi işe yaramıyor malesef.

valla daha da ilginç olanı, bilmem kaç günde ödersen indirim varmış :D:D:D sen cezayı yazmaya üşen 4 küsür sene, ödemeye gelince bikaç günde bide ödül ver.

hani parası bişey değil ama yasal tefecilik resmen bu...

aynen öyle faruk abi:)

Özgür cezanın olduğu tarihte araç hala bendeydi. o kağıt ceza tarihindeki bu pozisyon sebebi ile bi işe yaramıyor malesef.

araç sendeydi de sen aracı sattıgında bu cezanın temız kagıdı alınca cıkması gerekmezmıydı?

yani çıkması gerekti kesinlikle. şimdi asıl soru bu ceza ödenmeli mi ödenmemeli mi? 3 kuruş için ilerde bi dünya ceza gelecekse hiç kasmaya gerek yok. sinek mide hikayesi resmen.

mantıken o temız kagıdı varken o cezanın bı anlamı olmaz..
ama daha detaylı bı bılgisi olan varsa yada bu yuzden kendıne katlanarak ceza gelen bırı varsa daha iyi yardımcı olabilir tabiiki

Geri
Üst Alt