Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 seat leon garip ses ve teyp sorunu (çözüldü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Le10Aksaray

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar.
2 küçük sorunum var aracımla ilgili tüm formu dolaştım ama aynı sorunu yaşayan kimseyi bulamadım. İnşallah kimsede yaşamaz bu sorunu..

1) Aracın kontağını takıp tek tur çevirdiğimde torpido tarafından sanki fare tırmalıyormuş gibi ses geliyor ve bu ses bi süre sonra kayboluyor. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda aynı ses yine bi süre geliyor. Araçta fare var sandım ama yok öyle bişey. Sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

2) Aracı çalıştırıp hareket ettiğim zaman kapıları kilitliyor kapılar kilitlendiğinde teyp kapanıyor. Teybi açıyorum 3-4 saniye sonra tekrar kapılar açılıp kilitleniyor ve tekrar teybi kapatıyor. Daha sonra normal hale dönüyor ama bu sorunu aracı her çalıştırmamda yaşıyorum ve sinir bozucu bi durum. Bu konunun da sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim

1.soruya cevap ...her kontak açtığınızda benzın pompasından gelen yakıt sesidir.motora benzini veriyor.tırmalar gibi olmaması lazım muhtemeln benzin pompasında bi sıkıntı yada gevşeyen sallanan bi yer var ses yaptırıyor...
2.soruya cevap olaraktan elektriksel donanımda bi sıkıntı olduğu belli...kontak rölesinde sıkıntı olabilir tam görevini yapmıyor olabilir.iyi bir elektrikci çözer işinizi.immiobilizer hatası var gibi.

abi çok teşekkür ederim tıkırtı benzin pompasındanmış :) hallettiler... ama diğer sorun hala devam ediyor..

abi çok teşekkür ederim tıkırtı benzin pompasındanmış :) hallettiler... ama diğer sorun hala devam ediyor..
hadi gözün aydın :) diğer sorunu araştırıyorum servis ustasına mesaj attım haber bekliyorum hayırlısyla onu da cözcez :) az sabret bakalım :)
[doublepost=1454176252,1454176005][/doublepost]arabanın yanında mısın...içerden kapı kilitleme butonuna 5 sn basılı tut deaktif etmemiz lazım önce...sonrasında kontrol için arabanı sür aynı durum olacakmı..en son care,
teyp kodu isteyebilir kodun varsa hazır et...akü kutup başlarını sök elektriği kes ...10 dk bekle tekrar bağla...teyp kodu istersede girersen bazende istemeyebilir @Le10Aksaray

İyi ki scw ailesine katıldım :) sayenizde bu sorunuda çözdüm :)) akü kutup başlığını söküp taktım teyp şifre istemedi ve hareket ettiğimde kapı kilitlendi ve teyp kapanmadı :)) kaç gündür bu sorundan dolayı gıcık almıştım :))IMG_0628.JPG

İyi ki scw ailesine katıldım :) sayenizde bu sorunuda çözdüm :)) akü kutup başlığını söküp taktım teyp şifre istemedi ve hareket ettiğimde kapı kilitlendi ve teyp kapanmadı :)) kaç gündür bu sorundan dolayı gıcık almıştım :))Ekli dosyayı görüntüle 10943
immobilizer kod hatası bazen kafası karışabiliyor :) geçmiş olsun rabbim güle güle kullanmak nasip etsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt